0   

Jan Vrhovnik @Palkic 2. Sep 2007, 14:07

Tole sem zasledil: http://www.diyphotography.net/diy_reverse_macro_ring

Zanimiva ideja, ki jo bi rad sprobal. Kaj si vi mislite o tem? Kako potem ostriš, tako da se premikaš malo nazaj ali naprej?

Po eni strani itak nimam kaj zgubiti, razen en uničen body cap in en star filter, zato bom enkrat ko bom imel čas tole sprobal in vam tudi javil rezultat.

P.S.: Ve kdo kje bi se dalo dobit kakšen star filter, mogoče nej vprašam v kakšni foto trgovini?

LP thumbsup
 0   

Klemen @FunnyFace 2. Sep 2007, 14:17

Prej nastaviš F, katerega imaš potem tudi pri obrnjenem objektivu.

Količino svetlobe potem lahko kontroliraš le še preko časa.

Če imaš namen fotografirat stvari v studiu je to zelo dobra zadeva (poceni),
če imaš namen fotografirat naravo - žuželke itd. pa moraš imeti srečo, saj se moraš žuželki recimo približat na 2cm, da sploh lahko izostri, saj je hud MINDOF!

Ko se pa navadiš pa je to zanimiva, poceni zadeva.

Je pa zelo zelo zelo hud makro - ko obrneš objektiv.
FunnyFace
 0   

gogo @gogo 2. Sep 2007, 14:55

http://www.nikonlinks.com/unklbil/macro_adapter.htm

ta link je opis makra (tudi) z obrnjenjim objektivom in povečave. Največje povečave so s širokokotnimi objektivi - večji kot večja povečava.

Spodnji link pa za original reverse ring od nikona, ne vem če se splača sam preizkušat doma: http://cgi.ebay.de/Nikon-Umkehrring-BR-2-fuer-Objektiven-mit-52-mm_W0QQitemZ270157810451QQihZ017QQcategoryZ3332QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem#ebayphotohosting
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 2. Sep 2007, 17:51

Super, hvala vama za odgovora! thumbsup

Gogo sploh nisem vedel da obstaja original reverse ring, tko da mislm da je bolš da daš tistih 20evrov pa to 100% deluje, kot če bi naredil tako kot piše na DIY, ker tisto lepilo drži neki časa, potem pa mu nebi več zaupu. Tko da bom po vsej vrjetnosti kr kupu reverse ring. Gogo mogoče veš, če ga prodajajo kje v sloveniji? Itak pa grem v mixija v kratkem pa bom povprašu.

Lp
 0   

Aleš @lial 2. Sep 2007, 17:56

Palkic, ti si "kriv", da sem danes popoldan malo testiral.
Nastalo pa je TOLE

Sicer ni 50mm, je pa obrnjen. grin grin

Obroček pa le kupi, škoda je pokrovčka.

LP
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 2. Sep 2007, 18:06

lial: Hehehe... ti si pa krivec da k tole gledam, da bi rad čim prej tole še sam stestiral biggrin .

Takoj ko bom mel čas letim po obroček!

Lp
 0   

Zelod @flambirana_oFca 2. Sep 2007, 18:12

Jaz bi tudi ta obroček!
Končno bo moj polomljen in oskubljen 50mm f1.8 II uporaben tudi po svoji smrti. Reinkarnacija in pol! thumbsup

Palkic dej prosim napiši v to temo, če boš zvedel kje jih pri nas prodajajo.
 0   

gogo @gogo 2. Sep 2007, 18:20

Jaz sem kupil original obroček pred 20 leti v Anglije (v dobi fiksnega telefona, pisem in naročanja po pošti - lepi časi) in to rabljenega. Pri nas ne vem kje bi se lahko kupil. Imam pa še obroček, ki ga natakneš na bajonet obrnjenega objektiva in ga prevori v navoj za predlečo. To je bilo z 28mm objektivom super makro takrat (in od celega filma morda 1 uspešna fotka).
 0   

Miha @mauss 2. Sep 2007, 18:34

evo par 'testnih' obrnjene 50-ke.
50mm 1.8 zaselotejpan na 100mm 2.8 Macro (in fleš na kablu)

0   

Jan Vrhovnik @Palkic 2. Sep 2007, 18:49

mauss: se ti da poslikat fotoaprat, ko maš nalimano 50mm 1.8 na 100mm 2,8 macro. Zanima me kako zgleda. Drugače pa zelo solidne fotke.

flambirana_ofca: Bom sporočil!
 0   

Zelod @flambirana_oFca 2. Sep 2007, 19:00

mauss bigeek hudooo!
S kolikšne razdalje je pa to slikano?
 0   

Miha @mauss 2. Sep 2007, 19:01

bom slikal.
si pa lahko predstavljaš, da s srebrnim duct tape-om zgleda zlo profi...

razdalja je cca 7cm
 0   

David @Cyclop_si 2. Sep 2007, 20:58

Me pa neki zanima. Kako prepričate pajke in podobne stvarce, da vam na miri pozirajo?
 0   

gogo @gogo 2. Sep 2007, 21:08

Ampak kolikor vidim to ni isti obroček. Ta ima na obeh straneh navoj, BR-2 pa ima naeni strani navoj na drugi pa Nikon bajonet, da ga lahko naviješ na objektiv kot filter in namontiraš na telo aparata.
Ta obroček je pa primeren za 2 objektiva skupaj.
 0   

David @Cyclop_si 2. Sep 2007, 21:15

@gogo
Imaš prav, tisti obročki so uporabni za tehniko "macro couplerjev" http://www.nikonlinks.com/unklbil/macro_adapter.htm#stacking, kjer dosežeš še bolj ekstremne povečave.
 0   

czy @czy 2. Sep 2007, 21:27

Tole je nekaj z obrnjeno 50ko

0   

Zelod @flambirana_oFca 2. Sep 2007, 22:33

bigeek ....že limam "adapter" skup!
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 3. Sep 2007, 10:06

czy: aaaaa kakšne hude fotke! bigeek bigeek

Jaz mislim, da bom kr prek eBaya naročil, pa dal tistih 22 evorv... dans zvečer se bom spravu kupt, zdej sm glih pršu iz šole kot fazan in nimam časa biggrin.
 0   

Niko @TuN 3. Sep 2007, 20:45

Kaj pa 18-55 objektiv? Se bi dalo podobno tudi z njim?

mauss in czy, super slike, še posebej, ker ni bilo slikano z makro objektivom.

Res zanimiv trik z obrnjenim objektivom, kdo bi si mislil sombrero
 0   

Miha @mauss 3. Sep 2007, 20:51

18-55 se da tut obrnt, z mal domišljije in velik izolirtraku se da svašta narest...

@czy: super fotke, 50-ko si dal na ker objektiv? od kje tok 'globok' dof?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati