0   

BubikolRamios @BubikolRamios 17. Avg 2007, 09:42

Kar se tiče foto opreme kolikor razumem je sedaj
Hifi-Video Majdic GmbH = electronic4you ? saj sta oba na istem naslovu.
Majdič pa je izginil z interneta.

electronic4you -
1.a to je potem tud tam fizična trgovina ?
2. cene enake kot na netu ?

Pod vprašanja:
1. Če kupim sigmo 105, kaj je tule z backfokusom, nekje sem nekoč zasledil da je to od objektiva do objektiva različno ? A je kaj šans da to kar v trgovini zadovoljivo preverim ?

2,Rajnox,kenko predleče - kaj je bolj kvalitetno ?

Hvala za info.
 0   

Gregor @feri666 18. Avg 2007, 10:38

Majdič = electronic4you. Sem bil nedolgo nazaj gor in na bajti na veliko piše Majdič. V trgovini brez problema sprobaš zadevo. Cene pa so internetne, sam moraš to rečt.
 0   

bockorek @bockorek 18. Avg 2007, 11:33

Če resno misliš makro fotkat potem je itak najbolje ostrit ročno, kjer pa bac/front fokus nima veze.
 0   

misfits @misfits 18. Avg 2007, 11:54

To vsekakor ni razlog, da mu bi bilo vseeno, če kupi objektiv, ki ne ostri pravilno.

Mogoče preveriš tako, da narediš par portretov in ostriš na oko.

Raynox
 0   

Robert @Seddy 18. Avg 2007, 15:54

Ja, pa RES je treba rect za internetne cene.
Se ne zajebavam, v fizicni trgovini so cene cca 30% visje.
Najemnina shopa, osebje, elektrika, voda, ...
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 18. Avg 2007, 17:20

Hvala za info, bom malo prej gor telefoniral, če mi ne dajo inet cen, in ne morem mal sprobat, sam na uro gor pa tud ne bom šel gledat smile

Sploh ker sem malo surfal, tud za tole 105 majo eni (bolj redki) slabe izkušnje s kvaliteto različno od komada do komada, kar en flare, če naletiš na napačen kos in take scene.

Kar se tiče back/front focusa sem zdajle sprobal s tem objektivom ki ga mam in pride ostrina nekje od + 1 do 2 mm naprej od točke ostrenja in naprej, Kolikor vem bi to moralo bit 1/3, 2/3 od točke ostrenja naprej in nazaj. Če mi bo kupljen objektiv glede tega pokazal isto pol je ok, bom nastavil na aparatu, tako si to predstavljam.

Kaj pa je z garancijo, a je še kar v veljavi scena, da tule v Slo ne velja ?
 0   

Rok @Roky 19. Avg 2007, 16:20

Kar se tiče kupovanja preko electronic4you sledeče:
Pred mesecem in pol kupil tam Nikon D80 + 18-70 leče za ca 1050 € in je bilo vse tako kot mora biti.Sploh je bila cena super glede na ponudbo v ostalih državah EU (v primejavi z slo pa celo 250 € nižja !!!??? .. naših trgovcev ne štekam ravno) moraš pa obvezno obvezno paziti da se zmeniš za internetno ceno saj sta sicer electronic4you in Majdič eno in isto a vseeno fizično ločena ca 20 metrov med sabo in eno je trgovina kot taka eno pa internetna prodajalna in cena se razlikuje precej !!! kot je tudi Seddy že omenil. Sam sem imel kar precej težav da sem fante prepričal da hočem po internetni ceni kupiti zadevo navkljub da sem predhodno trikrat klical k njim in jim razložil da pridem sam osebno prevzet v njihovo e-trgovino.
Kar se tiče garancije je pa tako da oni sicer zagotavljajo EU garancijo ki bi jo moral predvsem sedaj naš t.i. foto Beseničar upoštevati glede na to da je Nikon tudi v Slo vzpostavil malce drugačen sistem.Preizkusil pa tega še nisem pa upam da tudi ne bom že zaradi tega ker je v naši kokoški še marsikaj gnilega sad.

Splošen vtis od tam je zelo pozitiven tako da kar pogumno ... pa ni to reklama ampak dokler bo v Slo taka cenovna politika ,do takrat Avstrijcem kar privoščim moj težko prišparani euro.
 0   

Tomaž @sixtoo 20. Avg 2007, 15:16

eno vprašanje, kako so pa kej prodajalci s slovenskim jezikom oz. angleškim, ker smo v nemščini mal bolj švoh? cool

kupujem sicer nek podstavek za tv, pa ga majo po KREPKO boljši ceni kot ga dobim kjerkoli v sloveniji.

za vse info bom več kot hvaležen

lp vsem, sixtoo
 0   

iztok @izo 20. Avg 2007, 16:53

tist majdič je že kr orenk znan pr slovencih, po mojem. se ni problem zmenit, sej mu je cilj prodat, ne pa težit za jezik, itak se da v slabi ingliš vse zmenit. pač rečeš net price, tvoje ime si nekam zacahna, boh si ga vedi zakaj (ziher nekaj z davki), plačaš in greš.
cene so zelo ok..
 0   

Andrej Piškur @andrej_slo 6. Okt 2007, 09:36

Živjo

A mogoče kdo od vas pozna obratovalni čas trgovine Majdič v Celovcu. Zanima me do kdaj imajo odprto ob sobotah.

LP, Andrej.
 0   

Grega Podobnik @sajko 6. Okt 2007, 11:15

Če sm včerej prov vidu je do 17te ure v soboto pa 19/20ih med tednom.
[url]http://blog.grega.info[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati