0   

Jernej @Evildick 21. Sep 2007, 21:40

Pozdravljeni.

Svetujte, priporočajte...... kateri digitalni aparat je za naprednejšo amatersko uporabo najboljši !? Zakaj tako mislite ?

Hvala
 0   

Robi @mavrica 22. Sep 2007, 12:05

Canon EOS 40D thumbsup ali Nikon D300 thumbsup

0   

primoz75 @primoz75 22. Sep 2007, 13:23

Evildick je napisal/a:
Pozdravljeni.

Svetujte, priporočajte...... kateri digitalni aparat je za naprednejšo amatersko uporabo najboljši !? Zakaj tako mislite ?

Hvala

sem kaj spregledal?kar 40D in D300

jao, jao...

Rofl

zakaj ne kar 1D in D3?
 0   

iztok @izo 22. Sep 2007, 13:28

po mojem sloh ne sprašuje za dslr..
 0   

Robi @mavrica 22. Sep 2007, 13:31

Ja no, 400D in D80 nista ravno za zahtevno uporabo, kot je Evildick želel biggrin .
Uf , Primož, ne mi delat skomin s takimi mašinami, drugače še spat ne bom mogel grin .
 0   

primoz75 @primoz75 22. Sep 2007, 17:55

mavrica je napisal/a:
Ja no, 400D in D80 nista ravno za zahtevno uporabo, kot je Evildick želel biggrin .
Uf , Primož, ne mi delat skomin s takimi mašinami, drugače še spat ne bom mogel grin .

in zakaj nista za zahtevno uporabo?kje piše da ne?

upset

ok, formule 1 najbrž glih s tema dvema ne boš delal, ampak...saj ta tudi formule ne bo delal.

za vse ostalo pa...bo vrh glave dovolj. in kot je že IZO ugotovil....saj ni rečeno da išče DSLR
 0   

Jernej @Evildick 22. Sep 2007, 19:06

Najprej, lep pozdrav vsem.
Zahvaljujem se vam, ker mi pomagate pri mojem "problemu".

Tako bom povedau, imam že nekaj časa Canon PS 710 Is in moram reči, da
je tale stvarca res čudovita. Ugotavljam pa, da bi lahko narediu kaj več, če bi imeu nekaj boljšega med rokami, ampak nisem pa nek profesionalec, da bi potreboval nevem kaškšen aparat. Počasi se učim iz izkušenj in poskušam izkoristiti vse možnosti digitalca, ki ga imam. Tega, ki imam sedaj sem ga sprobau in se ga naučiu uporabljati, rad bi napredovau na naslednjo stopnjo, ki pa ne vem kje se začne. Zato sem vas prosil za pomoč, ker ne vem kaj naj kupim.

Zagledal sem se v Canona PS S5 Is. Kakšno je vaše mnenje glede tega digitalnega fotoaparata, a je to kakšen napredek v primerjavi s tem kar imam sedaj ali bi lahko to stopnjo kar preskoču..... ne vem......

Hvala
 0   

roman @romeno 22. Sep 2007, 19:33

Kaj te pa moti pri Canonu ps 710?

Ali je to pomanjkanje zuma ali kvaliteta slike ali ... ?
 0   

Jernej @Evildick 29. Sep 2007, 16:36

Zdravo.

Se opravičujem, ker nisem odpisal toliko časa.

No ja, kaj me moti?! Zoom, MP, makro, več ročne izbire in možnosti (zaslonka - razpon časa)...... še kašna malenkost bi se dobila.
 0   

Matej Ružič @mat 1. Okt 2007, 07:34

Pa po vrsti primerjava med A710 in S5IS:
- MP ima na srečo A710 manj, zato pa tudi boljlšo sliko (zakaj pa rabiš več pikslov??? stars )
- A710 ima že vse možnosti ročnih nastavitev, tako da kak napredek ni več možen, sploh ne z S5; ta razpon časa ne razumem kaj misliš, saj imata oba max. čas osvetlitve 15 sekund, tistih 1/2000 pa jaz osebno tudi v največjem soncu še nisem dosegel, tako da res ne vem zakaj bi rabil pol tistih 1/3200 od S5
- ostaneta samo še zoom in makro! Če ti je to res toliko pomembno in če hočeš imet Canona potem raje kupi S3 IS, ki je po mojem mnenju ABSOLUTNO boljša izbira kot pa S5, in mislim da ga še v BOF-u imajo po zelo ugodni ceni.

Lp Mat
 0   

b @bojc 26. Nov 2007, 13:48

Živijo!
Sem totalen kreten na področju fotografije, vse kar sem do sedaj uporabljal so bili aparati za par fičnikov. Sedaj bi pa rad kupil kaj boljšega, pa se mi je ustavilo že na začetku. Skratka, od aparata bi rad naslednje:

-rad bi slikal stvari od blizu(do 50 cm)
-rad bi slikal stvari od daleč (veliko zooma za daljavo cca 1km)
-če slikam motor na ciljni ravnini, bi rad da je motor na sliki krajši od 5ih metrov smile
-ne bi rad, da ima tisoč funkcij, ker bi ga bilo škoda za v zid metat devilish
-zelo bi bilo zaželjeno, da bi se ta zadeva prižgala v 1-2 sekundah, ne pa po 5ih minutah
- ne prevelik
-čim več pikslov (10-12M)
-cena cca 4oo ojrov

Hvala lepa za odgovore, pa ne me tepst za morebitne neumnosti, ki sem jih napisal.

LP Bojc
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Nov 2007, 14:25

Rofl
Katerikoli DSLR s 50mm-im objektivom.
- Slikaš lahko bližje od 50cm
- lahko slikaš motor na cilni ravnini
- lahko slikaš stvari od daleč. Tudi če so oddaljene več kot 1km.
- Daš na M in fotkaš v RAW in imaš samo dve funkciji.
- DSLR-ji se prižgejo prej kot v 2 sekundah.
- Pikslov imajo novejši vso 10-12MP
- Kupi rabljenega

laugh

PS
A ti to resno?
 0   

b @bojc 26. Nov 2007, 15:02

Ma resno mislim ja! Kaj čm, če sm pa totalen abrveznik u tem.

Rad bi pa imel uporaben aparat, ne pa samo dragega. In nebi rad po parih mesecih ugotovil, da sem kupil nič.

Razmišljal sem tudi o rabljenem, ampak se bojim, ker vem, da me vsak lahko nategne, zato rajši dam 100 ojrov več za novega pa u miru spim. A se to kaj kvari? So popravila draga? Kako naj vem, če je fotkič u redu?

Rad bi tudi takšnega, da bom lahko čez leto-dve kupil objektiv zanj, pa da nebo stal 2000eurov.

Pies: pa še malo za se mi smejat: kaj je to širokokotni objektiv? Kje so razlike do navadnega, a lahko z njim slikam vse kar z navadnim,...?

Hvala hvala. Pa še aplavz prosim za današnjega klovna! smile
 0   

primoz75 @primoz75 26. Nov 2007, 16:22

bojc je napisal/a:
Ma resno mislim ja! Kaj čm, če sm pa totalen abrveznik u tem.

Rad bi pa imel uporaben aparat, ne pa samo dragega. In nebi rad po parih mesecih ugotovil, da sem kupil nič.

Razmišljal sem tudi o rabljenem, ampak se bojim, ker vem, da me vsak lahko nategne, zato rajši dam 100 ojrov več za novega pa u miru spim. A se to kaj kvari? So popravila draga? Kako naj vem, če je fotkič u redu?

Rad bi tudi takšnega, da bom lahko čez leto-dve kupil objektiv zanj, pa da nebo stal 2000eurov.

Pies: pa še malo za se mi smejat: kaj je to širokokotni objektiv? Kje so razlike do navadnega, a lahko z njim slikam vse kar z navadnim,...?

Hvala hvala. Pa še aplavz prosim za današnjega klovna! smile

jaz ti bom samo napisal kaj je širokokotni objektiv: to je objektiv ki ima tako širok kot, da lahko čez kot in naprej slikaš....

biere
 0   

b @bojc 26. Nov 2007, 16:31

Pa še nekaj: zelo bi bilo zaželjeno-beri nujno-da ko hočeš slikat unga motorista, ti ni treba pritisnit na gumb za slikat, ko je še tri ovinke stran. Punca mi pravi, da je njen bivši imel EOS-a, pa da so jim čisto vse veverice zbežale-tudi une ta počasne- preden so uspeli pripravit fotkič , da je slikal.

Kaj bi bilo tole u redu ali ne?
Olympus E-410 + Zuiko 14-42 mm + 40-150 mm [KIT] za 640eurov
 0   

primoz75 @primoz75 26. Nov 2007, 16:38

bojc je napisal/a:
Pa še nekaj: zelo bi bilo zaželjeno-beri nujno-da ko hočeš slikat unga motorista, ti ni treba pritisnit na gumb za slikat, ko je še tri ovinke stran. Punca mi pravi, da je njen bivši imel EOS-a, pa da so jim čisto vse veverice zbežale-tudi une ta počasne- preden so uspeli pripravit fotkič , da je slikal.

pa ni glih lepo da tko grdo govori o bivših Rofl

da ni bil on počasen...saj govorimo o EOS fotiču? Rofl
 0   

Ban @Ban 26. Nov 2007, 16:54

bojc je napisal/a:

Olympus bi bil v redu FOTKIČ. Z njim boš svoji dokazal, da si pa taprav dec. Sigurno ti nobena veverica ne bo ušla, posebej tiste ta počasne ne. Mislim, ni čudno da ga je pustila, ko so mu pa vse veverice ušle. laugh
 0   

b @bojc 26. Nov 2007, 17:01

Hja primoz75 če si to zaslužijo zakaj pa ne?? devilish

jaz ti bom samo napisal kaj je širokokotni objektiv: to je objektiv ki ima tako širok kot, da lahko čez kot in naprej slikaš....

U jebela... Jest sm pa mislu da je to un k se lahko u rit slikaš!! biere

Smo tacajt pogruntali, da je bil EOS 350D. A D pomeni diesel? Rofl
 0   

primoz75 @primoz75 26. Nov 2007, 17:10

bojc je napisal/a:

U jebela... Jest sm pa mislu da je to un k se lahko u rit slikaš!! biere

ta pa se kliče fišaj.... devilish

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati