0   

katarina @zara 30. Jul 2007, 14:47

pozdravljeni, vidim da forum pregleduje kar nekaj strokovnjakov. zanima me ali ima kateri digitalc na slikah izpisan datum? zdaj sem imela ixus 40,pa ta funkcija ni bila mogoča. zanima me tudi, kateri fotič je najbolj primeren za amaterske fotografije, najbolj se nagibam h canonu, kjer sem opazila tudi ugodne komplete z 4gb karticami in torbicami v kompletu. niso mi prevec jasni pojmi kot gorišna razdalja, kompresija in vso tisto malo morje št. ki so v opisu aparata. prosim za razlago,ce se komu da razlagati in pomoč pri nakupu. idea deal
 0   

anonimnez @scano 6. Avg 2007, 12:25

Odkar živimo v dobi digitalnih fotoaparatov, je neumno metati del slike stran zaradi datuma in se ti podatki skupaj še z ostalimi nastavitvami raje pripišejo v exif lastnosti slike zraven v datoteko. Torej je vprašanje, kako dobiti datum na sliko samo stvar, kako to programsko narediti. Mislim da bi se dalo celo s kakšno photoshopovo skripto.
 0   

Aleš Horvat @Aky 6. Avg 2007, 13:58

Poglej si linke na dnu: http://en.wikipedia.org/wiki/Exif

Drugače pa, slišal sem, da obstajajo (v tujini) fotostudii, ki ti tiskajo fotografije z izbranimi EXIF podatki na hrbni strani.

Ve kdo kaj več o tem?
 0   

katarina @zara 6. Avg 2007, 14:44

hvala za odgovor, kljub vsemu pa vztrajam,da bi rada imela datum na sliki, z ixusom to ni bilo mogoce. ce kdo pozna tip aparata ki to omogoca bom zelo hvaležna. nisem prevec tip, ki bi slike redno vstavljal v album. lp k Bye
 0   

Alien @Alien 6. Avg 2007, 15:03

Kako neumen bi moral biti fotoaparat, da bi ti originalne piksle, ki bi jih zajel senzor, zamenjal z belimi ali oranžnimi, ki bi prikazovali datum in uro? curtain
Če pa želiš imeti datum na stiskani fotografiji pa to lahko izbereš v programu za tiskanje, med drugim tudi v Canonovem Easy-PhotoPrint, ki je bil najbrž priložen tudi tvojemu Ixusu. Gotovo pa imajo to na izbiro tudi v foto laboratorijih, česar pa ne vem, nimam izkušenj. upset

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati