0   

Janez Grošelj @Johnny 5. Avg 2007, 22:41

Katerega od naštetih najbolj priporočate oz. kakega ki ni naštet (kompakt)... Če ima morda kdo pozitivne, negativne izkušnje s katerim od teh...

Finančna meja je 500€... potrebujem pa za fotografiranje narave, živali...
Prej sem imel Canon powershot A85 ki ga obvladam do potankosti (iso, blendo ...) pa bi kupil nekaj na meji z DLSR.

Pa še to, ali je velika razlika med fuji s9500 in s9600?
 0   

nik @nixon007 5. Avg 2007, 22:52

Razlika med fujijema je res minimalna. Z novim modelom so samo povečali zmogljivost baterije in hitrost delovanja.
Če te slučajno zanima, prodajam fujija s9500 z vso opremo za 300evro. Še v garanciji.
http://www.bolha.com/oglas2464679
 0   

Janez Grošelj @Johnny 5. Avg 2007, 23:09

Torej je bolje kupiti s9600 kot pa s9500? s9500 ima super macro, s9600 pa ne, je to zelo pomembno? Razlika v ceni med njima je pa približno 100 evrov.
Ali raje kak drug fotoaparat...?

@nixon007 hvala za ponudbo,ampak kupujem nov aparat. btw, ali ti mogoče pri predvajanju videoposnetkov na ekranu računalnika (tudi na lcd ekrančku fotoaparata) prikaže belo piko v velikosti pol milimetra? Pri fotografiranju se pike ne vidi... prijatelju ki ima ta fotoaparat približno pol leta se je pojavil ta problem.
 0   

anonimnez @scano 5. Avg 2007, 23:14

A85 je malo starejša sicer pa zelo dobra fotka med kompakti. Če bi primerjal sliko iz A85 z recimo novim 710is, bi bila slika glede vsega (šum, barve, ostrina,...) razen velikosti identična. Ne vrjamem, da se ti splača dat novih 400 al pa 500€ za kompakta. Profitiral boš samo na zoomu in pa kak detajl več bo zarad več megapik (8 je že res enkrat več kot 4 vendar moraš ploščino korenit da lahko primerjaš stranico in dobiš da niti za 50% ni večja stranica slike pri enkrat več pikah). Problemi kot so šum pri večjih iso, slaba gobinska ostrina/ nezmožnost kontroliranja le te ipd bodo z nakupom novega kompakta ostali.
Torej moje mnenje: če rabiš več zuuma, kupi drugega kompakta. Katerega? Po moje so razlike tako minimalne da je vseeno. Preberi na dpreview conclusione. Če ne rabiš več zooma ostani pri A85, ker je dobra fotka (dokler ne vidiš slike posnete s SLRjem na klasičen film, pa pustimo zdaj to). Če pa si vseeno želiš novega pa obdrži A85, ker je dost majhen in nabavi DSLR.
Preberi kakšen članek zakaj se gre pri DSLR. Odpre ti nov pogled na fotografijo. Odkar sem prestopil v dslr se mi zdijo primerjave kompaktov prav smešne. Ne vedo kaj bi še navesili gor, da bi šli v prodajo. Omejitve, ki so jih imeli še vedno imajo in še vedno jih bodo imeli
 0   

nik @nixon007 6. Avg 2007, 08:22

Johnny: glede kakšne pike ni duha ne sluha
 0   

Janez Grošelj @Johnny 9. Avg 2007, 15:21

Moram reči da sem prebral veliko člankov in testov, a me najbolj muči to, da je treba pri DSLRjih fotografije popravljati na računalniku (?vsako?).
Sicer sem v PS uredil že veliko neizostrenih in poševnih slik, pa vendar ne bi urejal čisto vsake fotografije.
Potrebujem pa fotoaparat za dlje časa, da bo pariral mojemu napredovanju v fotografiji. za kaj ga potrebujem je že opisano v prvem postu.
Nekako me najbolj mikata Fujifilm s9500 in Panasonic Lumix FZ50.
Od DSLR pa Canon EOS 350D... Samo, pri Canonu bi moral plačati čez 1000 evrov za fotoaparat in take objektive kot sta na fujiju in panasonicu. (28 oz. 35 - 300 oz. 420)
Ker pa še nisem pri svojem denarju je 1000+evrov preveč zame...

1. vprašanje: Ali je treba vsako fotografijo iz DSLR aparata računalniško urediti, da je boljša od kompaktov (fuji, panasonic)?
2. vprašanje: Se splača kupiti, v mnogih postih imenovane "ne tič ne miš", kompakte ala s9500 oz. FZ50, ki so na na meji z DSLR?

Hvala vnaprej.
 0   

anonimnez @scano 9. Avg 2007, 15:56

1. slika z DSLRja je v vsakem primeru bolj kvalitetna kot pri kompaktu. govorim o surovi kvaliteti zapisa (svetli/temni toni, barve..). Všečnost slike je pa druga stvar.
V vsakem primeru pa se da narediti neke jobe, ki ti postorijo, da dobiš všečnejšo sliko. V photoshopu si recimo posnameš izostritev, zasičenje barv in nekaj kontrasta in narediš batch job ki ti k vsaki sliki to naredi. V photoshop lightroomu je to lažje. definiraš nastavitve in jih nastaviš vsem slikam naenkrat. mala malica.
2. Niso ravno na meji z dslr. Za moje pojme je to še vedno kompakt. Eni rečejo sicer hibrid. Ampak senzor je majhen, špegla ni...kompakt!
Vprašanje je kaj boš profitiral če boš kupil takega. Zoom, pa nekej malega detajlov. Ostalo (šum, DOF,..) ostane.

Glede urejanja slik (še enkrat) se ne sikiraj. Slike z dslrja izgledajo brez popravljanja zelo dobro. Bolj pravilne barve kontrast itd. Še vedno pa si lahko nastavitve shraniš v lightroomu z tremi kliki popraviš vse naenkrat da bodo izgledale privlačnejše.

btw. si kdaj pogledal kakšne barve ti naredi travo tvoj A85. Vem da si. Si se vprašal od kdaj imate za hišo tako zelo živo zeleno travo? smile kompakt powah!
 0   

Matej @Ranko 9. Avg 2007, 16:03

1. ne, ni treba prav vsako urediti. Odvisno je, kolk si ga pri slikanju posral, poserješ ga pa veliko hitreje kot pri kompaktu smile . Boljša.... odvisno kaj ti boj paše, umetne, plastične barve kupi kompakt, realne barve ...dslr.

2. če si prepričan, da je to to kar hočeš in boš za foto. zapravu največ 700-800eur potem je kompat kot je fuji in fz50 prava izbira. Dobra optika za majhen denar. iso uporabn do 400 max . fuji ma prednost 28mm široki kot ampak aparat odvetijem če slikaš v slabših pogojih''nenormalno dolgi časi'' in če slike hraniš samo na računalniku.

Tudi sam sem zbiral med tema....kupil Fuji...prodal fuji....zgubu pri tem en kup eur in sedaj kupu 400d

za naravo,živali priporočam fz50 več zooma in zelo uporaben stabilizator.

Na koncu pa sta oba še vedno kompakta, ki imata svoje omejitve coldshower , če se tega zavedaš ti bo tudi tak dolgo služil biere
 0   

Janez Grošelj @Johnny 9. Avg 2007, 16:46

Hvala idea
Se pravi, da raje malo bolj odprem denarnico in kupim dslr? Glede na to, da bi fotografiral "za dušo", ter morda za kak natečaj in ne zgolj za arhiv.

@Ranko, ali bi raje kupil takoj eosa 400D namesto fujija?

Mislim, da bom čez nekaj dni limal vprašanja o objektivih nice

p.s.: sem se res spraševal kako da naša kmečka trava zgleda ko angleški green pred kakim veleposlaništvom laugh
 0   

Matej @Ranko 9. Avg 2007, 17:44

samo opozorilo! V prvem postu si napisal prag bolečine 500eur, ko boš štartal z dslr, pa četudi samo 400d, se bo ta hitro premaknil na 1500eur.
Pa, da me ne boš narobe zastopu, za 500eur je fuji/fz5 in s5 super aparat.
Priznam, da se mi učasih malo kolcne po njemu.
Predvsem, ker si imel vse v enem za uredu dnarje,ampak z občasnimi živčnimi zlomi sleep

lp pa dobr nakup
 0   

Aleksander @Alex74 9. Avg 2007, 20:28

Hoj...

Sam sem bil pred podobno odločitvijo. Na koncu so pretehtali €€€ v prid Fuji S9600. Ko mi je dolgo letni spremljevalec A70 začel pacati vijolčne zmazke, sem se moral odločiti. Sprva sem gledal Pentax K100d vendar, ko sem potegnil črto, sem končal pri 1500€, kot je že bilo omenjeno. Zato sem iskal nekaj v zgornjem razredu kompaktov.

S9600 imam nekaj dni in se še prebijam čez navodila. V slabših pogojih imam kar nekaj stresenih slik, ker pozabim odpreti bliskavico ali pa prestaviti na višji ISO. V normalnih pogojih pa so fotografije odlične. Eno imam tudi v učilnici: Fotografija - S9600

Za S9600 sem se odločil zaradi CF kartice, AA baterije, ročni 28-300mm zoom, obroček za ročno ostrenje ter nastavljiv LCD displejček. Tudi sam izgled mi deluje bolj PRO... Pa tudi z "all-in-one" mašino mi ni treba tovoriti okoli ogromno opreme.

Če imaš 1000€ viška, nabavi DSLR! Imel boš bolj kvalitetne fotke tudi v slabših svetlobnih pogojih. Če pa si omejen z €€€, pa ne boš falil z Fuji "bridge" aparatom.

Obilo uspeha pri nakupu!

Lpa.- cool
*** How do I print my voice-mail? ***
 0   

anonimnez @scano 9. Avg 2007, 21:00

Mislim da je zdaj to čisto odločitev kak in kaj boš slikal. A si tip da nameriš in hočeš da fotoaparat nardi sliko (kar pomoje nisi glede na to da si napisal da obvladaš ročne nastavitve na A85) ali hočeš slikati na način hočem tolko in tolko globinske ostrine, ostri naj točno tam v tisti točki,.... Potem a rad gledaš na ekran in si počasen ali raje gledaš čez objektiv in si tako hitrejši in še v kakšnih svetlobnih pogojih slikaš.
Torej če hočeš kontrolo nad sliko, fotke pri težjih pogojih in rad eksperimentiraš absolutno DSLR. Če pa rad z čim manj truda narediš fotko, da se pač vidi kar hočeš slikat pa kompakt.

Zdaj so ti t.i. hibridni fotoaparati zelo popularni vendar moje mnenje je, da so razdeljeni še vedno na način: telefoni, manjši kompakti, večji kompakti, hibridi, nič, nič, nič, DSLR, dražji DSLR-klasični SLR, nič, nič, Hasselblad-leaf in podobni.

Pri dslr gre pač za drug rang. in morš vedet da če maš zdaj recimo 5 let star eos 10D DSLR (in en spodobn objektiv) boš še vedno naredil lepšo sliko kot z najnovejšim kompaktom z nekimi jakimi mega pikami, zumi, ipd.
 0   

Matej Ružič @mat 10. Avg 2007, 07:46

Kupi Pentax K100D dvojni kit za dobrih 620€ pa si zmagal in ti ne bo treba čez par mesecev, tako kot je Ranko napisal, tega kompakta prodajat in pri tem zgubljat denar za nakup DSLR.

Lp Mat
 0   

Armin @ArminLegenda 10. Avg 2007, 08:33

mat je napisal/a:
Kupi Pentax K100D dvojni kit za dobrih 620€

Kje če smem vprašat?
 0   

Matej Ružič @mat 10. Avg 2007, 08:45

Mal pobrskaj npr. po geizhals.de ali kaki podobni strani.

Mislim pa da ima Foto Erhard ceno 650€ za novo Pentax K100d SUPER dvojni kit, samo ne vem kako je še dobavljivostjo.

Lp
 0   

Janez Grošelj @Johnny 10. Avg 2007, 14:34

Kaj pa EOS 400D s KIT objektivom 18-55 za 750 EUR, čez nekaj časa pa kupim še zoom objektiv Tamron 70-300 za 177 EUR ?

Eos 400d vs. Pentax K100d (vs. Olympus E-510...) ?

Ali je priporočljivo narediti tak skok iz A85, na dslr?

Drugače se mi pa bolj dopade DSLR način fotografiranja, samo ne za vsako fotko... Rabim fotoaparat s katerim bom ustvarjal, se igral z nastavitvami, ostrenjem itd., pa tudi zgolj za narediti fotografijo s tremi pritiski na gumbe, obenem pa da ne bom že kmalu prerasel njegovih funkcij.

Domnevam, da bi za moje fotografsko napredovanje bolj koristilo, da kupim dobrega kompakta, da ga izkoristim do polne mere, potem pa kupim dslr.
Sicer med A85 in s9500 v všečnosti fotografij ni neke ogromne razlike, razen seveda v zumu in širokem kotu ter detajlih, pri s9500 bi se pa dobro navadil na ročno ostrenje, ročno zumiranje in vse podobne DSLR stvari. Razen če kar že skočim v dlsr...

Še nekaj, pri Canonu (400D) je v nastavitvah mogoče nastavljati ostrino, barve... Če to nastaviš ustrezno, ali je potem fotografija že ustrezne ostrine,... da ni treba v photoshop če hočeš fotografijo všečne kvalitete...
 0   

Matej Ružič @mat 10. Avg 2007, 15:09

Po moje, če te fotografiranje res tako veseli, boš kompakta dokaj hitro prerasel oz.boš po treh mesecih hotel več, tako da moje mnenje je raje takoj DSLR.

Saj to vse se da pri vsakemu DSLR-u že v aparatu samem nastavit tako da ja, na ta način se lahko v veliki večini izogneš naknadni obdelavi z računalnikom.

No če si pa že pri takih denarjih pa mislim da je Sony Alpha 100 najboljši nakup (v Big Bangu cena 700€ za kit) ( ne vem kaj imate vsi s tem Canon-om curtain ).

Lp
 0   

Janez Grošelj @Johnny 10. Avg 2007, 19:21

Sem bil danes v MIXI foto studiu v Btcju, pa sem si ogledal Canona EOS 350D (400d niso imeli), Fujija s9600 in Sony Alpha 100.
Sony je takoj odpadel(dosti težji in večji od drugih dveh) pa samo od Sonyja oz. Carl Zeiss objektive lahko daš gor.

Zdaj se pa odločam med canonom(dslr) in fujijem(hibrid). Še zmeraj nisem povsem odločen, saj je canon okoli 950€ (z objektivoma 18-55 in 70-300), fuji s9600 pa 460€...
ČE fujija prerastem, zgubim cca. 200€ pri prodaji (če bi ga prodal po enem letu). Če mi pa ostane fuji dovolj, pa prišparam 500€.
Najbolje mi pa v roke sede EOS, saj sem Canona že vajen, pa tudi všeč mi je.
Samo... 950 € je pa za mojo mladostniško rit veliko, ni pa brezmejno preveč.

Prou posebej pa ne mislim v slabih svetlobnih pogojih slikat.
Od časa do časa bi pa zelo rad slikal strele. Ima to kritičen pomen za dslr/kompakt?

Vem, da imam veliko vprašanj, a bi res rad dobro kupil. smile
 0   

Matej Ružič @mat 11. Avg 2007, 15:41

Na Sony-ja grejo gor objektivi od Sigme, Tamrona, Tokine, Cosine in še česa tako da...

Ja no pri meni je ravno velikost Alphe všeč, saj Canona 400D sploh ne morem normalno držat v roki. Ampak to je seveda stvar okusa.

No sem pa danes v Hartlauerjevem prospektu videl Pentax K100D enojni kit za 499€, kar se mi zdi res super cena.

No čim manj mučenja pri odločanju želim. thumbsup

Lp
 0   

Jaka @Unikat 11. Avg 2007, 17:15

No, Johnny je že nabavil :afro: Kaj je pa nabavil bo pa kar sam povedal, ko pride domov smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati