0   

Martin Peca @mPECA 7. Avg 2007, 15:51

situacija je taka... doma imam G2... delujoč, razen manjšega problemčka... en flat kabel se je pretrgal!

fotoaparat bi znal popravit sam oziroma s pomočjo človeka, ki je strokovno usposobljen v elektroniki... problem je le, da ne vem kje bi lahko dobil ta rezervni kos, na canon servisu jih verjetno ne talajo glih kot lizike v trgovini... :S

ima kdo kakšno poznanstvo tam? bi mu uspelo zrihtat ta del, ki ga lahko vidite na fotografiji? oziroma bi mi lahko dal nasvet kam se obrnit?

http://shrani.si/?img754515kd6.jpg

PS: fotoaparat mislim da je že bil na servisu, ampak je prišel nazaj nepopravljen... verjetno zaradi grdega izgleda že navzven... (fotoaparat je trenutno nedelujoč zaradi manjše nesreče, ampak je zagotovo izpraven... tako rekoč ni TOTALKA bigrazz)

seveda bo uporabna pomoč primerno nagrajena grin biere
 0   

Nejc @Eagle 7. Avg 2007, 16:41

mPECA je napisal/a:
problem je le, da ne vem kje bi lahko dobil ta rezervni kos, na canon servisu jih verjetno ne talajo glih kot lizike v trgovini... :S

LIZIK NE TALAJO V TRGOVINI! coldshower idea

Spam Spam Spam

Bye
 0   

Robert @Ro-bert 7. Avg 2007, 17:02

če je tam, kam pride ta kabel kaj placa, lahko tvoj kompadre proba kaj v tem stilu improvizirat:
flat
sem se tudi sam včasih s podobnim za**baval - vmes je celo uspelo bigrazz

še lepše je seveda, če dobiš original flat....
 0   

Janez Šturm @jj65 7. Avg 2007, 17:08

Tegale na ebay-u prodajajo kot defekt:
http://cgi.ebay.de/Canon-Powershot-G2-defekt_W0QQitemZ150149019681QQihZ005QQcategoryZ26064QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Potem boš imel rezervnih delov do novega leta. LP J
 0   

Aleš @lial 7. Avg 2007, 17:48

Oba odgovora (jj65 in Ro-bert) sta uporabna!
Ro-bertov pa se je meni obnesel pred več kakor 20 leti na Spectrumu 48. Povečevalno steklo (ali pa sesuj kakšen L objektiv, notri so leče! grin grin ) in olfa nož, potem pa malo spretnosti, spajkalnik s čim manj vati in epoxi.

Kar pogumno, saj nimaš kaj izgubiti, le dobiš lahko.

LP
 0   

Robert @Ro-bert 7. Avg 2007, 18:07

jj65 je napisal/a:
Tegale na ebay-u prodajajo kot defekt......
.....Potem boš imel rezervnih delov do novega leta. LP J

....ali pa bo iskal še več rezervnh delov..... ker bo gotovo hotel tudi tega popravit Rofl
 0   

Martin Peca @mPECA 7. Avg 2007, 23:34

meni je še najbolj fajn odgovor od JJ65... problem je (oziroma sta)... prvo: je avkcija... torej verjetno ne bom edini ki se poteguje za stvor ali ja? (nism ravno expert v spletnem nakupovanju, še posebej e-bay sistema ne razumem)
drugo: ne znam nemško biggrin
aja pa drugo bis: kolkor vidim pošilja samo v nemčiji sad

ro-bert hvala za nasvet... ampak z mojim znanjem zagotovo ne bom tega zmogu... moja strokovna pomoč pa žal ne vidi več najbolje sad

bom jst jutri pisal/klical na 3A pa bomo vidli če imajo... če prodajajo sploh tako... in koliko zahtevajo za tak košček... smile

btw: kako pride filter pred senzorjem? biggrin kr nisem pazu... mi je kr padel v roko... potem sm pa opazu da nista obe strani enaki :S sad

EDIT: u bistvu me zdej ta e-bay varjanta zelo zanima... ker bi tako dobil še celo ohišje in čiste leče yes ampak... kako se plača te zadeve?
 0   

iztok @izo 8. Avg 2007, 07:13

obstaja stran, kjer prodajajo razn šrot iz pokvarjenih ali razbitih fotičev ipd, samo linka pa nimam, malce poguglaj. za canon bi znal dobit.
 0   

Aleksander @discom 8. Avg 2007, 07:53

mPECA,a res tako zelo potrebuješ tega Canon G2,da bi se dajal v stroškeza popravilo ?
Leta 2001 je že bil DOBER kompakt,ampak danes.... bigeek confused .Če pa je kakšen spomin,da si navezan nanj,pa lahko stoji na polici tudi pokvarjen.

Če se ti G serija tako dopade,pa raje vzemi G3,ki je mala nadgradnja tvojega G2,pa še isto baterijo ima.
Razlike med G3 in G2:

New DIGIC image processor - noticeable improvement in photo quality, plus faster performance
Totally new 4X zoom lens
New FlexiZone auto focus
Refined body design
Now records up to 3 minutes of video with sound; editable in playback mode
Built-in neutral density filter
Support for wireless flashes
New iSAPS technology

Na Bolhi ga dobiš že od 150 € naprej (z opremo).
Pa še bolj verjetno je,da bo res delal (za G2 je to še vprašanje).Seveda preizkus pred nakupom.
(Še namig: na Bolhi skoraj noben ne proda za napisano ceno - malo "zglihaj" pa bo grin )

http://www.bolha.com/index.php?search=canon+g3&ukaz=search&kat=250

Seveda je odločitev lahko dosti odvisna tudi od cene rezervnih delov,ki jih misliš kupiti za popravilo.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Janez Šturm @jj65 8. Avg 2007, 08:30

Glede ebay-a, navadno kadar ne pošiljajo v Slo (to je često), povprašam po e-mailu ali gre in koliko stane. Ko to imaš se odločiš. Plačaš ali preko PayPal kar ima zavarovanja ali pa bančno nakazilo (kar je bolj rizično). Prej moraš pa prijavo na ebay naredit. Pozor, PayPal prijava traja.
Drugače se pa nagibam na diskomovo idejo. Če res nisi čustveno vezan na G2 kupi G3. Ravno danes sem videl v LJ reklamo za poket fotko (brand name) za 99EUR. Pa sigurno dela hitreje, ima novejši procesor in 1 leto garancije. Ok nimaš ročnih nastavitev. Pa saj koliko se boš pa ukvarjal z ročnimi nastavitvami. Mislim, da je potrebno imeti v vidu tudi ceno. Če je popravilo (rezervni deli in delo) do 50-75EUR, potem mogoče še, drugače...
Lp j
 0   

Aleksander @discom 8. Avg 2007, 08:48

jj65 yes

Ko sem na službeni internetni mreži,mi ob oglasu na E-bay.de kar pripiše:

Versandkosten: Nach Slowenien -- Nicht angegeben

Ne rabiš veliko poznavanje nemščine,da veš "kolk je ura".

Zdaj, za G3 se mi 150 € (ali manj) ne zdi tako veliko (sploh z nekaj dodatne opreme).Treba je upoštevati,da ima ročne nastavitve.Nekako se lahko uvsti v razred jj-jevih Nikon 5400 in podobnih.Se pravi: god old stuff.

Poleg tega pa ti paše nanj še baterija iz G2.

Se mi pa zdi do cca 75 € kar veliko za popravili,sploh ker si omenjal da sam fotoaparat izgleda že "malo bogi".Pa še z lečami si se "igral",itd.....Po mojem se popravilo kar ne izplača preveč.

Nisi povedal zakaj bi rad Canon "invalida" sploh popravil.Čustvena navezanost ali kaj drugega ?

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Martin Peca @mPECA 8. Avg 2007, 10:25

dobro jutro vsem... čeprav je že skoraj ura 12 bigrazz

G2... ja čustvena navezanost zagotovo... grin moj prvi digitalc...
finta pa je tudi v tem, da si ne želim delati stroškov... večjih seveda... kot ste rekli... 50-75 eur... že to mi je dosti... maximalno bi osebno dal za tisti pokvarjen G2 enih 20-25eur + poštnina... če bi se dalo...

zato ker 150 eur šparam za nakup eosa na film... in kakšnega fajn objektiva zraven (24-85)... ampak to je že druga zgodba...

v glavnem... ne želim kupovat drugega aparata... kvečjemu tistega za rezervne dele... saj bi se potem G2 uporabljal kot back-up za 30D oziroma za družinske zadeve... pač... da je en fotoaparat vedno pri roki in da ni potrebno nosit 20kg opreme s sabo smile

PS: popravil bi ga rad tudi zato, ker smo ga že 2x uspeli reanimirat in tokrat bo tudi šlo... grin to je moj poskusni zajček grin
 0   

Robert @Ro-bert 9. Avg 2007, 17:37

Oj!

tip bi ga poslal v SLO, za poštnino pa mi bolj tak odpisal....9,90EUR do 1kg oz. 14,90EUR do 2 kg... ker nima paypala, pride še zraven 0,31EUR za nakazilo.

LP!
 0   

Martin Peca @mPECA 19. Avg 2007, 22:19

no moj problem še ni rešen (zaradi pomanjkanja časa in trenutnega učenja za sprejemce v tujini...)!

imam pa en zelo prioročen link do strani, kjer so objavljene knjižice z oznakami in skicami rezervnih delov veliko aparatov...

če pa pogledate malo nižje lahko najdete celo kakšna pogrešana navodila oziroma navodila starih aparatov...

http://home19.inet.tele.dk/ne/manualer.htm

najdel sem še eno stran pri določenih modelih dopolnjuje prejšnjo... grin

http://www.butkus.org/chinon/

upam da bo komu prišlo prav to smile

LP

EDIT: dodal še eno stran, btw admin, kako se naredi odebeljen link? smile je možno?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 19. Avg 2007, 22:27

Heh....
kot elektronik in serviser mnogih manjših in večjih elektronskih/mehanskih strojev,

predlagam, da enostavno tam kjer je kabel prelomljen, na obeh koncih zdrsaš folijo dol, da prideš "do živega" (prevodni del), postaviš en kos nad drugega (da se kontaktne žile iz kosa A spojijo s kosom B, primerno zalepiš (da kosa trdno "šponata" skupaj ali prišiješ (ja, tudi to se dela) in stvar bo rešena in delujoča za cajt posla. Hitro in izredno poceni.

Razen, če imaš željo, da je vse vizualno tipi-topi...
 0   

Martin Peca @mPECA 19. Avg 2007, 22:38

hej!

hvala za nasvet... podoben Ro-Bertovemu smile

saj je izredno zanimiv in imam tudi približno idejo kako to izvest, da bo delovalo in predvsem vzdržjivo...

problem je le v dolžini kabla... kr je to združeno v zoom modulu aparata... in je vse zelo na tesno izmerjeno in zračunano...

morm ga sestavit skupaj in videt koliko lahko kabel "skrajšam"... grin

sicer pa to pride po 4.9. smile

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati