0   

Vito @Easy_Rider 26. Jul 2007, 17:11

Kakšni so bili vaši začetki studijske fotografije? Kakšni svetlobo ste uporabili? Kakšne domače pripomočke ali kupljeno opremo? Skratka povejte kako je bilo, ko ste začeli slikati portrete znotraj.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 26. Jul 2007, 19:14

Bilo je in je še vedno obupno. Meni fotkanje znotraj nikoli ne bo všeč, ker rabiš ogromno prostora in tudi znanja.
In jaz osebno sem mnenja, da je lažje začeti portretirati zunaj kakor v zaprtem prostoru.

Ozadje - črna žametna plahta, ki sem jo dobil v lokalni tovarni s tekstilom
Osvetlitev - 2×500W reflektor na stojalu in 2×150W ležeči reflektor (svetloba od spodaj navzgor). Reflektorja sta čisto navadna (nič posebej namenjena fotografskim podvigom) zato tudi ne oddajata prave barvne temperature. Obdelava v PS-u reši ta problem. K osvetlitvi spada še zelo močan doma izdelan stroboskop katerega sem predelal, da se proži, ko bliskne bliskavica na aparatu.
K dodatnim pripomočkom spadata tudi dva dežnika - prvi doma "sestavljen" in je grd, drugi kupljen takšen kot mora bit. + 1× odbojnik, 2× difuzor in 1× doma izdelan softbox za enega od 500W reflektorjev.
Ker pa nimam primernega prostora, komplet to mašinerijo postavim skup dvakrat do trikrat na leto, ob posebnih priložnostih pač.
Drugače ta krama stoji po sobi in, ko prideš noter, izgleda kakor soba kakšnega prifliknjenega izumitelja. Rofl
 0   

Hakan @Hakan 26. Jul 2007, 21:48

Dej pokaž kšno fotko yes

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati