0   

Roman Vajs @lordjimy 1. Avg 2007, 12:56

Hello vsem na slo foto.

Odlocil sem se, da kupim nov digitalni fotoaparat tipa kompakt. Do sedaj sem imel Kodak CX 4230. V ozji izbor sem dal nekaj modelov (odlocitev je padla po branju testov na strani dpreview). Oziram se torej po naslednih modelih.

Canon A710 IS (bi ga takoj kupil vendar ima zelo pocasno polnjenje flasha cca. 10 sec)

Canon A640
FujiFilm FinePix f31 fd (mogoce f40 fd?) (dela najboljse posnetke v notranih prostorih pa nasplosno ima meni najlepso sliko)

Ne spoznam se prevec na fotografiranje vendar me je zacelo to zanimati zato bi bilo dobrom da ima aparat tudi opcijo manual (vsi zgoraj imajo). Trenutno se najbolj oziram po fujifilm-u f31 fd.

Zanima me sedaj se vase mnenje in pa ce mogoce predlagate se katerega drugega kompaktnesa. (Mogoce kaki Nikon CoolPix P5000? ali pa ce se mgooce splaca pocakat na fujifilm finepix f50 fd?).
 0   

gasper trampus @gtyrant 1. Avg 2007, 14:07

kupi nekaj od tega kar ti je sedaj na razpolago. ne čakaj novih modelov! ker na kakovosti fotografije ne boš ničesar pridobil.
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Aleksander @discom 1. Avg 2007, 15:46

@Lordjimy

Bi lahko malo več konkretno povedal kakšen fotoaparat bi si želel.
Več zuma,stabilizator slike,vrtljiv LCD,kaj drugega....?!?
Tudi cena je verjetno pomembna pri nakupu.

Na kup si namreč nametal fotoaparate zelo različnih podatkov:
6x optični,4x optični,3x optični,eni z optičnim stabilizatorjem-drugi brez,eni z vrtljivim LCD-drugi brez.........

Ne vem kje si slišal (prebral),da ima Canon A710 polnjenje bliskavice 10 sekund ??? bigeek
Iz prve roke ti lahko povem,da je pravi podatek nekje med 2-3 in 4-5 sekund.Odvisno od polnosti baterije in razdalje.Seveda je to še vedno počasi glede na nekatero konkurenco.
Toda če vzameš v zakup 6x optični zum,stabilizator,ročne nastavitve,2x AA baterije in ne prevelik fotoaparat - je seštevek vseeno dober fotoaparat.
Ga bo pa že težje kupiti,ker gre iz prodaje in se ga skoraj nikjer več ne dobi.

Fuji je z modelom Finepix f50 tudi podlegel tekmi za piksle...12 MP je absolutno preveč za tako majhne senzorje pri kompaktih.Toda kupcem je to težko razložiti,njim je važno da drugi vidijo cifre,ki so napisane na fotoaparatu... upset

Nikon Coolpix P5000 ima sicer dosti ročnih nastavitev , VR (stabilizator slike),hot shue,itd....Toda 10 MP je preveč.Zato je tudi počasen (celo počasnejši kot Canon A710).Tudi zuma ima samo 3,5x in na testu se izkaže popačenje leč (barrel distortion) pri širokem kotu.
Poleg tega višji ISO ni uporaben,pri dnevnih posnetkih uporaben do max 200,ponoči pa do 100 ISO.Vse ostalo,ko je še višji ISO je slabše (imaš testne slike za ISO v drugem linku)
Pa tudi poceni ni.

Testi:

http://reviews.cnet.com/digital-cameras/nikon-coolpix-p5000/4505-6501_7-32319117.html

http://www.dcresource.com/reviews/nikon/coolpix_p5000-review/index.shtml

Namesto Nikona P5000 bi potem raje pogledal za Canon A630,se mi zdi boljša izbira med tema dvema.

Pred tem pa moraš odgovoriti na vprašanje v začetku posta....kakšen fotoaparat bi rad imel?Z malo več podrobnosti seveda.
Ti bo lažje še kdo kaj svetoval.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Roman Vajs @lordjimy 1. Avg 2007, 16:13

Hvala obema za odgovore.

V prvi vrsti je aparat namenjen za slikanje raznih druzinskih in prijateljskih dogodkov. Zoom torej ni tako zelo pomemben. Nameravam pa slikati tudi razne stvari v naravi (rastline, stavbe, naravne pojave [strele],...).

Image stabilization prav tako iz mojega vidika ni nuja ampak, ce ga aparat podpira je pac toliko boljse.

Za polnjenje flasha pri canon a710 is sem prebral na dpreview forumu (ne vem tocno v kateri temi ampak vem, da je pisalo).

Cenovno sem se nekak omejil, da je najvec kar bi dal, 400 eur.

To, da je veliko stevilo megapikslov 'bulshit' sem razbral ze na dpreview zato tega v bistvu ne gledam. Za fujifilm f50 fd sem spraseval bolj zaradi SD in SDHC podpore in pa ker bo slo za model leta 2007.

Upam, da bo sedaj malo lazje pomagat in da sem bil koliko toliko dovolj razumljiv in podroben.

lp, Roman.
 0   

Dragan @lippi 2. Avg 2007, 12:59

Canon S5 IS najjači za dolge ekspozicije.. thumbsup
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

anonimnez @scano 2. Avg 2007, 20:47

na dpreview imaš dost objektivne zaključke za odločitev. V grobem je razlika med naštetimi fotkami majhna. Na konc koncu ob nekaj časa uporabe vedno ugotoviš da te moti čisto kakšna ne-funkijska stvar (nerodna drža, nerodno razporejene tipke, nerodno postavljen flash...)
Pa še: vedi, da z boš nakupom nove fotke pridobil recimo brzino, kapaciteto slik in detajle na slikah, vendar lastnosti kompakta (nezmožnost kontroliranja globine, slabo dinamično območje slike, šum,...) ostajajo.
Osebno za kompaktni fotoaparat nebi namenjal toliko denarja. 250€ max.
 0   

Mitja @mcofko 5. Avg 2007, 08:19

Zdravo vsem skupaj!
Bom izkoristil kar tole temo. Tudi jaz se odločam za nakup digitalca in se odločam med sledečemi
Na digitalce se zelo malo spoznam, tak da sem podal digitalce, ki so v pribl. enaken kakovostnem razredu, mislim vsaj grin

-Olympus SP-510 UZ
-Fujifilm finepix s5600
-Canon PowerShot S2 IS
-sony dsc h2
-Panasonic DMC-FZ7
KODAK EASYSHARE Z740

Katerega bi mi vi priporočali?
 0   

Aleksander @discom 5. Avg 2007, 10:54

Nekateri od naštetih modelov so že "starejšega" datuma in se jih verjetno v trgovinah ne dobi več.
To velja prevsem za Canon S2 in Sony H2.Prav tako pa tudi Fuji S5600 in Kodak Z740 nista prav nova,tako da bo nakup novega tudi tu najbrž problem.

Vprašanje je ali si zadovoljen tudi z rabljenim fotoaparatom ali samo z novim?
In kakšen "budget" si namenil za nakup fotoaparata (kol'ko penezov)?

Glede na izbiro modelov pa ti najbrž veliko pomeni optični zum.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Mitja @mcofko 5. Avg 2007, 11:50

Ssem si premislo. Verjtno bom kupil kar novi model preko ebay trgovine.
Izbiram zaenkrat med temi:
Digitalci

Predvsem se mi gre za zoom pa široki kot.
Ali mi predlagate še katerega drugega v tej skupini?

Hvala
 0   

Mitja @mcofko 6. Avg 2007, 15:16

V to izbiro sem vključil še kodaka.
Digitalci2
 0   

Mitja @mcofko 7. Avg 2007, 07:32

Kaj mi res nihče ne more vsaj malo namignit, kaj bla v tem rangu najboljša izbira.
 0   

sstone @sstone 7. Avg 2007, 07:55

Od naštetih ima Fuji najmanj zooma(10.7, ostali 12) ima pa zato široki kot(28mm ostali 36mm).

Sam sem izbiral med Canon S3 IS(je zunaj že S5 IS...) in Fuji S6500fd in izbral slednjega in mi ni niti malo žal.
Več si lahko prebereš tu:
https://www.slo-foto.net/ftopicp-82788-.html#82788
https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7641&postdays=0&postorder=asc&highlight=s6500fd&start=0

Najbolj izčrpen je bil seveda discom, odločit pa se moraš sam, za kaj boš fotoaparat uporabljal(recimo Kodak EasyShare Z712 IS odpade če bi rad ponoči sliakaril, slikal strele in podobno ker ima maximalen čas odprtosti zaslonke samo 1/2 sekunde(po podatkih podanih v tvojem linku).
 0   

Janez Šturm @jj65 7. Avg 2007, 07:56

Če te res muči široki kot je edini z 28mm Fuji. Canon ima priznano dober IS, ampak je zunaj že S5! Pri teh dveh ne zgrešiš.
Panasonicov ne poznam. Poglej na dPreview.com. Tam imaš tudi ocene uporabnikov.
Lp J
 0   

Alien @Alien 7. Avg 2007, 08:03

Tile aparati so že kar cegli in da pri tej velikosti/teži nebi imel na voljo manj kot 36mm... zato, zame sprejemljiv le Fuji.
 0   

Mitja @mcofko 7. Avg 2007, 10:08

Najlepša hvala za odgovore in pomoč. Se bom odločil za Fuji-ja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati