0   

nikobernard @nikobernard 15. Sep 2007, 12:06

Pozdravljeni,

v letosnjem poletju mi je kapnilo nekaj odvecnega denarja v zep, in ker je bil zasluzen z fotografijo sem se odlocil da ga vlozim v to "jamo brez dna".

V blizji prihodnosti mislim nabavit 40d, ker so mi novosti pisane zelo na kozo. Kot sam športnik se veliko ukvarjam tudi s sportno fotografijo vseh vrst, najljubsa pa mi je odbojka in s tem povezane "vsemznane" tezave z svetlimi objektivi. Z 40ko bom mal pocaku da vidim kako se obnese v praksi, hotel sem si pa nabavit dvoranski objektiv. 70-200 2.8, je vsem znana krava k daje odlicne rezultate.
Mene bolj zanima ce ima kdo izkusnje z fiksno 200 L? Pri 40d se govori naj bi imela izboljsan fokus (neki glede crosover???) k bi po mojem z tem hitrim fiksnim objektivom dajala se boljse rezultate. Pa se cena je neprimerljiva da za 20k eurov dobim body in steklo, kot pa samo dobro kilo tezko kravo?

Prosim za izkusnje tistih ki so kadarkoli posedovali 200ko!!!

tnx v naprej
N
matrmijetodobrratal
 0   

canonndale @canonndale 15. Sep 2007, 12:55

O katerem 200 mm govoriš to 2.8 ali 1.8? devilish ..glede na tistih 20k EUR deal
 0   

Peter Bernik @Noob 15. Sep 2007, 13:13

A 135L je pa prekratek za odbojko? Je le f2...
 0   

nikobernard @nikobernard 17. Sep 2007, 13:19

Govorim o 200 L 2.8 k ga dobis v Avstriji za 750 eurov! Pa se cena 40d naj bi se gibala okrog 12k-13k eurov. Za miniDOF imam ze 50 f1,4 k opravlja odlicno svoje delo, rabim pa dobro zaslonko in mm da pridem do akcije na mreži.

kaj priporocate?

lp, N
matrmijetodobrratal
 0   

kras @kras 17. Sep 2007, 13:44

nikobernard je napisal/a:
Pa se cena 40d naj bi se gibala okrog 12k-13k eurov.

Hmmm... ti jaz zrihtam za pol cene, če si res pripravljen dat 12.000 EUR za Canon 40D devilish
Sem mislil da si se pri prvem postu zatipkal ali kaj podobnega, ampak potem si še enkrat ponovil to gromozansko ceno deal
 0   

David @Cyclop_si 17. Sep 2007, 15:06

Mam občutek, da je Niko šprical fiziko v šoli, ko so jemali predpone merskim enotam.. ker k je kilo, torej predpona za tisoč.
Tako je 12 kEUR enako 12000 EUR grin
1,2 kEUR pa 1200 EUR thumbsup
 0   

nikobernard @nikobernard 17. Sep 2007, 22:16

Hihi,

mi je ostala fora se iz SIT, pa nism niti razmislu... Rofl

Fiziko sm res eneparkrat prespricu, 4 sm pa vseeno meu bigrazz

mene res zanima ta objektiv pa vidim da jih je bl mal naokol, k majo vsi cajt se spotikat ob nepomembne stvari. deal

vam povem kak je ko ga nabavim, pa si sporocim pod ta naslov.

lp, N
matrmijetodobrratal
 0   

kras @kras 17. Sep 2007, 22:30

Cena je še kako pomembna yes
je pa tudi res to kar si napisal, da ima malo ljudi izkušnje s tem objektivom, zato pa se tudi piše vse drugo razen tega kar te zanima.
No, morda se vseeno najde kdo ki bo znal kaj več povedat o omenjenem objetivu, sicer pa kar napiši kako se obnese ko ga nabaviš.
 0   

primoz75 @primoz75 17. Sep 2007, 22:38

200/2.8 je odličen objektiv. sam sem sicer enkrat imel na preizkusu verzijo I, ampak se sedanja verzija (II) ne razlikuje nič v kakovosti. AF je nekoliko hitrejši kot pri zoomu, pa lažji je !
 0   

Miha @mauss 18. Sep 2007, 12:45

če kej pomaga;
mnenja uporabnikov
 0   

nikobernard @nikobernard 19. Sep 2007, 09:52

Tele reviewe sm ze pregledal in ugotovu, da so ga vsi uporabljali na klasiki in se v naravi, kar pa sploh niso moji pogoji. Ne me narobe razumet, imam tudi EOS 3 in bom tale objektiv lih tako uporabljal na njem za portnetno fotografijo, bl me zanimajo temni prostori in delovanje na DSLR aparatu.

A mi lahko se kdo razlozi kaj je pri 40D ta cross-type fokus, ki naj bi ga dobil od vecjih bratov? V cem je fora?

tnx, Niko
matrmijetodobrratal
 0   

iztok @izo 19. Sep 2007, 10:42

crosstype pomeni,da registrira tako vertikalne kot horizontalne linije. do zdej je bil ponavadi crosstype le sredinski af senzor (pr dvo in trocifrnih serijah).
200/2.8 je zelo fajn objektivček, kr malo spregledan, po mojem. fokus je ziher malce hitrejši od zuma, ima boljšo strino po celi sliki (predvsem vogali in uravnoteženost levo-desno). ne ra je samo manjši in lažji, tudi kr precej krajši je od zuma, se mi zdi, kar se pozna v torbi in v rokah.
velika vrjetnost je, da bo tudi 1.4 in 2x tc boljš delal kot z zumom (tako ostrina kot af, v bistvu so tc v osnovi narjeni za fiksne objektive).
je pa pač fiksen, zum postanejo noge.
 0   

nikobernard @nikobernard 29. Dec 2015, 11:28

Pozdravljeni,
pišem kr pod ta post k sm ga začel preden je prišel objektiv v moje roke. Zdej ga na srečo drugih prodajam k se zadnje leto na njem nabira prah. Odbojka in njej podobni dvoranski športi so trenutno na zadnjem tiru, prednost ima družina in še ena "jama brez dna" gradnja hiše.
Moje izkušnje z objektivom so odlične. Glede na f 2.8 in 200mm je res majhen, kompakten in hiter. Skratka odličen za dvoranske športe.
Če je kdo zainteresiran, naj mi piše na ZS ali 041 810 333
lp, niko
matrmijetodobrratal

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati