0   

nik @nixon007 6. Sep 2007, 16:43

Živjo!

Pri popolnoma novem bodiju 30d in 50 1.8 se mi je že po prvem dnevu uporabe pojavil problem. Objektiv se pri autofokusu ne odziva. Body deluje pravilno, možno je nastavljat zaslonko in zaklop, vendar pa se objektiv ne premakne. navadno deluje kar glasno in natančno vendar pa mi je kar naenkrat crknil. Gumb na objektivu NI nastavljen na MF tako da nevem kje bi bil problem. Oprema je nova(objektiv 1 teden, body 2 dni). Aja mogoče še to pomaga.... v spodnjem desnem kotu utripa št. 9.(ni vrednost zaslonke ali časa) Na bodyju ni nikakršnih opozoril.

Upam da bom z vašo pomočjo rešil to težavo. thumbsup
 0   

iztok @izo 6. Sep 2007, 17:08

najprej osnoven test (baterijo, kartico not-ven, objektiv dol dat in spucat kontakte ipd), potem pa naprej.
 0   

nik @nixon007 6. Sep 2007, 17:28

Sem že... sad
 0   

Tadej @Neptune 6. Sep 2007, 19:57

Številka 9 ali Err. 99?

Meni na 300d se je enkrat pojavil Err. 99 (to je menda napaka v komunikaciji z objektivom), ko sem malo grobo menjaval objektive. Potem sem ugasnil body, vzel ven baterijo in nazaj noter, vklopil body in problem se več ni pojavil.

Imaš še kak drug objektiv? Se tam dogaja isto ali samo pri 50ki? Če se dogaja samo pri 50ki, obstaja možnost, da so kontakti umazani ali pa celo potrgani znotraj objektiva (lahko, da nimaš "novega" objektiva ampak kakšnega, ki ga je že kdo vrnil zaradi frontfokusa).

LP
 0   

nik @nixon007 6. Sep 2007, 20:23

Oprema je čisto nova, včeraj sem jo prvič stestiral, na objektivu ni nobenih poškodb(vsaj zunanjih ne). Objektiv je tudi nov še v garanciji. A res to trgovci delajo z objektivi? Ne drugih objektivov nimam saj je to moj prvi DSLR kit. Na bodiju ni nobenih opozoril. Hvala thumbsup
 0   

Ime Priimek @dunda 7. Sep 2007, 04:43

Napaka 99 se lahko pojavi tudi ob kakšnih trivialnih težavah - recimo umazan kontakt, nezdružljiv objektiv (kar v tvojem primeru ni) ...

Zadevo zagrabi in nesi na servis - mislim, da je to težava, ki bo hitro rešena. Še en tak objektiv dajo gor in bo hitro jasno. Verjetno objektiv kaj nagaja. Čeprav sem prepričan, da ti bo objektiv všeč yes
 0   

nik @nixon007 7. Sep 2007, 12:39

No, še sreča da je verjetno z objektivom kaj narobe biggrin . Čeprav je objektiv poceni in ga nekateri kritizirajo pa se mi zdi da je 30d in 50-ka proti mojemu kompaktu kot katrca proti mercedesu cool . Hvala za nasvete in upam da bom to zadevo čimprej zrihtal thumbsup
 0   

Ime Priimek @dunda 7. Sep 2007, 14:33

30D in 50 f1.8 sta v pravih rokah prava BOMBA.

Tukaj imaš petdeset strani primerov - eni boljši, drugi slabši, pač odvisno od fotografa:
Primeri 50 f1.8

Moj primer, ki je slučajno pri roki:
Primer
 0   

iztok @izo 7. Sep 2007, 15:43

se strinjam, 50/1.8 je zakon, za svojo ceno pa sploh.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati