0   

Jure Makovec @DizzyReed 13. Avg 2007, 08:18

da naredim svojo prvo reportažo na tej strani... biggrin samo upam, da ne bo predolga oz. preobsežna...

sobota. sotor... velik... za cca. 3000 folka...

oder. impresivno velik. glede na prostor.

lightning zelo dober. ozvočenje tudi. bandi: ogreli nas Šnorkl Band, nato so žagali Aperioni, ki so full navdušli, nato pa še Dan D in Šank Rocki. Petra Lovšina sem žal zamudil... ampak vseeno sem odšel poln dobrih vtisov... in polno 2 GB kartico slik...

best off vseh slik. izvolite. biggrin

FAJN JE BILO!!

takole so nas ogreli Šnorkl Bandovci. smile

nadaljevali so simfometalci, Aperion. smile

na trentke so bili kot na ognju... biggrin

zaključili pa so z zelo zanimivim in udarnim solom čela... smile

nato so nadaljevali Dan D

potem pa so zažgali še Šank Rocki, ki tudi tokrat niso razočarali.

kako izgleda folk med Pravljico o mavričnih ljudeh?

kot rečeno, lightshow je bil zelo pester... grin

bili so full razpoloženi smile

folk pa v ekstazi... smile

tudi drum solo ni manjkal smile

skratka, da potegnem črto - še danes mi bobni v ušesih. res, en boljših koncertov zadnjega časa, predvsem zaradi kemije med bandi in folkom. :grin:
 0   

Gregor Baric @baro 13. Avg 2007, 08:35

Ne vem. Meni nobena fotka ni všeč oziroma kaj posebnega. Vse je povprečno. Veliko osnovnih fotografskih "kiksov" (backfocus, rez,...), ni prave ambientalne svetlobe, medle barve, šum....Tako kot da bi bilo, oziroma verjetno je bilo slikano s kompaktom, čeprav je rez 3:2.... Sploh pa podatek, da je bilo to izbrano med 2gb materiala.....
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 13. Avg 2007, 08:44

no, no, sej zato sem tukaj objavil, da me lahko še kaj naučite... smile

backfokus - je lahko problem v objektivu? namreč, zankrat sem še na kitu EOS-a 350D... ta teden upam, da dobim kej boljšega - Sigmo, s konstantno blendo 2,8. mogoče bo lažje... in boljše... smile

glede rezov pa prosim pomagajte.

sem pa v tem poslu oz. hobiju mogoče tri mesece, pa tole je moj drugi koncert...
 0   

Gregor Baric @baro 13. Avg 2007, 09:44

DizzyReed je napisal/a:

backfokus - je lahko problem v objektivu? namreč, zankrat sem še na kitu EOS-a 350D... ta teden upam, da dobim kej boljšega - Sigmo, s konstantno blendo 2,8. mogoče bo lažje... in boljše... smile

glede rezov pa prosim pomagajte.

sem pa v tem poslu oz. hobiju mogoče tri mesece, pa tole je moj drugi koncert...

Dvomim da je problem v objektivu. Pri slikanju takšnih zadev je treba večinoma delati na manualno, tako pri izbiri časa, kot zaslonke in tudi AF pointov (točk ostrenja). Verjetno si imel na avtomatičnem zaznavanju ostrenja in se je velikokrat aparat zmotil. Sploh pa je blenda 5.6 (ko si slikal na 55 mm) občutno premalo za slikanje takšnih koncertov. Pa direktno osvetlevanje s flashom naredi tudi ponekod grdo senco in premalo ambientalne svetlobe. Blenda 2.8 in časi okoli 1/30 (pri goriščnicah okoli 55 mm) pa boš videl kakšna razlika bo.

Čeprav vedno ne boš imel možnosti skakat čisto blizu odra in zato 55 mm ne bo dovolj in boš rabil kakšen 70-200 2.8, kar pa je celo premoženje.....

Glede rezov pa ne bi tu na širokorazglabljal... Tako na hitro. Večinoma premalo prostora pred tistimi, ki jih slikaš v celoti, premalo prostora v smeri pogleda, včasih preveč nepotrebnih zadev v kadru, ipd. Saj tudi sam nisem nevem kak expert, to so zgolj moje opazke tvojih izdelkov.
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 13. Avg 2007, 10:07

vse slike tu so narejene na M način, se pravi vse ročno izbrano, le na avtofokusu.

objektiv imam pa ogledan 28 - 70, od sigme 2,8 blenda stalna, glede na dosedanje izkušnje bo to dovolj...

fleša skoraj ni bilo, le pri zadnjih dveh slikah Aperiona in pri slikah folka. drugje sploh ne!! sem že en koncert zarad pretirane uporabe fleša zaj... pa me je izučilo. smile

so pa Dan D in Šnorkl Band slikani s starim fotoaparatom - Fuji S6500fd...
 0   

Tilen @Tilen20 13. Avg 2007, 10:30

kaj pa mogoče Tamron 17-50 f2.8 ali pa Tamron 28-75 f2.8?
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 13. Avg 2007, 10:34

ja, ja, nekaj v tem rangu, definitivno. smile

ker sem se res full matral, sploh če sem malo pozumiral, sem moral bit res miren, da mi je recimo fotka pri 1/20 ali celo 1/15 uspela.

je pa zanimivo, da sem naredil nekaj fotk tudi v RAW-u, pa sem jih ene par že obdelal, in ne vem... jpeg se mi zdi skoraj boljši... :p

se pa še učim, in se zavedam, da se imam še OGROMNO za naučit... kar me tud full veseli. smile
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 13. Avg 2007, 12:39

@baro: kaj pa če bi tudi ti kaj objavil, da podkrepiš te "konstruktivne" kritike, a?

@DizzyReed:
Meni se zdijo 2. in 3. od Dan D čisto solidne, prav tako 1. in 2. od Šank rockov. Pozna se, da imaš en škatlast objektiv (tudi glede bodija bi se dalo razpravljat), ampak tako pač je, ko človek začenja. Vsi smo (bili?) enkrat tam.

Mislim, da si kar na pravi poti, pridno slikaj še naprej, pa kej tudi tle objavi. Pri koncertih je zaradi ekstremnih pogojev (svetloba, gužva, pomanjkanje časa...) fotografska kilometrina še toliko bolj pomembna. Ti samo slikaj, slikaj in slikaj. Na vsake toliko potem pride kaka slika, ki je vredna, da se jo na zid obesi. Meni se še vedno dogaja, da grem na koncert, pa čisto vse zaj...em.

Sicer pa ti glede same reportaže svetujem, da malo preštudiraš televizijsko teorijo (ja, televizijsko!). Za uspeh take reportaže je ključnega pomena na kak način oblikuješ vrstni red slik. To velja tudi za slajde pri predavanjih.
Teorija pravi tako, da je na začetek treba dat vsaj en čim širši posnetek, s katerim definiraš prostor in čas (s tem odgovoriš kje in kdaj se dogaja). Nato definiraš jedro svoje zgodbe (o čem bomo govorili). Potem paš izpelješ svojo pripoved (portreti, detajli...vse možno) in pripelješ do zaključka, ki je lahko bolj svoboden. Če gledaš poročila na TV dnevniku; skoraj vsa sledijo tej logiki, ki je izpeljana iz dramatske zgradbe (Aristotel!). Na ta način narediš zadevo veliko bolj zanimivo. Vrednost reportaže potem je večja od vsote vrednosti posameznih slik. Če se nameniš delat reportažo je potem dobro, da o teh stvareh že prej razmisliš in si pripraviš v glavi seznam slik, ki jih moraš na terenu posneti. Ampak večina (tu) tega ne dela grin

No, kar pridno naprej.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati