0   

Rino @gof 21. Sep 2007, 13:03

Dlje časa razmišljam o nakupu dslr aparata odločalm se med E 510,Pentax k10in Samsung gx-10.Aparat imam možnost dobiti v kratkem iz Canade. Cena na spletu za gx-10 se vrti okoli 700 cad z enim objektivom.( e510 z dvemi ojektivi 860 cad) .Zanima me, če je že kdo od vas lastnik teh aparatov, kakšne so vaše izkušnje kaj mi predlagate.
V dslr svet vstopam prvič,do sedaj sem uporabljal nikon coolpix 4300 trenutno pa canon s3 z katerim sem zelo zadovoljen in bi ga tudi zadržal tako,da nekaj izskušenj z digitalno fotografijo že imam.
Najraje slikam pokrajino in stare kamnite objekte,hiše, mostove.
Hvala vsem za nasvete in pomoč!
LP
 0   

j3rn3j @j3rn3j 21. Sep 2007, 21:17

imel sem Canon S3, pred 1 mesecem sem ga menjal za Olympus e-510 in razlika je neverjetna. Skratka jaz sem zelo zadovoljen z njim....od zgradbe ohišja, baterije, do kvalitete obeh kit objektivov, da o slikah in nastavitvah sploh ne govorim.
Tudi jaz sem ga mislil najprej pripeljat iz USA oz. Kanade ker se je brat ravno v tistem času ko sem ga kupoval 1 mesec mudil tam okoli, ampak na koncu sem ga kupil pri nas novega za 750€ (znanstva in poznanstva).

Glede nakupa v Kanadi pa bodi pozoren pri carini. Čeprav ko sem jaz bil 1 leto nazaj smo pripeljali preko dva notebooka v kovčku in ni blo problema.
 0   

martin @pikoli 21. Sep 2007, 21:44

btw: samsung gx-10 in pentax k10d sta praktično ista aparata.
 0   

tone kladnik @maketa 22. Sep 2007, 10:40

Ti svetujem canon ali pa nikon,ker dobiš objektive na vsaki "pumpi".Za samsung -pentax je pa bolj komsi komsa.
Pa ne zdej,da so pa objektivi z stabilizacijo dragi,ker ne drži;vsaj v primerjavi z dokaj solidnimi pentax objektivi. Sicer imam sam samsunga gx10 pa ne najdem objektiva
od 18 do 150.Kjerkoli vprašam samo canon in nikon.
sad sad sad sad sad sad sad sad

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati