0   

G @G 8. Avg 2007, 18:48

... je to sploh še za kakšno rabo?
sicer je v odličnem stanju in izredno malo rabljena, a nisem povsem prepričan, kako bi se jo dalo še uporabit ...
 0   

Aleš @lial 8. Avg 2007, 19:15

Kot prvo - ne jo natikat na aparat. Te stare zadeve imajo večinoma ob proženju napetosti na kontaktih bistveno višje, kakor jo prenesejo novi aparati.

Bi pa verjetno delovala kakor slave, vendar bi moral imeti potem nekaj TAKEGA

LP
 0   

G @G 8. Avg 2007, 20:23

natikal sem jo že (na enega analognega Canona in na 10D) - oba aparata sta preživela - le bliskavica se nikakor ni prožila. Je tudi res, da o tej bliskavici nimam pojma, na strani nekoliko nad natičem ima še en majhen ženski vtič - služi morda tisto kakšnemu žičnemu prožilu? Kakšnega dodatnega kabla seveda nimam.

0   

Aleksander @discom 8. Avg 2007, 20:51

Tole so precej stare bliskavice z imenom NoalAustria,model pa je Noaltron 30SC.Ker je namenjena za starejše fotoaparate,nima novejših kontaktov za Canon - in zato se ne sproži bliskavica.Pri novejših (boljših) modelih bliskavic je tudi več funkcij pri uporabi (TTL,E-TTL...)

Poglej si primer kontaktov za proženje za Canon fotoaparate.

Take starejše bliskavice (aka Noalaustria) so primerne samo za starejše fotoaparate,ki imajo prav tako en kontakt.
(Eh,še sam imam dve bliskavice iste znamke doma bigeek )

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 8. Avg 2007, 21:16

ja kabl manjka... poleg tega rabš pa še eno poščico ki bo iz tistega kabla prišlo na kontakte canon fotoaparata. (srednja šola za fotografijo ima tavelke Metz-ove fleše na tak kabl in imajo tud ploščico)
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

G @G 9. Avg 2007, 04:17

Hvala za odgovore - torej bi verjetno prišlo v poštev nekaj takega?
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 9. Avg 2007, 10:47

neki takega ja... mal še povpraši v trgovini če bo deloval...
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Martin Peca @mPECA 9. Avg 2007, 11:26

hmmm zanimivo... meni na 30D pa deluje noaltron bliskavica... brez problemov... model je... 20CB... ni pa delala na G2 (letnik 2001/02), po mojem je stvar v aparatu bolj kot v bliskavici...

(da ne bo kdo mislu da je moj aparat šel rakom žvižgat zaradi te bliskavice... nisem je uporabljal že 2 meseca!)... yes

sicer sem jo sedaj malo predelal... tako da jo uporabljam preko PC Sync kontakta kot pomožno bliskavico na kakšnem sessionu (bolj poredko)!

PS: ve kdo kje bi se dalo dobit kaj več informacij o teh bliskavicah? s stricem googlom nisem nič najdel sad
 0   

iztok @izo 9. Avg 2007, 12:19

odvisno od modela bliskavice, lahko imjao različno "trigger" voltažo od istega proizvajalca.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati