0   

PRIMOŽ BABIČ @CYRIAX 17. Sep 2007, 20:58

Sem začetnik makro fotorafije in imam canon 350d in makro canon 100 usm 2.8 .Nisem zadovoljen z rezultati. Tudi povečava ni za moj okus zadovoljiva..?
Uporabljam tudi star stativ, ki ni glih najbolj fiksen...
Nagibam se k nakupu flasha in predleč.
Vendar je macro ring MR 14 kar drag, zato rabim nasvet ali bi bilo zmotno kupit flash 580 ex z razpršilcem.

Hvala za vsak odgovor
 0   

misfits @misfits 17. Sep 2007, 21:17

mogoče kaj takega: http://mmercn.blogspot.com/2007/08/prvi-vtisi.html
 0   

Miha @mauss 17. Sep 2007, 21:52

če že imaš fleš, si kupi off-shoe kabel in s to kombinacijo streljaj žuželke. samo 580&razpršilec ne bo dobolj.
 0   

PRIMOŽ BABIČ @CYRIAX 17. Sep 2007, 22:06

Misfits, zelo zanimivo in poučno,hvala za informacijo. Vidim,da je flash res zakon v tem primeru..
Zanima me tudi če kdo pozna kakšno stran za opis in nakup makro stativov, oziroma so navadni stativi zadovoljivi?

Ali makro fotografi res večino uporabljate flash, ali tudi brez, kajti če dobite lepe fotke brez flasha- potem je treba pač delat kilometrino..

Hvala za odgovor
 0   

misfits @misfits 17. Sep 2007, 22:17

Glede fleša je dost odvisno kakšno povečavo delaš, od svetlobnih pogojev, vetra..., tiste pri 1:1 ali večji povečavi je malo težje brez fleša, ker je treba zelo zapret zaslonko.
Ampak malo večje žuželke (metulj, kačji pastir...) pa lahko tud brez fleša. Jaz se mučim z navadnim stativom, ki ni ravno primeren za makro pa kar gre.
Kadar se le da probam uporabit naravno svetlobo, ker sem umetne naveličan oz. mi je naravna lepša.
 0   

PRIMOŽ BABIČ @CYRIAX 17. Sep 2007, 22:25

hvala , bom kar ostal pri starem stativu in bom investiral raje v flash..

Še zadnje vprašanje:
Kako pa se kaj obnese makro flash za portrete- kajti canon makro 100 usm je tudi uporaben kot portretni objektiv ?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati