0   

črt @mici 14. Sep 2007, 13:52

Lep pozdrav. Sem v dilemi!! Slikam dosti reportažne fotografije, tudi poroke, slikam za podjetja kakšne ineterierje, razne svoje variante, koncerte....
Konec konev od fotkanja tudi nekaj zaslužim, ni štipendije pa je treba delat!

Cinkam pa med 5d in 40d. 5d mi je mar predvsem zaradi FF, medtem ko pa mi je 40d kulj, ker je 10mpx čist dost, ima digic III procesor kar 5d nima, live view, čeprav slednjega bohve ne uporabljaš,....

Je pa občutna razlika med njima v ceni! 5d- 2500 usd in 40d -1299usd.
morem se pa hitro odločit, ker nimam več velik časa.

lp, mici

p.s. sem prebral teme pa vse po slo-foto forumu ampak vseeno
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 14. Sep 2007, 14:39

Jah 5d je kar se tiče kvalitete zakon... kljub starosti...

Jst bi 5D.
 0   

Matej @OKO 14. Sep 2007, 14:39

40d
lp
M
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Ime Priimek @dunda 14. Sep 2007, 14:43

Sam bi vzel 40D in ostanek cekinov prelil v lečovje. 40D je pač tehnološko prenovljen in cenovno zares sprejemljiv aparat.

5D ima prednost v FF - tukaj ni dvoma. Še posebej pri Canonu imam občutek, da je izbor (vsaj meni zanimivih) leč usmerjen na FF. Sam tudi sklepam, da bo 5D februarja dobil naslednika, saj je zadeva (za današnje čase in za tako napredno podjetje) že kar stara.

Če mene kdaj zagrabi, da bi kupoval dražji aparat (imam 30D), se na kakšnem foto sprehodu vedno vprašam - ali bi domov z dražjim aparatom prinesel boljše fotografije. Zagotovo ne - razen v res zelo redkih primerih ali športni fotografiji. Veliko (res veliko) več naredi kvalitetna leča in pa tisti Joža, ki aparat prenaša thumbsup
 0   

črt @mici 14. Sep 2007, 15:45

Hvala za nenje.
Sem mal kolege spraševal pa mi je večina rekla 5d. Bom po moje vzel 5d ker mi je FF tok bolj prioriteta, ker veliko slikam v kakih prostorih in se pol jezim ko mi zmanjka "dejanskih FF" milimetrov glede na objektive, ki jih uporabljam. Kljub starosti se mi zdi, da še vedno dela fajn fotke. Znanec ima 10d od Canona pa sem bil presenečen da so slike še vedno lepe na tem aparatu glede na starost aparata! Na Februar pa ne morem čakat, ker ga dobim iz Usa in pol ne bo več možno iz usa dobit aparata. Drugače razpolagam z objektivi 24-70 f/2.8L me pa zanima kako se kaj obnese 70-30Is na njem?.

vseen hvala za mal komentarjev in pojasnil.
micislav
 0   

Matej @OKO 14. Sep 2007, 16:29

prijatelj je prodal 5d, nabavil je marka III.
pravi, da 5d ni slab aparat, vendar z njim ni bil zadovoljen.
je profi fotograf.
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

črt @mici 14. Sep 2007, 16:35

oko: sej bi mel markeca III sam proračun je omejen. Sam mi pa ni všeč ampak res ne, cigl. Men je marko prevelik. resno. prevelik. Ga ma kolega pa ...
Pri 5d mi j všeč da lahka maš grip al pa ga nimaš. res pa je da se 1dmkIII pa 5d ne moreta primerjat ker sta čisto drugačna aparata pa jaz tud nisem profi.
 0   

iztok @izo 14. Sep 2007, 16:56

mici je napisal/a:
Lep pozdrav. Sem v dilemi!! Slikam dosti reportažne fotografije, tudi poroke, slikam za podjetja kakšne ineterierje, razne svoje variante, koncerte....
Konec konev od fotkanja tudi nekaj zaslužim, ni štipendije pa je treba delat!

Cinkam pa med 5d in 40d. 5d mi je mar predvsem zaradi FF, medtem ko pa mi je 40d kulj, ker je 10mpx čist dost, ima digic III procesor kar 5d nima, live view, čeprav slednjega bohve ne uporabljaš,....

Je pa občutna razlika med njima v ceni! 5d- 2500 usd in 40d -1299usd.
morem se pa hitro odločit, ker nimam več velik časa.

lp, mici

p.s. sem prebral teme pa vse po slo-foto forumu ampak vseeno

za tvoje fotkanje je 5d kot nalašč (reportaže, poroke, interier ipd). 40d bi prišel v poštev, če bi bil bolj naravnan za delo z športom, fotolov, ptice ipd, kjer recimo pride prav liveview in izpopoljnene af sistem in hitrejši fps (baje se 40d precej nevarno približa 1-nki po teh lastnostih v uporabi).
če zgoraj napisanega ne rabiš, je 5d sanjski fotič, po mojem. mislim, da bom tudi sam v tej smeri šel, ker rabljeni niso tako dragi več. ff objektivov je precej in tudi ostale manualne (zeiss ipd) lahko ponucaš za recimo kakšen široki kot (ki je končno res širok na ff kameri), kjer ni potrebe za af-jem, če recimo delaš s stativom ipd. izgubiš pa jasno na tele območju, kjer crop kamere delujejo kot telekonverter (laičnoo povedano), zato sem tudi prej šport ipd omenil, kjer ni nikoli dovolj mm.
slika iz 5d je še vedno na višjem nivoju kot iz 40d, po mojem, sploh pr višjem iso vrednostih, pa nasploh imajo ff fotke en poseben čar, ker je definicija pixlov boljša (čeprav je lahko to bolj subjektivne narave, razlike so najbrž na detajlih začnejo opažat na fotkah, večjih od a4).
no, moje mišljenje pač..
 0   

Dragan @lippi 14. Sep 2007, 17:44

5d über alles! thumbsup
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 14. Sep 2007, 22:31

Je na netu cel kup testov, odloči se sam je brezveze spraševat tukaj. Če se ne moreš odločit sam potem očitno ne rabiš 5D.
 0   

Primož Žgavec @Primozz_MIXI 14. Sep 2007, 22:59

poroke!!!!!!!!! kar ti rabiš je fuuuul dinamičnega razpona!! in trenutno v dinamičnem razponu 5ka prekaša vse po vrsti, edin Fujija S5pro ne!!
še ta nova III ga mina tolk!

vsekakor 5ka!, če že imaš 24-70 F2.8

Kasneje! vzameš še F85, F1.4 pa fix 200mm F2.8 in si zmagau!

a veš kdaj se ti bo obnesel najbl!!

v cerkvi, ko boš šponal ISO do amena!!

sicer pa pri nas DAN uporablja 5ko (v mixiju) jaz sem na Minolti! Je faca tip in pomoje ti bo z veseljem kaj priporočal!

je pa res da se od 40D pričakuje veliko, jaz jo dobim na test v sredo, če sem prow zastopu?
SONY je še edino upanje za nas Minoltaše!
 0   

abo01 @abo01 14. Sep 2007, 23:46

Hm, pa si siguren, da ti računica pride skozi s 5D? Tako mimogrede, imaš celo vrsto objektivov, ki ti dobro pokrijejo široki kot, še celo bolje, kot na FF. In dodatni objektiv je več vreden kot FF.
 0   

Robert @Kroma 15. Sep 2007, 06:43

OKO je napisal/a:

pravi, da 5d ni slab aparat, vendar z njim ni bil zadovoljen

Aja? Kaj ga je pa motilo?
5D je fin aparat, 40D sicer nisem probal;
prvega pa uporabljam skoraj dve leti. če ti denar ni ovira - potem 5ka, jasno.
če jo dobiš skupaj z EF 24-105mm f/4L IS USM objektivom, se ga ne brani, ker je tudi objektiv res dober.
 0   

črt @mici 15. Sep 2007, 08:58

@primoz MIXI
Dej poročaj kako se 40d obnese!
Pa hvala vsem za odgovore

@Zupi: Prefotkal sem že tolk s svojo 350d da joj. Očitno zeloooooooo nucam nov body ker mi je začel malenkost nagajat in enostavno je malo premali, kljub dodanemu gripu. Drugače pa dela men svetovne fotke. Napisal pa sem to zato, ker aparata ne kupujem za eno leto temveč za malo več let. Vsaj 4 leta mi more delat ko urica. 350d sem mel od kar je ven prišla pa do sedaj pa dela fantastične fotke, samo se mi zdi, da jo je počasi začel malo matrat zaklop, ki pa ga bom dal zrihtat vseeno. Pa rad bi prešel iz 350d na malo boljši fotič.

lp, mici
 0   

Jure Dobelšek @JD23 15. Sep 2007, 09:37

Hey!

Še en glas za 5-ko.
Imel sem najprej 350d, potem pa sem na e-bayu našel novo 5-ko za 1800€. Ni mi žal niti enega eura, ki sem ga dal za to mašinco. Uporabljam ga z gripom in je ravno prave velikosti. Imam velike roke in 350d je bil res nekoliko premajhen.

Šum je totalno sprejemljiv do 1600 iso. Če slikaš poroke je 5d prava izbira. Mislim, da večina poročnih fotografov slika prav s tem aparatom.

Veliko ljudi se je pritoževalo zaradi prahu, ki naj bi se nabiral na senzorju. Jaz teh problemov nimam. Dva do tri-krat na mesec popiham senzor z rocket blower-jem in to je to. Je pa res, da bolj poredko slikam nad f 10.

Mislim pa, da boš zadovoljen s katerimkoli od teh dveh.

Lp, Jure
 0   

Primož Žgavec @Primozz_MIXI 15. Sep 2007, 11:09

mogoče bo imela 40-ka eno politično prednost pred 5-ko smile

Tišja bo! kar je na poroki in reportažah iz oper kar pomembno, saj ti ne motiš drugih in še fotkat ti ni žal!
 0   

Dragan @lippi 15. Sep 2007, 13:41

jaz sploh nevem če se lahko v katerikoli stvari ta dva bodyja sploh primerjata!?!

sej ne rečem, niti eden ni slab. vsak ima svojo ceno.. pogledano tako tudi 350tka je ultranajboljši aparat za unih 500 al še manj €.. samo menim, da je daleč od tega da bi se lahko in 40 in 400 in nevem še kateri primerjal z 5d..

tudi če pride še 10 naslednjikov, boš z 5d po moje zadovoljen kar nekaj let. In potrjujem kar pravi Primož - dinamični razpon je MEGA!! pa WB, barve, itd itd da niti ne govorimo. mislim da nima 40d tukaj sploh kaj delat..
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Sep 2007, 18:52

sam to res ni primerljivo...
 0   

Primož Žgavec @Primozz_MIXI 15. Sep 2007, 19:10

ja primerljivo je smile sej sta oba fotoaparata! biggrin biggrin

sam je treba vedet, da oba 40D in 5ka sta namenjena za na teren

40D polprofesionalna raba
5D profesionalna raba

se ve!!
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Sep 2007, 19:28

hehe, teoretično ja laugh

drugač se pa ve primož ane... noben pa ni slab... to je pa tut treba rečt....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati