0   

Peter Slovša @pslovsa 7. Sep 2007, 10:43

Lep pozdrav vsem...

Naslednji teden me čaka obisk Pariza, z mano pa gre Canon eos 3.
Kateri dia film mi priporočate za na taka potovanja/izlete?

Vsem najlepša hvala za odgovore.

lp,
Peter
 0   

Aleš @shark 7. Sep 2007, 11:44

Fuji Velvia/Sensia ali Kodak Elite/ektacrome.
 0   

janezek @janezek 7. Sep 2007, 12:23

Vzemi 'Pro' filme. Razlika je očitna.
Velvia ima za moje pojme za Pariz premočne barve. Poskusi raje Provio od Fujija, če jo še delajo...
Drugače je pa krasen film Kodak E100G. Zelo nevtralen.
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 7. Sep 2007, 14:43

Zakaj sploh DIA?
Negativi imajo veliko bolj naraven videz slike, širši dinamični razpon in ful cenejši.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

David @Cyclop_si 7. Sep 2007, 14:52

Nikio je napisal/a:
...Negativi imajo veliko bolj naraven videz slike,....

Meni se pa vsi negativi, ko jih gledam zdijo, hmmm, no ja,... negativni tako v barvah kot v osvetlitvi.... laugh ... tako zelo negativni, da jih običajno sploh ne gledam (filmov) ampak samo slike, ki so narejen iz njih. grin
Hočem zgolj reči, da to kar se ti zdi naravni videz slike ni lastnost filma ampak kemije (stroja) v foto studiju.

Glede dinamičnega razpona in cene se sicer strinjam... sam vseeno to ne odtehta užitka ob gledanju diasa na osvetljeni mizi s kvalitetno lupo! Vsekakor moj glas gre diasom!
 0   

janezek @janezek 7. Sep 2007, 15:20

Zakaj je že Arne vse fotkal na diase?
 0   

iztok @izo 7. Sep 2007, 15:23

ker je barvno slep? biggrin
 0   

Miha Babnik @mbabnik 7. Sep 2007, 16:18

Vsak film ima svoje prednosti in slabosti. Kar se tiče tvojega vprašanja pa moraš najprej razmisliti kako boš posneti film prikazoval. Če imaš diaprojektor potem izberi dia film iz katerega se še vedno da narediti fotografijo, čeprav je še enkrat dražja kot tista iz negativa in ni nič slabša (če dobro delajo). Drugače pa kakšen profesionalen negativ (Fujifilm PRO 160C ali Kodak Portra 160NC oz. VC (za slabo svetlobo obstajata 400 ISO verziji teh filmov), ki pa se jih dokaj težko dobi. Jaz sem nazadnje (prejšnji vikend) slikal z Velvio 50 in bil nad rezultati res navdušen (ostrina, barve in kontrast) je pa res, da sem tudi podnevi potreboval stojalo, ker je to 50 ISO film in ker je bilo malo oblačno.

L.P.
Miha
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 8. Sep 2007, 08:20

Cyclop_si je napisal/a:

Hočem zgolj reči, da to kar se ti zdi naravni videz slike ni lastnost filma ampak kemije (stroja) v foto studiju.

Citation needed! Tole boš moral malo bolje utemeljiti, ker če že velja, potem velja tudi za diase.

Glede nasičenosti barv in vsega, kar te dia filme prodaja, pa samo tole:

(Fuji Superia 100, negativ, seveda)
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Peter Zakrajšek @FotoPritisk 8. Sep 2007, 08:50

Saj ni pomembno ali fotografiraš na diase al negative. Pomembno je kaj boš prinesel dam!

Če se že odločaš za dia vzami fuji velvia, provia.

Dobro luč ti želim v Parizu!
 0   

David @Cyclop_si 8. Sep 2007, 20:54

Nikio je napisal/a:
Cyclop_si je napisal/a:

Citation needed! Tole boš moral malo bolje utemeljiti, ker če že velja, potem velja tudi za diase.
...

Vzemi dias ter negativ, položi oba na osvetljeno mizo, vzemi kvalitetno lupo, poglej dias in če je dofra fotka boš reku "uuuaaaauuuu", poglej negatvi in boš vidi več al manj nič, razen če imaš zelo bujno domišljijo.
Hočem pač povedat, da pri diasu vidiš res tisto kar je lastnost filma (in lahko rečeš da se ali pa se ne približa verni reprodukciji motiva), pri negativu pa je do končnega produkta še en korak, to je povečava na fotografski papir. In pri tej povečavi je zelo pomembno kako je nastavljena mašina, ki to dela, oziroma kako jo upravljajo.
Ja, saj tudi pri povečavi diasov lahko "sfižijo" barve v foto studiju, sam potem greš do njih in jim pokažeš dias ter rečeš, kaj se pa greste, jaz hočem barve kot na diasu... poskusi narediti to pri negativu.
LP
 0   

bockorek @bockorek 8. Sep 2007, 22:03

Na kratko: priporočam Provio, ki ima veliko detajlov v svetlih delih, za večje kontraste in bolj žive (predvsem zelena in modra) barve pa Velvio.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati