0   

Katja @butterflygirl 29. Avg 2007, 09:56

CIAO...

Rabila bi kak nasvet za slikanje pod vodo-tam do globine 30 m.
Če se kdo še posebej ukvarja s podvodno fotografijo naj se mi javi-mam veliko vprašanj Help

lp
 0   

Janez Šturm @jj65 29. Avg 2007, 13:08

Imaš v grobem dve možnosti.
Prva je do cca 5m. To so razmeroma poceni podvodni fotoaparati. Sploh rabljeni filmski so lahko zelo ugodni.
Druga možnost so fotoaparati tipa Nikonos oz. kvalitetna podvodna ohišja. Vse to je 'nemarno' drago.
Pri prvi možnosti je smiselno uporabljat bolj občutljive filme oz. višji iso na digitalkah. Pod vodo je bistveno manj svetlobe kot nad njo. V večjih globinah pride prav tudi luč ali flash oboje zatesnjeno.
Odveč je povedati, da če je voda kalna, so slikce 'bedne'.
Veliko uspeha. Lp J
 0   

Tomaž Teyrovsky @tomaztey 29. Avg 2007, 13:46

Tole ni čisto res.

Prvo se moraš odločiti koliko denarja potem imaš pa več možnosti.
1. Kupiš kompakta in pripadajoče ohišje. Vem, da za veliko Canononv in Olympusov dobiš ohisje za cca. 200 EUR. Torej tole niti ni tako drago in ti omogoča potapljanje do 40m (pa še kakšnega čez).
2. Kupiš kompakta, ki je že sam po sebi v ohišju npr. Sea&Sea, to tudi ni tako drago, čeprav jaz tega ne bi kupil.
3. Dobilo je tudi neke vodotesne vrečke v katere spraviš komapkta vendar je to bolj tko.
4. Kupiš DSLR in ohišje, to pa je precej dražje, saj samo ohišje stane najmanj 1000 EUR.

Pa čisto moje osebno mnenje, pozabi na film pod vodo, nima smisla.

Flesh. Spet odvisno od tega koliko denarja misliš nameniti za to. Z kompaktom se da tudi brez zunanjega flesha narediti od blizu kako kolikor toliko OK sliko, će je pa voda ni dovolj čista oz., če je objekt malo bolj oddaljen bo pa brez njega bolj ena žalost. Za DSLR pa obvezno rabiš zunanji flesh.
 0   

primoz75 @primoz75 29. Avg 2007, 14:07

tu si malo poglej:

www.digideep.com

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati