0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 15:36

evo, očitno je na neki španski strani že ušlo, lahko je nateg, čeprav zgleda dost avtentično.
kolkr sem videl, ostaja enaka kamera, dodali so 4mpix-e in pa 3 costum funkcije na wheel-u (precej uporabna zadeva). na iso lcd je še nek a spredaj, kar lahko poemni kakšen auto iso (podobno kot na nikonih).
af ipd očitno niso kaj dost spreminjali.

aja, baje je nekdo iz nekega exifa pobral, da je fotkano z phase one backom, hehe. tolk o lastni promociji..

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1019&thread=24235814&page=2
 0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 15:49

kaj, no comment, hehe? odzadaj zgleda praktični isti kot 30d, če primerjam (sej najbrž fotomontaža ni izključena, ampak mislim, da ni) zgoraj so malce drugaćne linije (bolj trendovsko "kinetično", če že kdo želi), pa knofi so malce drugače razdelljeni oz premetani.
upam, da so dali kaj bolj pametneg na tist print knof, ki ga v 99% noben ne nuca, to sm ziher. pa končno hot shoe nepobarvan, to je zglčeda na vseh novejših spet, sej črno zgleda ok, samo enkrat daš fleš gor, pa se že zdrgne malo, čez čas pa orenk.
 0   

Martin Peca @mPECA 3. Avg 2007, 15:56

iiiiiii... meni je fajn ta custom1,2,3 varjanta... še S2is ga ima se mi zdi... 30D pa ne sad

pride zeloooo prav... predvsem pri hitrem delu smile

eh... saj ima tudi 5D to bigrazz hehehe

jst ničemur ne vrjamem več... naj pride prej kaj uradnega ven... yes
 0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 16:00

tudi 30d ima 3 cf, vendar jih moraš prek menija priklicat. ne vem, zakaj niso namest print knofa enostavno dali custum funkcijo, pa mir. kakšen direct print, canon?
ja, 5d nima "dummy" funkcij, hehe, so rajš dali nastavljive, edino pametno.

glede prenove pa, hmm, če je to to, ni nič groznop novega, 4mpix več in 3 funkcije na obročku po ta novem. ostalo zgleda enako. 12mpix na crop senzorju, za to bo treba orenk steklo met, pa prav zanima me, kakšen bo šum.
 0   

Dragan @lippi 3. Avg 2007, 16:04

hey izo, jaz verjemem, ker sem tudi na eni italjanski strani (dokaj verodostojni) prebral da se konec avgusta bliža zadeva (40d, neki novi nikoni itd).

po moje bo res,,.. in verjetno tudi ne bo samo 10mpix in senzor cleaning.. verjetno bojo skušali udarit malo več, da bo zgledal res drugačen kot 20d vs 30d.. verjetno bodo zato nabili kakih 12mpix, pa še kako marketinško sceno not, da bo vsak lahko reku: "eeeee, to pa je nekaj novega!!" biggrin bigrazz

vendar do takrat.. so to vse samo špekulacije! biere
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

Martin Peca @mPECA 3. Avg 2007, 16:04

veš kaj bi pa bilo genialno? da lahko med temi tremi Custom nastavitvami nastavljal tudi različne nastavitve za fotkanje... recimo iso... imaš C1 - ISO 100 + flash; C2 - ISO 800 + no flash... to bi blo perfektno... za koncertno in reportersko fotografijo... bi bilo super... grin ampak jst pač sanjarim bigrazz tko kot ima že nikon poštimano auto iso in izklop flasha z eno potezo grin
 0   

Martin Peca @mPECA 3. Avg 2007, 16:07

hmmm ma... tri gumbi zgoraj desno??? kaj je tretji AF start kot na seriji 1??? ni šans ne?
 0   

Peter Atanackov @Geo 3. Avg 2007, 16:10

Zanimivo pri canonu kar mecejo nove stvari na obrocek pri nikonu pa odstranjujejo (D200). biggrin

Samo res zgleda da ni fake, ker res ma malo drugacne linije, vidi se tam ko gre proti koncu vgrajenga flasha, malo drugac je zaobljeno.

Zgleda pa kot manjsa izboljsava 30d-ja pac malo vecja resulucija, drugo pa zgleda isto.
 0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 16:11

ne vem, po tem se mi zdi, da je bil prehod iz 20d na 30d večji. dobil je spot meter, , dost večji lcd (zelo pomembno, ko primerjaš), bolj vzdržjiv zaklop, zboljšan af sistem (veliko jih pravi, da im se af na 30d boljš odziva) ras pravi 5fps count, na 20d je bil tam nekje okrog 4fps realno zmerjeno.
no, spet dokaz, de mpixi še vedno prodajajo.
sej je napredek, ampak čista evolucija.
in po mojem bo to kr res, kar je na teh fotkah.
 0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 16:13

aja, baje je 3inch lcd, zato mogoče zgleda malce manjši.
 0   

gasper trampus @gtyrant 3. Avg 2007, 16:27

3 inch lcd, a ni to že malo preveliko,men je že 2,5 cel "kino"
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Martin Peca @mPECA 3. Avg 2007, 16:28

nagradna igra kaj je tretji gumbek? smile

o - ?
o - exposure lock
o - AF point

kaj je tretji gumbek? smile
 0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 16:31

po diagonali se meri, ni dost večji, vsaj če gledam po fotki ga ja recimo ze ene 2-3 mm več po višini.
tukaj zdej ni blo tolk nujna povečat, ampak ko primerjam iz 30d na 300d, se mi zdi, kakor, da sem izgubil vid, hehe, tako drobne črke so na tistem majhnem lcd-jčku, tudi za pregled slik je veliko boljše. zanimivo, ampka na 300d sam pa lažje ostrino ocenil na brzino, ker se na ostrih fotkah en tak moire nardi, hehe.
 0   

gasper trampus @gtyrant 3. Avg 2007, 16:34

a zdej nej bi mel gumbe ki so bili prej na levi strani kar pod lcdjem ?
Musick ta kill for !!! ....
 0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 16:35

ja, bo najbrž kr držalo, ker hečjo čim večji lcd gor spravit. že tako je vse mastno, hehe, zdej bo še bolj.
 0   

Rudi Robič @ferrari 3. Avg 2007, 16:38

kaj stabilizacije pa nima
 0   

Martin Peca @mPECA 3. Avg 2007, 16:38

že ko govorita o gumbih pod lcdjem... tam se nahaja tudi gumbek za picture styles... (tisti s torticami bigrazz čisto desni, ob ON/OFF stikalu)...

tko da... kakšno vezo imajo custom pozicije na vrtljivem knofu?
 0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 16:42

sej ni nujno, da so styli na tistem knofu, čeprav je najbrž najbolj verjetni kandidat. ja pa ziher hitrejš prek koleščka zgoraj, kot pa prek menija na lcd, pač tm samo enkrat obrneš, zadaj pa najprej knof, potem pa izbereš iz menija (predvidevam)
 0   

Martin Peca @mPECA 3. Avg 2007, 16:45

http://web.canon.jp/imaging/picturestyle/

izo poglej logo spodaj desno... grin

potem pa primerjaj z gumbkom na bodyju smile
 0   

iztok @izo 3. Avg 2007, 16:49

no, viš, to bi morali na 30d-je dat namest print knofa, jerks (in mislim, da bi se dalo samo z firmwerjem to nardit, če bi se jim dalo, seveda). a si si staknil tiste že narjene stajle , jst imam kr 3 naložene notr, so kr zanimivi za določene pogoje, če delaš v jpeg, lahko jih pa tudi b raw konverter daš, pa potem program nardi tak efekt ven.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati