0   

Samo @executor 18. Avg 2007, 19:49

Zanima me koliko bi bila približna vrednost foto opreme, če bi jo hotel prodati?
Nikon D70s star manj kot 2 leti+ rezervna baterija
105 micro 2,8- non D
85 1,8D kupljen nov zelo ohranjen 1 leto
50 1,4D zelo ohranjen star cca 2 leti
28- 70 2,8D ohranjen
Macro twins flash Nikon R1 v posebnem kovčku, z raznimi dodatki
vsi objektivi so nikkor
Hvala lepa

LP
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 18. Avg 2007, 20:31

Očitno greš na drug sistem, verjetno Canon. Najprej se vpraš če se ti to res splača glede na vse objektive ki jih imaš?

Drugače je problem prodajat opremo z toliko objektivi skupaj, pa še drago bliskavico imaš vmes. Glede na to da imaš objektive, ki so iskani bi bilo bolje objektive prodajat posebi. Če se bo tole skupaj prodajal po moje dobiš na kocu manj denarja. Macro bliskavico in macro objektiv bi združu, 28-70 prodej skupi z bodjem, ostale objektive pa posebi, bo prodano še najhitreje in za soliden denar.

Jaz bi se recmo zanimal za 85 1,8D tko da lahko na ZS pošlješ ceno (če boš dal po kosih od sebe).
 0   

Samo @executor 19. Avg 2007, 11:07

ja sej maš verjeten prav, da bi bilo bolje po delih prodat.
sej za enkrat še ne mislim, če se bo kaj takega že zgodilo bo to v začetku drugega leta.
sm ne vem kako bi šel 28-70 z fotičem skup, objektiv je še enkrat več vreden ko fotič.
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 19. Avg 2007, 11:24

Kakorkoli boš naredu, te bo zabolelo, ko boš na koncu pogledal koliko si izgubil. Če nisi zadovoljen z Nikon sistemom dej počaki vsaj do konca leta ker pride zagotovo D3X, ki bo velik skok glede na D2X (če bi rad hud profi body imel)

Glede na to da sem jaz že od začetka na Nikonu (D50/D70/D70s/D200) me zanima razlog prodaje? Mene Canon ne prepriča, razen ISO, samo kaj ko slikam le max 1% na ISO1600 in mi to ne pomeni nič.
 0   

gogo @gogo 19. Avg 2007, 11:36

Makro fleš bi mene zanimal, če boš prodajal. Drugače pa po kosih in čas si vzami. 28-70 je pa sigurno vreden več, če ga imaš, kot pa boš dobil zanj, sploh če bo res prišel novi model. Če pa boš menjal sistem pa greš sigurno na kaj boljšega (npr. srednji format ali veliki format ali...).

LP Gorazd
 0   

Andrej @fotokaj 19. Avg 2007, 11:41

Zupi je napisal/a:
... dej počaki vsaj do konca leta ker pride zagotovo D3X, ki bo velik skok glede na D2X (če bi rad hud profi body imel)

Model prodaja D70, ti ga pa "tolažiš", da D3X "pride" ...? confused
 0   

misfits @misfits 19. Avg 2007, 12:29

Samo, če misliš menjat, kar začni čim prej prodajat po kosih, za komplet verjetno itak ni šans. Maš pa samo dobro robo. Pač nekaj izgubiš.
Sam pa najbolje veš, če se ti splača. Jaz sem mel približno še enkrat več robe pa je kr šlo. Ampak meni se je splačalo, glede na to kaj sem hotel od drugega sistema. V tvojem primeru pa se ne bi odločil za menjavo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati