0   

Marko @mpungy 11. Avg 2007, 12:17

Zdravo!

Bil sm že močno prepričan v nakup Nikona D80, ampak sm pol mal prebiral po netu in naletel na Pentax k10D. Zdej sm pa rahlo zmeden....Kaj vzet....Moram pa povedat, da bo to moj prvi DSLR aparat...

Zraven Nikona sm mislu vzet kit objektiv 18-70...Pa kasnej vložit v kaj boljšga.... Pr pentaxu pa ne vem....Sta kit objektiva primerljiva z Nikonovim 18-70?Če ne, kaj svetujete....16-45? Je ta bolši al nekje isti kot 18-70?

Sam če se ne motim, je pol k10D body + 16-45 dražji od D80 + 18-70... Al se motim?

Pa kako je pr pentaxu z dodatnimi objektivi? So v cenovnem rangu nikona al so kej cenejši? Ker, karkoli bom kupu (od objektiviv), bom na začetku nekaj osnovnega, pa pol dokupu v neki tazga, kar mi bo prov pršlo...

Resnično prosim za odgovore, ker sem zlo zmeden in ne vem kaj naj vzamem...

LP, Marko
 0   

gasper trampus @gtyrant 11. Avg 2007, 12:47

http://gtyrant.blogspot.com/2007/07/nikon-d80-ali-pentax-k10d.html
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Andrej @fotokaj 11. Avg 2007, 12:49

K10D z vgrajeno stabilizacijo v kompletu s 16-45/4 objektivom je gotovo boljša kombinacija kot D80 z 18-70 objektivom; na Pentaxu imaš tako lep ekvivalent standardnega 24-70mm zum objektiva z radodarno f/4 fiksno zaslonko plus stabilizacijo slike. Pri Pentaxu imaš na voljo tudi bojda zelo dober 50-135/2.8 objektiv (kaj podobnega nikon nima), pri obeh imaš na voljo 12-24/4, 50/55-200...
So pa vsi Pentaxovi objektivi primerljivih goriščnic praviloma precej cenejši od Nikonovih (12-24/4 je pri Nikonu 1000 pri Pentaxu pa 600 eur), optični kvaliteti Pentaxovih objektivov pa prav nihče ne oporeka.
Če ti je K10D blizu, ga vzemi, ne rabiš jemat Nikona samo zato ker je Nikon - dejansko v istem/primerljivem rangu pri Pentaxu za svoj denar dobiš več, mnogo več.
Sicer pa, le enkrat se živi in čez čas lahko še vedno prešaltaš - jaz sem tudi začel s Pentaxom, zdaj sem na Nikonu in morda bom kmalu prešaltal k Olympusu al pa Sonyju..
 0   

Andrej @fotokaj 11. Avg 2007, 12:50

fotokaj je napisal/a:
... in morda bom kmalu prešaltal k Olympusu al pa Sonyju..

Yeah, right; when helll freezes over ... Rofl
 0   

Simon Koležnik @simonkoleznik 11. Avg 2007, 12:59

Potem raje na BenQ sunny
simon[b:3393b3079c]koležnik[/b:3393b3079c]
[url]http://www.koleznik.net/blog[/url]
 0   

JureV @JureV 11. Avg 2007, 13:44

kaki benq...mustek! to je firma! Rofl
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

gasper trampus @gtyrant 11. Avg 2007, 13:45

mustek je bil moj prvi digitalni fotoaparat ... deloval pa malo več kot mesec dni ...
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Robert @Ro-bert 11. Avg 2007, 14:04

moj prvi digi pa je biu Trust.. Deloval je slaba dva meseca. Zverinica ( Rofl ) sicer dela še zdaj, a mi ga hčerka (sem bil naiven, pa sem ji ga "podaril") vsake tolk cajta vrže v glavo... Pokuri dva GP 2,5AH Akuja v dveh minutah.

Ste pa slišali kaj za priznano frimo Aiptek? po nemških telešopih prodajajo neverjetno kamero+neverjtni fotoaparat z neverjetno velikim zaslonom z neverjetninimi megapiksli ter neverjetnim digitalnim zumom, pa zraven dobite še neverjetna navodila, neverjeten polnilec pa neverjetno.......

malo Spam a za vikend bigrazz
 0   

heroj @heroj 11. Avg 2007, 14:51

Imam oba ... stestiraj oba. Poglej kako ti pašeta v roki, kako ti ustreza pozicija tipk, kako ti ustrezajo meniji in nastavitve. Poleg tega tudi poglej kaj želiš pod dodatno opremo, kakšne objektive itd.

Oba sta odlična fotoaparata in oba bolj ko ne že zahtevata kvalitetne objektive. Zato tudi pomisli na to ob nakupu.

LP
 0   

Janez Šturm @jj65 11. Avg 2007, 15:36

Senzorja sta enaka. 12-24/4 je eden Nikonov (965€) in drug 'Tokina' (430-600€). Tokino dobiš tudi za Nikon AF-D. Poglej kakšne objektive bi želel/potreboval in seštej strošek. Če ti znese Pentax, znaš iti ceneje skoz. Drugače boš pa v tej klasi kmalu imel Canon 40d!?! Ta ima 10-22/3.5-4.5 (650€). Kaj pa sony Alpha-100 in sony/tamron 11-18 (400-550€)? No pa Samsung (še klon pentax-a). Ko odpreš 'skrinjo' gre duh ven,....
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos30d%2Cnikon_d80%2Cpentax_k10d%2Csamsung_gx10%2Csony_dslra100&show=all
Lep dan J
 0   

Andrej @fotokaj 11. Avg 2007, 15:48

jj65; Pentaxovih in Tokininih objektivov ne gre enačiti, tudi če jih skupaj razvijajo! Tudi pri testiranjih se vedno izkaže višja kvaliteta Pentaxa.
 0   

Marko @mpungy 11. Avg 2007, 15:59

Zdej da bi 100eur pršparau, pa da pol ne bi bil zadovoljen, tega nočem...Raj dam 100 eur več, pa da mam mašinco, k mi paše...Seveda govorim o začetnem nakupu.... V nadaljevanju vem, da bom več dau za nikonove objektive, če bi se tko odloču....

Sm pa zaslediu, da K10D ne dela dobre JPEG slike.... Je to odvisno sam od objektiva, al je nasplošno....Ker kot sem že reku je to moj prvi SLR in ne vem, kako bi mi pasalu RAW delat....Sam mislm, kolkr se poznam, da ne bi blo panike...Mislm, da bi delau z obema...Odvisno kaj bi rabu...Sam če je res, da Pentax ne dela dobr JPEG, je še ena stvar, k prevaga tehtnico na D80....

Kaj miselte?

LP, Marko
 0   

Andrej @fotokaj 11. Avg 2007, 16:06

Mislim, da preveč teste bereš! Pejd v štacuno kjer imajo oba aparata, vzem s seboj eno SD kartico in z obema mal poškljocaj in si fotografije doma oglej.
Jpeg posnetki direkt iz K10D niso "slabi", so pa drugačni. Tu omenjamo razlike, ki jih v realnem svetu na fotografijah ne boš opazil.
 0   

heroj @heroj 12. Avg 2007, 21:53

Če imaš objekte pri miru, pol si itak vedno v raw. Če pa se igraš s športno fotografijo in ti je zelo pomebno, da boš sploh kaj ujel ... so JPEG več kot uredu. Sem imel več težav s slabim objektivom (pač ne morš s kit objektivom delati čudežev), kot pa z JPEG.
 0   

Renato @rcaval 13. Avg 2007, 16:42

Jaz sem bil na istem D80 ali K10 izbral sem K10 in lahko rečem,K10 je super fotič in nudi zelo veliko.Kit objektiva sta zelo dobra pa še cena je dobra.Jpeg je tudi dober če nastavitve v meniju porihtaš,da niso tovarniške.Foto ima Veliko nastavitev,ko ga spoznaš ugotoviš, da nudi izredno veliko za ta denar.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati