0   

Iris @4meIris 16. Avg 2007, 10:56

Torej zadnje case uporabljam malo vec raw filov kot prej,
in pojavla se mije tricky thing.

kadar fotkam v JPEGu,
je ISTI barvni profil v PS : photoshopu / ko objavim na netu / windows media viewer / adobe bridge

kadar pa fotkam v RAW ( mam canona 5d ; tam je cr2 ime raw formata )
jo dam v jpeg;
in ko isto fotko odprem v PS je taksna kot jo jaz hocem & barve in use,
ko jo pogledam v windows media playerju je bledikasta in ko jo objavim na netu so barve tut bledikaste.

bi mi kdo znal razlozit v cem je finta ? ker potem takem je vbistvu neumno da objavlam na netu, ce so barve povsem xy od tega kar je v mojih originalih.

: )
la femme. think of me sweetly.
 0   

Fredy Jagodič @JAG 16. Avg 2007, 11:12

Oj, sem imel podoben problem... Sem mislil, da bom imel lepše barve zato sem fotkal v Adobe RGB. Super barve. A v Windowsih na netu (pa tudi razvite slike) so bile blede.

V PS spremeni profil na sRGB, pa bo boljše. Na Edit/ Convert to Profile

lp

Fredy
 0   

rokin_ @rokin_ 16. Avg 2007, 11:15

Barve so zato bledikaste, ker določen program (npr. windows viewer) ne zna prebrat tega profila,ki ga ti uporabiš pri konvertiranju iz RAWa v Jpeg. V programu s katerim konvertiraš si nastavi na sRGB. Mogoče je to to.
 0   

M_M @M_M 16. Avg 2007, 11:28

Ko pretvarjaš iz RAW v JPG v PS-ju imaš 99% Space nastavljen na Adobe RGB. Tam prestavi na sRGB pa bo vse OK. Če pa si fotke že pretvoril, pa vsem spremeni barvni profil na Edit / Asign Profile.
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Iris @4meIris 16. Avg 2007, 11:29

Photoshop uporabljam za to

a ves mogoce kje ?

al je krivo ker mam na fotkecu Adobe RGB?
 0   

M_M @M_M 16. Avg 2007, 11:30

Na fotkiču prestavi na sRGB, potem pa ko daš RAW v PS se ti odpre okno, spodaj levo nastaviš space
 0   

Iris @4meIris 16. Avg 2007, 11:35

torej sicer v raw programu ki ga odprem menda ni tega profila,
oz. moznosti da spemrenim,

torej ko odprem fotko
grem na edit - > color settings - > pa mi napise
working spaces - > sRGB

color managment polices - >
RGB - > preserve embadded profiles
bi tu mogla nastavit na Convert to working with rgb?

PS je pa nov CS3
 0   

M_M @M_M 16. Avg 2007, 11:41

v CS3 je malo drugače. Pri pretvorbi ti v onem okencu piše kot internetni link v katerem barvnem profilu delaš (Takoj pod fotko na sredini). Klikni na ta link in odpre se ti okno za spreminjanje barvnih profilov. Tam nastavi na sRGB.

Če pa imaš fotko že pretvorjeno v JPG, je pa postopek enak kot pri CS2. Edit / Asign Profile... Predlagam, da si nastaviš profil že pri pretvorbi, ker potem vsako fotko posebej je precej zamudno početje.

Vkolikor ti še kaj ni jasno, ti lahko naredim kak printscreen grin
 0   

Fredy Jagodič @JAG 16. Avg 2007, 13:30

Misli, da boš zgubila na barvah če boš dala samo Assign profile. Izberi rajši Convert to profile...
 0   

Iris @4meIris 16. Avg 2007, 13:58

Najlepsa hvala ; )

sem nasla kje ; )

Avec Amour,
iris
 0   

stojan @sv4rog 5. Sep 2007, 15:56

JAG je napisal/a:
Misli, da boš zgubila na barvah če boš dala samo Assign profile. Izberi rajši Convert to profile...

je to res? ali je dovolj le asign?

kateri profil je priporočljiv za gledanje fotografij na računalniku (web, razne predstvitve) in narejene (npr. 15x10 mat ) v labu na foto papir?

hvala.
 0   

Iris @4meIris 13. Sep 2007, 19:40

zajzaj me pa se zanima glede ce mas v jpg ze, pa sem mela na fotoparatu nastavljeno adobe rgb, nardim isto, dam convert to profile al pa assign,
pa ni neke spremembe, se vedno je barva precej bleda proti dejanski ki je bla posneta?
 0   

Iris @4meIris 13. Sep 2007, 19:52

aja pa na zectku mi napise ko hcoem odpret file, :

The embodded profile ICC cannot be used because the ICC profile description is invalid. Ignoring the profile.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati