0   

Anze @sloveniaarmy 26. Avg 2007, 08:30

Pozdravljeni

Zanima me ali je možnost fotkati preko teleskopa Celestron POWERSEEKER 50 AZ.

Sam teleskop je že na stojalu aparat bi pa tudi postavil na stativ in prbližal okularju teleskopa, zanima me pa ali ima to smiselno fotografirati ali ni pogojev da nastane "dobra" fotografija.

Ker se ne spoznam na digiskopijo in teleskope bi prosil za nasvete.

Hvala
 0   

Mitja @sirij 26. Avg 2007, 10:35

Nočem ti kvariti veselja, toda kupil si enega najslabših možnih teleskopov (ok, so še veliko slabši). Zakaj? Ker:
-teleskop je na AZ (azimutni) montaži, ki ne omogoča sledenja zvezdam, kar je v astrofotografiji skoraj nujno, vprašanje pa je tudi, kako kvalitetna je montaža oz. kako duši vibracije
-teleskop je akromat, kar pomeni da ima barvno napako. To lahko preveriš tako, da vstaviš okular z visoko povečavo in pogledaš v kak svetlejši objekt(Luna, planeti, svetlejše zvezde) in boš okrog njega videl modrikast sij,
-teleskop ima majhen premer, zaradi česar zbere malo svetlobe in boš težko fotografiral temnejše objekte
Kljub vsemu pa lahko poskusiš, edino dokupiti moraš T adapter za Canona, ki ti omogoča fotografiranje v primarnem gorišču teleskopa, torej brez okularja.
CS, Mitja
 0   

Aleksander @discom 26. Avg 2007, 10:53

Upam,da nisi dal preveč za omenjeni teleskop.Novega dobiš namreč že od dobrih 63 € naprej.Cena sama dovolj pove,kaj lahko od takega teleskopa pričakuješ.
Drugače ti je pa že Sirij podrobno obrazložil zadevo.Ker je med drugim član uad-a,mu lahko verjameš. yes grin

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

iztok @izo 26. Avg 2007, 11:24

nekako nisem ziher, da mu je namen zvezde slikat, hehe.
že nick je bolj tak, bolj zemeljski biggrin
 0   

Anze @sloveniaarmy 26. Avg 2007, 14:12

Živ!

Glede teleskopa sem jaz samo dal primer drugače kupil še nisem nič!

Hvala!

Lep pozdrav
 0   

Anze @sloveniaarmy 26. Avg 2007, 14:20

Zanima me kje se lahko nabavi T adapter za Canon.

Hvala
 0   

Aleksander @discom 26. Avg 2007, 14:43

Poleg T-adapterja boš potreboval še T-ring:

http://celestron.telescopes.com/products/zhumell-universal-projection-adapter-1-25-inch-camera-adapter-32671.html

(Note: A T-ring will be needed to attach your camera to the Projection Adapter.)

http://celestron.telescopes.com/products/zhumell-t-ring-canon-eos-30838.html

To se lažje dobi iz tujine,mogoče kdo pri nas prodaja rabljeno.
Več informacij boš lahko pridobil na forumu spletne strani:

www.astronom.si

ali

http://forum.vesolje.net

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Aleš @lial 26. Avg 2007, 15:04

Zastopnik za Celestron je isti, kakor za Sigmo.
In pri njem sem dobil tudi vse željene adapterje.
Stran, ki se jo splača pogledati, je TUKAJ in kolikor vem, omenjeni zastopnik dobavlja tudi ves asortiman Baader-ja.
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Avg 2007, 15:59

Ja ta teleskop je popolnoma neuporaben za kar koli, najcenejsi teleskop, s katerim se da kaksno posteno fotko nardit je SkyWatcher 80ED, ki pa stane (brez montaže) 350eu.

Montaze, ki pa omogocajo fotografiranje "zvezd" pa tudi niso pocen. Najceneje prides cez ce kupis CG-5(eq-5) in se motorcke, to skup nanese se na dodatnih 400 eu, samo ce pa ze devas tolk za montazo, pa rajsi kupi veliko superiornejso HEQ-5, ki pa stane 600 eu, ce se ne motim.

Vse skupaj nanese dead .
 0   

iztok @izo 26. Avg 2007, 17:07

@army: bil je hec grin

ot: geo, a so že našli meteorit? biggrin
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Avg 2007, 17:17

Zdaj v naslednjem tednu bodo izracunane natancne kordinate, povem ko zvem biggrin.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati