0   

ina @pikecpokec 1. Avg 2007, 18:29

živjo!

sem še ena taka ki se odloča za nakup fotkiča, upam da mi bo kdo lahko malo pomagal. po proučevanju čudovitega sveta fotoaparatov sem se že skoraj odločila za Canona PowerShot A570 IS...potem pa sem začela brskati še po internetu in postajala vedno bolj zmedena,saj sem odkrila še A710 IS curtain

imam se za ljubiteljskega fotografa, ampak malo bolj zahtevnega, A570 IS sem izbrala prav zaradi tega, ker ima med drugim.:
- avtomatiko osvetlitvenega časa in zaslonke
- možnost ročnih nastavitev
- umirjevalnik slike
- zaznavanje obrazov
Za svoj cenovni razred se mi zdi super.

Prosila bi koga če mi lahko pove, če ima A710 IS tudi zgoraj naštete "zahteve". primerjavo med obema fotoaparatoma sem naredila, vendar pa vseeno ne razumem čisto vsega - prioriteta časa in zaslonke pomeni ..kaj?sta ročno nastavljiva, se med seboj uskladita-nastaviš enega in se drugi nastavi avtomatično...? pri meni ima prednost tudi zaradi večjega optičnega zuma, makroja in supermakroja.

neke bistvene razlike v ceni ni, toliko sem pripravljena plačati za nek soliden fotoaparat, rada bi pa predvsem preizkusila svoje fotografske sposobnosti in imela pri tem vsaj nekaj več svobode kot neki nedeljski fotografi.

hvala za odgovore in se opravičujem če sem koga razjezila s svojimi vprašanji nice
 0   

Aleksander @discom 1. Avg 2007, 20:03

Oba omenjena Canon modela imata kar nekaj svojih delov iz iste "škatle".

Isti senzor (1/2,5") CCD z 7,4 MP,isti LCD zaslon 2,5" (115.000 pikslov),oba uporabljata 2x AA baterije,oba imata vse ročne nastavitve,
oba optični stabilizator,optično kukalo...

Razlike med njima:
A710 ima več optičnega zuma (6x),malo boljši objektiv,boljši makro (1cm)

A570 je novejši in ima novejši Digic III procesor,zato naj bi bi ime hitrejše in boljše procesiranje in ima možnost uporabe višjega ISO-do 1600.Tako velik ISO sicer ni prav uporaben,je pa vseeno več možnost izbire.

Oba pa imata počasnejše polnjenje bliskavice.

Kar se tiče prioriteta časa in zaslonke predvidevaš prav.
Res sta ročno nastavljiva, nastaviš enega in se drugi nastavi avtomatično,odvisno od programskih nastavitev.Lahko pa tudi
nastavljaš ročno oba sam/a,pač glede na izbran program na fotoaparatu.

Čeprav glede na vprašanja,boš v začetku najbrž bolj uporabljala avtomatiko in scenske nastavitve,preden se bolje seznaniš z pojmi v fotografiji in podrobnejšim delovanjem posameznih funkcij in samega fotoaparata.

Preden se odločiš,preveri če je A710 sploh še na voljo.Ker ga ne delajo več in gre iz prodaje,se ga že težko dobi.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

ina @pikecpokec 2. Avg 2007, 10:09

ma joj no, skor se že odločm pol pa tkole cry
sm misla da je A710 IS novejši (ker ma višjo cifro biggrin )

kar se tiče ISO, mislim da bi to najmanj uporabljala, ker z nejasno sliko si ne morem kej dost pomagat, scenske nastavitve sem pa tudi že dala bolj ali manj čez grin

za tak denar se pa najbrž težko dobi kakšen drug fotoaparat, ki bi imel vse te funkcije... pa da ni velik in štorast....

gledala sem še panasonicov lumix dmc tz3, ki je sicer dražji - najbrž zaradi zuma, ročnih nastavitev nima, tako da bi si težko kaj pomagala....

ah, ja težka bo none
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 2. Avg 2007, 17:02

zdaj ne vem, koliko denarja si pripravljena dati, vendar sam poznam odličen fotoaparat, Fuji S6500fd, katerega sem imel jaz, in sem bil res zadovoljen z njem. če računaš, da sem z njim slikal koncerte, premiere... grin

ISO do 800 popolnoma uporaben, 10x zoom... razen, če ti je prevelik... :p
 0   

varja @varja 4. Avg 2007, 11:25

me veseli, da nekoga muči isto vprašanje. sama izbiram prav med tema, četudi me mika tudi Canon S3 IS.

me že prav glava boli do vsega tega.

pred tem sem imela Canon Powershot A610....

nekako se pa imam tudi za naprednješega ljubitelja ali tako nekako. biggrin

kaj se lahko prosim kdo odloči namesto mene? laugh
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 4. Avg 2007, 12:17

kaj pa S5? če si res naprednejši ljubitelj, boš bolj uživala z S3 oz. z S5. smile
 0   

ina @pikecpokec 4. Avg 2007, 14:59

še nekaj me zanima...kakšn je razlika med npr. 4x in 6x zumom ali pa 10x in 12x? je zelo opazna?najbrž je tudi odvisno od objektiva? pa umirjevalnik slike...je to neka "pogrešljiva" stvar ali se jo splača imeti, sploh če nimaš zelo mirne roke biggrin

ja pa še to, pri fujifilmu s6500fd sem zasledila da ima makro 10 cm, nekje pa 1 cm - kaj zdaj drži?je pa luškan...

sicer je pri mene problem to, da se ne morem odločiti ali bi fotkič za u torbico ali pa malo večjo zadevo confused

kar se tiče denarja sem najprej hotela nekaj pod 300euri, npr. canona a570 is, ampak bi vseeno kakšno malo bolj zmogljivo zadevo( predvsem večji zum in 28mm) , čeprav pa si nevem kaj zdaj še ne morem privoščiti
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 4. Avg 2007, 20:13

28 je veliko vredno + kvaliteta optike... rajši manj zooma in široki , pa da je to kvalitetno....ultra zoomi niso ne vem kako kvalitetni, kar se slike pri povečavah tiče...
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 4. Avg 2007, 21:59

res je, široki koti so full uporabni.

ta malih fotičev niti ne poznam, moje poznavanje (sicer ni bog ve kaj, ampak za pomagat je... biggrin ), se začne nekje pri malo večjih digitalcih (kova Olympus UZ-550, Panasonici FZ7...).

S5 mislim, da je res lepa kombinacija kompakta in dobrega zooma, obstaja pa tudi en Panasonic, ki ima 10x zoom, samo ne vem točno, kako je s širokim kotom. Fuji vem da ima goriščnico 28 - 300 (10,7x zoom), pa nisem nikoli pogrešal več zooma. je pa res, da ga je pri končni goriščnici mal stresenost zafrkavala, ker pač nima stabilizacije - ampak, to se opazi šele pri večjih povečavah. če ze zanimajo slike s Fujija, mi lahko pošlješ zasebno sporočilo s svojim mailom, pa ti pošljem par slik, tko, nazoomirane do konca. smile sem bil full (oz. sem še vedno) zadovoljen z njim, ampak sem šel naprej, v DSLR... biggrin
 0   

ina @pikecpokec 10. Avg 2007, 18:36

no tko, že mal preveč časa premišlujem, kaj nej, zdej sm čist u tega fujija padla ampak nevem....zanima me kaj bi mi priporočil, glede na to da sm prej slikala z enim bogim fotkičem in zaslonk in vsega tega kar paše zravn nism mogla uporablat. a bi kakšnega a570 is hitr prerastla? bi rajši a710 is, pa se ga težko dobi, če pa že, je pa približno ista cena kot jo ma fuji v tujini s poštnino vred. pri fujiji pa nevem, a bi biu to mal prevelik zalogaj...

bol kot razmišlam kerga bi pa zakaj ga bi, slabši je in zgleda da bom še neki časa brez mad
 0   

Miha @zabec1 18. Avg 2007, 00:17

Ja, A710, boš res težko dobila. Tudi jaz v teh dneh kupujem nekaj takšnega, p sem se od A710 že kar poslovil, ker enostavno ni dobavljiv. Če se morda skriva še v kakšni bolj odročni fototrgovinici, pa prosim povejte.
 0   

Samo Šteharnik @striker42 18. Avg 2007, 05:08

Evo, tu jih še imajo. No, vsaj reklamirajo še, da so na zalogi! Dober (hiter) nakup želim!

http://www.solo.si/foto/digitalni-fotoaparati/canon/canon-powershot-a710-is-srebrn-7-1-mp-6x-opticni4x-digitalni-zoom-16mb-2-5-lcd-sd/index.html
 0   

Miha @zabec1 21. Avg 2007, 06:25

Hvala. Res jih imajo. Sem v petek naročil, včeraj že dobil.
 0   

ina @pikecpokec 31. Avg 2007, 11:40

samo eno uprašanja mam še - a720 is - je to nov fotkič, ali je že starejši, prej ga sploh nisem zasledila. pa zanima me še, če ma ročne nastavitve kot a570 is, ne najdem bolj podrobni opisov.

hvala!

lp

že najdla cool vseeno pa se priporočam za kakšno mnenje....
 0   

sstone @sstone 1. Sep 2007, 08:45

A720 je naslednjik A710

http://www.dpreview.com/news/0708/07082001canona650720.asp
 0   

varja @varja 3. Sep 2007, 12:07

o, potem pa bi mene mikal A650 IS; sam namreč fan vrtljivega zaslona... biggrin četudi ne vem, če je 12,5 mio. pikslov res tako dobra stvar, glede na to, da nisem zasledila, kako je s tipalom ( če je isti kot pri A610 in Co°)

eh, drgač pa še vedno razmišljam.....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati