0   

Gregor @GreGor 8. Sep 2007, 15:29

Sem vprašal malo o tej temi na svojem blogu, pa še vprašam tukaj.
Že kar dolgo se obiram, da bi si nabavil prenosnika, ker se enostavno velikokrat zgodi, da ga nujno potrebujem - ali faks, ali foto ali pa kaj druga. Tukaj pa se sedaj postavi vprašanje: Apple ali PC. Vsaka izbira ima svoje prednosti in svoje slabosti. To je pri vsaki stvari tako in mi je čist jasno. Kaj dost o Applih nimam pojma, ker se enostavno nisem z njimi ukvarjal. Tisti, ki ga imajo, ga v večini hvalijo. Upam, da ni to tista hvala, ki je ponavadi pri fotoaparatih, ko se človeku zdi, da ga je Canon, Nikon,... kupil kot reklamni pano.
Osebno sem na takem faksu (strojni), da brez Windowsov žal ne morem živeti. Autocad, Solidworks, Catia, ProEngineer,... to so programi, ki na mojem pc-ju laufajo vsak dan. Vem, da tile novejši mac-i lahko laufajo tudi winse. Zanima pa me, kako dobro? Torej, če bi primerjali po karakteristikah enakovreden pc z mac-om.
Torej izbira bi bila med med Apple macbook (13,3") ali pa kak 15,4" PC. Cenovno je Apple verjetno malce višje, vendar take razlike spet ni in to ni ovira pri nakupu.
Verjetno me je še najbolj zrajcala reklama, ki sem jo dobil danes po pošti:
Apple Macbook:
Procesor: Intel Core 2 Duo 2,16GHz, 667MHz, 4MB
Zaslon: 13,3" 1280x800 točk
Pomnilnik: 1024MB DDR2 RAM
Grafika: Intel Graphics Media Accelerator 950
Trdi disk: 120Gb, SATA, 5400RPM
Optika: ComboDrive DVD-ROM/CD-RW
AirPort Extreme Wi-Fi 802.11g/B, GigaBit LAN, Bluetooth

Vse skupaj za 1059€.

Škoda, da nima namesto ComboDrive Super Drive. Je komu znano, če se da menjat?

Vesel bi bil vsakega komentarja, mnenja in linkov.
 0   

Nejc Zemljič @N3jc 8. Sep 2007, 15:33

Hm jaz ti rečem tak, če kupiš apple je smrtni greh če daš gor windowse. Ampak če ga kupiš pa ti bo sigurno dolgo služo, kr je le apple.

če primerjaš apple z pcjom je razlika zelo očitna, sem meu možnost uporabljat G5 in pa Maca proti istim PCjom, pa ti povem da Pc nima šans smile

jaz bi kupo apple
 0   

Samo Hajtnik @guzman 8. Sep 2007, 15:58

z BootCampom, ki je free lahko izdelaš Windows particijo, pred tem pa cd z gonilniki. Ob zagonu mašine (kar traja nekaj sekund) držiš tipko Alt(Option) in izbereš Mac ali PC zagon.

Windowsi celo na MacBooku (lastna izkušnja, imam jih zaradi Proklika) delujejo bistveno bolje kot na nekem skupaj zmetanem PC-ju, pa ima ta lahko še tako zveneče ime kot je npr. PackardBell ali kaj podobnega.

Bodi pameten in si olajšaj življenje, kupi MacBooka in izdelaj Win particijo, kar je bistveno bolje kot uporaba Parallelsa za zagon Windowsov znotraj MacOS X-a.

Lahko me pokličeš na 031346345, če te zanima kaj več.
 0   

Aleksander @Aleksander 8. Sep 2007, 16:02

oj, se en glas za Appla, thumbsup

Lahko samo dodam da sem doma in v sluzbi prodal vse Pc-je in jih nadomestil iz Appli. Ker ko 1x zacnes uporabljat Osx potem tesko preides nazaj na XP/Vista, sploh ce se ukvarjas iz grafiko ali foto, ker pa vemo da pac niso vsi programi pisani za Osx vsaj kar se tiče raznih Proklikov računovodskih aplikacji in podobno si pa lepo namestis Windowse bodisi preko BootCamp-a kar pomeni da pri zagonu izbirs kaj zelis osx ali winse, druga varijanta ti je pa da se namesti vmesnik paralels in so ti windowsi dostopni preko osx-a pač vsporedno laufajo edino tukaj ti priporočam, da če se odločaš za MacBooka je pametno ob nakupu se odlociti za 2gRama.
MacBooka imam tudi in je The Best sploh lcd je Odlicen!

grin lp, Aleks
 0   

Aleksander @Aleksander 8. Sep 2007, 16:18

vidim da me je guzman prehitel smile

prej sem pozabil omeniti in se mi zdi pri nakupu prenosnika zelo pomembna stvar,
da ima MacBook odlicno baterijo!

lp, Aleks
 0   

David @dlicen 8. Sep 2007, 17:57

Novejši appli z intel procesorjem imajo dualboot in lahko z lahkoto preklapljaš med OSji. To je pravzaprav zelo pametna in ugodna rešitev. Nakaj časa nazaj sem imel priliko probat Macbook pro in sem bil kar navdušen. Je pa res, da je cena še vdeno opazno višja, kot pri navadnih laptopih.
Predvsem pazi na konfiguracijo, kakšne intel grafične so maček v žaklju, ker imajo zalo malo pomnilnika in ga kradejo primarnemu pomnilniku (če piše npr. do 192 MB rama, je to to).
Jaz sem delal na 2500$ vredni mašini, kako je 1000€ primerki pa ne vem. V ljubljani je na gosposvetski apple center, pa pojdi ga probat...
 0   

primoz75 @primoz75 8. Sep 2007, 18:01

Apple. nimaš kaj mislit... thumbsup
 0   

Peter Zakrajšek @FotoPritisk 8. Sep 2007, 18:29

6 let sem uporabljal MAC ker nisem imel dovolj denarja in sem nujno potreboval rač. sem kupil PC in že pol leta nezadovoljen uporablajm PC, vsak dan vsaj 3krat uporabim gumb restart. Na MAC-u v 6 letih nisem uporabil restart niti enkrat, sploh nisem vedel da gumb obstaja.

Kupi MAC!!!
 0   

heroj @heroj 8. Sep 2007, 18:30

Tudi sam sem pred dilemo ...

MacBook Pro za 2000$ ali HP 8510p za slabih 1400€ ? Kaj pravite ?

HP 8510p
Core 2 Duo T7500 2x 2.20GHz • 2048MB (2x 1024MB) • 120GB • DVD+/-RW DL • ATI Mobility Radeon X2600 256MB max.512MB shared memory • USB 2.0/FireWire/Modem/Gb LAN/WLAN 802.11abg/Bluetooth • HDMI • UMTS • SD-Card Slot • 15.4" WSXGA+ TFT (1680x1050) • Windows Vista Business • Li-Ionen-Akku • 2.80kg • 36 mesečna garancija
 0   

Samo Hajtnik @guzman 8. Sep 2007, 18:40

Preberi naše odgovore zgoraj in ne kompliciraj. Celo MacBook 13" (ki ni Pro) bo delal bistveno bolje od PC-ja. Garantirano!!!!!
 0   

primoz75 @primoz75 8. Sep 2007, 18:46

pri PCju nobena konfiguracija ne pomaga. bilokatera se sesuva...

Mac no problem biggrin
 0   

alteredego @alteredego 8. Sep 2007, 18:50

FotoPritisk je napisal/a:
...že pol leta nezadovoljen uporablajm PC, vsak dan vsaj 3krat uporabim gumb restart.

Hudica, kaksen skart so pa tebi podtaknili?! bigeek biggrin
 0   

Peter Zakrajšek @FotoPritisk 8. Sep 2007, 19:23

pac je PC za vse splošne uporabnike ki na enkrat uporabljajo en največ dva programa hkrati. Jaz pa enostavno tako ne morem imam na enkrat odprtih tudi pet ali več programov. In PC tega enostavno ne zmore. In še slabše je vodljiv med programi. Drag & Drop recimo ja V Macu popolnoma nekaj normalnega, kar pa za PC ne morem reči.

Je pa stvar posameznika kaj komu paše!!
 0   

rokin_ @rokin_ 8. Sep 2007, 19:26

Matr mate pa res vsi za en k..... PC-je, da se vam kar po tekočem traku sesuvajo.

Jaz mislm, da ta tvoja konkretna ponudba za Apple notebook ni primerna zate - pomisl, ko boš odprl npr. Avtocad koliko delovnega prostora (vizualno) ti bo ostalo pri 13,3 " ekranu. Še na 15,4" se da komaj delati. Ali pa obdelava fotografij na 13,3" ...
Seveda lahko kupiš 15,4" appla ampak je pa cena že precej višja.
 0   

alteredego @alteredego 8. Sep 2007, 19:40

FotoPritisk je napisal/a:
pac je PC za vse splošne uporabnike ki na enkrat uporabljajo en največ dva programa hkrati. Jaz pa enostavno tako ne morem imam na enkrat odprtih tudi pet ali več programov. In PC tega enostavno ne zmore. In še slabše je vodljiv med programi. Drag & Drop recimo ja V Macu popolnoma nekaj normalnega, kar pa za PC ne morem reči.

Je pa stvar posameznika kaj komu paše!!

Ne vem, ne vem... Sam imam pogosto cele dneve zagnan Photoshop (vcasih PSD oziroma TIFF datoteke >500MB), CorelDraw, Thunderbird, Firefox z nekaj odprtimi tabi, foobar2000, TC, kaksen Illustrator se najde pa se marsikaj kar tece v ozadju pa mi res ni treba pritiskati reset gumba. Res pa je tudi, da se s PC-ji ukvarjam ze cca 13 let in nikoli prevec ne skrtarim ob nakupu novih komponent, predvsem osnovne plosce in pomnilnika.
 0   

Robert @Seddy 8. Sep 2007, 20:23

Jaz pa osebno dvomim, da za recimo 50% vec denarja dobis dejansko 50% boljso delovno masino.
 0   

Aleksander @Aleksander 8. Sep 2007, 20:49

Seddy je napisal/a:
Jaz pa osebno dvomim, da za recimo 50% vec denarja dobis dejansko 50% boljso delovno masino.

Ne dejansko dobis za 30% več denarja 100% boljšo delovno mašino!!!

Sicer je pa skoda zgubljat besede pa prelivat črnilo, ker kot ponavati vsak svoje hvali itd.........

Apple je filozofija in cim ti je jasno kako deluje dilem ni več, stvar je treba vidit-sprobat-uporablajt, da veš zakaj se gre ne pa nekaj napamet govorit.

lp, Aleks
 0   

rokin_ @rokin_ 8. Sep 2007, 21:00

Eh, bla,bla ...

Kakšnih 30%? Vsaj 50%, če ne več.
Za isti denar dobiš pri pc večji ekran, boljšo grafično, več spomina, ...

O operacijskih sistemih pa ne bom, ker se res ne spoznam dovolj. Ampak jaz nimam nobenih problemov.
 0   

primoz75 @primoz75 8. Sep 2007, 21:20

rokin_ je napisal/a:
Eh, bla,bla ...

Kakšnih 30%? Vsaj 50%, če ne več.
Za isti denar dobiš pri pc večji ekran, boljšo grafično, več spomina, ...

O operacijskih sistemih pa ne bom, ker se res ne spoznam dovolj. Ampak jaz nimam nobenih problemov.

primerljiv PC je dražji od (primerljivega) Appla. Seveda ne kak Acer al kak poceni kitajski zvarek, ampak PC z dobrimi komponentami, ok ekranom in mnogo že dodanimi programi, tko kot to ponuja Apple...

pojdi pa računaj.

Ampak kot je bilo že napisano, tisti ki proba Jabolčka...se na PC ne vrne več thumbsup
 0   

Matev @Matev 8. Sep 2007, 21:29

apple je apč za nekajkrat dražji od PC-ja
amapk kdor služi denar z računalnikom
za tistega je to nepomembno

za igrce se pa res ne splača

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati