0   

Tine @roshi 5. Avg 2007, 11:27

hojla
imam Sony dsc-w30,pa me nekaj zanima-na aparatu ko pogledam slike mi vedno še pokaže na sliki datum in uro fotografiranja,ko pa slike prenesem na računalnik mi nič več ne kaže datumov.Ali se da to nekako urediti da bi bile slike tudi na računalniku urejene z prikazom datuma.Upam da sem dovolj nazorno prikazal moj problemček
bye
 0   

Aleš @lial 5. Avg 2007, 11:49

Če imaš v raziskovalcu odkljukano možnost v nastavitvi: Pogled -> Izberi podrobnosti -> (odkljukaj datum posnetka slike) potem boš pri predogledu mape z ikonami ob prehodu miške videl tudi datum.
To je za kontrolo vseh datotek. Sicer pa se v sliki skriva še EXIF, tega pa pogledaš z Lastnosti -> povzete -> dodatno, kjer boš videl še vse ostale podatke.

Druga možnost so vse vrste albumov, ki omogočijo tudi prikaz EXIF-a ob vsaki sliki.

Pa še kar nekaj je teh variant, ena je, recimo, da si na listek papirja zapišš vse datume grin grin grin grin
(tole zadnje naj bo za dobro voljo)

LP

Aleš
 0   

Tine @roshi 6. Avg 2007, 16:51

hojla-sem vse naredil kot si rekel ampak mi še vedno ne kaže datumov
 0   

Aleš @lial 6. Avg 2007, 17:16

Mogoče sem te narobe razumel.
Kje bi rad videl datume?
V sliki, ali je dovolj tudi če daš miško na sliko?
 0   

Tine @roshi 6. Avg 2007, 18:29

določene slike pošljem po internetu da mi jih razvijejo in bi želel imeti datume gor da mi ni treba pisati zadaj na slike datumov
bye
 0   

Boštjan @Racman 7. Avg 2007, 06:33

Nekateri fotolaboratoriji imajo možnost, da ti natisnejo tudi datum na sliko, v programu za pošiljanje slik sem opazil en kvadratek, ki ga lahko odkljukaš za to. Vprašanje pa je, če si res želiš iznakaziti sliko z datumom.

Na zadnjo stran slike ponavadi pri razvijanju napišejo ime datoteke in če je v imenu slike tudi datum, ti tega ne bo treba posebej pisati. Meni se zdi ta rešitev bolj simpatična.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati