0   

boštjan @boskol 12. Sep 2007, 21:46

Na netu sem si ogledoval različne modele ( FUJI s 9600, CANON s5 IS in pa Lumix DMC-FZ50), vendar sem v dvomih glede izbire in kvalitete. Prosim za pomoč, lahko tudi drug model.
Hvala LP!
 0   

Branko Munda @mamomu 13. Sep 2007, 05:21

Rabljeni DSLR ( Canon 350D, Nikon D50 ali D70s, ... )
 0   

Primož Žgavec @Primozz_MIXI 13. Sep 2007, 12:01

povej kakšne motive bi rad zajel!! prvo

Fuji je Fotografsko gledano, špica!!!! je namenjen predvsem za tiste ka fotke IZDELUJEJO

Canon je lep univerzalc

Leica oz. FZ50 je krasen za šport!
SONY je še edino upanje za nas Minoltaše!
 0   

boštjan @boskol 13. Sep 2007, 17:41

Sem amater tako, da bi rabil nek univerzalni aparat z katerim bi lahko posnel tudi kakšen film z zvokom. Kje se, da dobit najcenej aparate?
 0   

Primož Žgavec @Primozz_MIXI 13. Sep 2007, 18:01

he he ne bom delal reklame

www.ceneje.si

Pa bo, Sam glej da so tut na zalogi!!!!,
ker pocen pa brez zaloge zna vsak prodajat! smile
pa če še nimaš dodatne opreme poglej če je kak komplet z vsem skupi!

a je tako ostali?
SONY je še edino upanje za nas Minoltaše!
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 13. Sep 2007, 18:08

Če hočeš filme snemat pol DSLRi odpadejo...
 0   

Janez Šturm @jj65 13. Sep 2007, 18:44

Če hočeš slikat potem bi jaz za 500eur vzel kak osnovni dslr in kit objektiv. Mogoče tudi kaj rabljenega. Če hočeš snemati filme so navdano boljše kamere (meni leži bog ve kje). Če ti je pa dslr preveč, kupi nekaj za v žep (tipa 150-200eur). Tisto vmes ni ptič ne miš (lahko je pa batman). Lp J
 0   

boštjan @boskol 13. Sep 2007, 19:26

Saj nočem bit režiser , da bi snemal filme samo ko si npr. na dirki, da posnemaš ovinek ali dva biggrin in par fotk, ali ko si na dopustu vidiš kaj zanimivega,itd...
 0   

martin @pikoli 13. Sep 2007, 20:48

Jaz bi ti za 500 evrov priporočal Canon s5.
 0   

Martin kavscek @ninja_man 14. Sep 2007, 08:54

S fujijem sem še delal in se mi zdi kar primeren za to, kar potrebuješ...
[url]http://kavscekm.blogspot.com[/url] - hvala, ker kliknete na reklamo
 0   

boštjan @boskol 14. Sep 2007, 15:24

Kaj pa glede barve, ostrine (kvalitete) slik, zooma na daljavo je najboljši kompromis? Kaj pa ko se npr. predmet, ki ga slikam premika hitro, je predmet na sliki raztegnjen ali je slika vredu?
 0   

viktor gerkman @gevi 17. Sep 2007, 09:51

Jaz bi ti priporočil rabljeno Minolto A2 ali pa A200, ki sta neverjetno praktični in dovolj kvalitetni. Zelo priročen je tudi Fuji S6500, ki ima odlično ostrino, dobre barve in zelo malo šuma. Oboje dobiš za dosti manj kot 500 Eur. Na DSLR pa z budžetom 500 Eur raje pozabi. Rabiš najmanj 1000 Eur, da boš imel dva uporabna objektiva.
 0   

Aleksander @discom 17. Sep 2007, 11:44

Se strinjam z Gevi-jem.Fuji S6500fd bi bil dobra izbira med kompakti.Z opremo ga dobiš že za 370 € in za začetek več ne potrebuješ.

http://www.ceneje.si/search.aspx?strSearch=Fuji%20S6500&raSearchIn=.&idMain=4&slugMain=foto&urchinCode=UA-426385-2&raBool=and

Za rezervo pa še kakšne dodatne polnilne AA baterije in dodatno spominsko kartico.Vse skupaj torej cca 400 €......ostali denar pa lahko imaš za motivacijo pri ustvarjanju (beri: pir,vin.... grin )

Obstaja še druga možnost
Kot je omenil jj65:

jj65 je napisal/a:
...Če ti je pa dslr preveč, kupi nekaj za v žep (tipa 150-200eur). Tisto vmes ni ptič ne miš (lahko je pa batman).

Moraš namreč vzeti v zakup velikost omenjenih fotoaparatov )Fuji S6500,S9600;Panasonic DMC FZ50....).
Po kvaliteti so za DSLR (kar za navadno amatersko uporabo še ni tak problem),po velikosti pa ne zaostajajo prav dosti.To pa zna biti potem včasih problem,ker zaradi velikosti fotoaparata ne vzamemo vedno s seboj.Težko verjamem,da se taki fotoaparati vzamejo s seboj na vsak žur,piknik,veselico,v klub,na sprehod ali pa na primer na plažo na morju.No,vsaj jaz tako razmišljam. Rezultat pa je,da ni zabeleženih spominov.

Čeprav je res,da je pri manjših kompaktih potem večkrat problem pomanjkanje optične povečave.
Zato bi v tem primeru mogoče pogledal za kompakti z več optičnega zuma (pa ne tistih "oh in sploh" super zumih z 12,15,18 x povečavo).Res pa je da bo cena bližje 350 kot pa 150 €.
V mislih imam kakšnega Canon A710 IS ali naslednika 720IS.Prihaja tudi nov model Canon SX100IS,z 10x optičnim zumom.Omenjam jih zato,ker imajo poleg stabilizatorja slike ,ki prav pride pri "večjih" povečavah (eh,hecen izraz-večje povečave-če to bere lastnik DSLR),tudi ročne nastavitve.Da se dopusti uporabniku tudi nekaj lastne kreacije (če jo hoče) in da ni "odvisen" samo od scenskih nastavitev.Drugače bi lahko v poštev prišel tudi podoben (ampak bolj trotel kamera) Panasonic TZ3.

Vsi nazadnje omenjeni kompakti gredo v vsak večji žep ali torbico za pasom in jih imamo lahko vedno pri sebi.

Se pravi da je veliko odvisno od namena uporabe.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati