0   

Damjan @damac_b 11. Avg 2007, 13:11

Zdravo.
Na filmih slikanih z analognim SLR fotoaparatom Canon Eos 5 so se začele pojavljati raze (praske v vzdolžni smeri filma), ki očitno nastajajo, ko se film premika od enega do drugega posnetka. Te raze so vidne tudi na ploščici na vratcih fotoaparata, ki drži film na pravem mestu med fotografiranjem.. Na ploščici ni z očesom vidnega prhu ali peska ali česa podobnega.
Še par mesecev nazaj teh raz ni bilo. Sedaj pa je z vsakim poslikanim filmom slabše.
Kaj je vzrok za to in ali se da (splača) popravit? Ali lahko mogoče popravim sam?

Hvala za nasvete
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 11. Avg 2007, 19:39

Sam sem imel enake težave z EOS 50E.
Raze so bile na hrbtni strani filma in ne na tisti z emulzijo.
Ko sem dal očistiti aparat na servis, so težave izginile.
Očitno so bile v aparatu (pre)trde smeti.

Pred servisiranjem sem spraševal tudi v foto trgovini v Kranju, spodaj pri železniški postaji, kjer so mi dejali, da so smeti lahko tudi v tistem filcu (na kaseti s filmom), ki preprečuje vstop svetlobe v samo kaseto in da pri njih pred razvijanjem filma kaseto razdrejo, da se izognejo morebitnim poškodbam filma, ki bi lahko nastale pri izvlačenju, ravno zaradi takih smeti.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Damjan @damac_b 11. Avg 2007, 20:01

Hvala za odgovor in pomoč.
Bom najprej sam poskusil očistiti in spihati. Če ne bo pomagalo pa na čiščenje v Fotomehaniko.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati