0   

Janez Šturm @jj65 25. Sep 2007, 19:45

A še kdo dela s tem fotoaparatom? Ali ste vedeli, da je bil v proizvodnji skoraj 20 let?!? Poglejte link:
http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/minoltax700/index.htm

Ali še kdo dela s kakšno drugo manualno Minolto? Lp J
 0   

Matej Mišvelj @matej_m 25. Sep 2007, 21:48

jaz sem v zadnjih dveh letih posnel 6 filmov z minolto x300. podoben model, le da ima samo prioriteto zaslonke ali pa popolnoma manual upravljanje. mam pa 50 1.7 in 35-70/3.5 objektiva. precej zanimiva zadeva, glede na to da je stara kako leto manj od mene, dela pa še vedno brez problemov.
pri novejših fotoaparatih ni več tega občutka... ko pritisneš čutiš kako ogledalce trzne, skozi okular vidiš kakor da ga sploh ni itd.
v glavnem sem kar navdušen, je pa res da bo prej ali slej digitalna tehnika povozila vse. če ne drugega je razvijanje s slikami precej drago ratalo

LP
 0   

Gasper @gash 27. Sep 2007, 08:18

To so stare dobre klasike. Narejene za večeno. Odlični tudi za danes. Vsakemu, ki ga zanima analogna fotografija prioročam nekaj v tem stilu. Od teh fotičev naprej so bili samo še ekstremno dragi modeli za pro ali pa plastika, ki je dostopna za nas reveže, ki ni vredna nič (tako tržno kot praktično). opoažam, da te klasike držijo zanimivo tržno ceno. Pohvalano.
žAlik še fotkata s tem?
Drago je pa relativno. Jaz filme nabavljam po 10 kom preko e-bay in so napol zastonj. Razvijanje fiulma je tudi poceni. Doma imam skener in negative poskeniram. Tisti ki mi je res všeč pa ga k fotoformatu nesem na "roke povečat". In za pet fotk na leto, ki mi ratajo to ni noben strošek.
 0   

Bostjan @Archie 27. Sep 2007, 09:23

X-700 je bil res legenda. Minolta pa v tistem času v vrhu razvoja in inovativnosti. Si skoraj upam trditi, da je takrat Minolta za priljubljnost in prodajo SLR aparatov naredila skoraj več kot vsa konkurenca skupaj. Žal ni nikoli povsem prodrla v pro ligo, ampak za navadne smrtnike je bila pa zakon. Nikon FE, FA, FG... so bili predragi, EM prezanič, Canon je bil s EA1 tukaj nekje (a dražji), Olympus, Pentax, Contax in Yashica pa so bili s svojim delom tržnega kolačka podobni "marginalci" kot danes.

Včasih si nabavil SLR kamero in je služila namenu vsaj 10 let. Sam sem Minolto X-700 skupaj motorčkom (3,5 fps) in 50/1.4, 35-70 in 70-210 prodal, ker se je na njej "nabiral prah", ampak malce nostalgije je še vedno. Zoom 35-70 je bil po vec kot 15 let uporabe ze cisto zlaufan in razmajan, ampak se je še vedno dalo delat z njim.

Pa FF je bla .... z 0 MP in cisto filmskim šumom laugh smile
 0   

jan @jan_p 27. Sep 2007, 14:04

Kok je pa učasih stal tak 'stroj'?
 0   

Bostjan @Archie 27. Sep 2007, 14:55

http://en.wikipedia.org/wiki/Minolta_X-700

Le kdo bi se spomnil natačno. Mislim, da je bil leta 1981 v Europi fotoaprat leta in ko sem ga leta 1982 kupil z objektivom 50/1.4 je bilo skupaj okrog 8000 do 1000 DEM (nemških mark), kar je bilo za tiste čase kar dosti dosti denarja. Vem, da sem pridno delal žez počitnice, pa še starša sta "podprla" odločitev o nakupu. In to je bila "Martin Krpan" varianta.
 0   

Janez Šturm @jj65 27. Sep 2007, 16:54

Moja je bila s konca leta 1983 in cena 505 takratnih nemških mark. Imel sem še MD3.5/24-35 (velikih 650 dem), MD3.5/35-70 (400 dem), MD4/70-210 (550 dem) in MD1.4/50 (nedosegljivih 1000 dem z XG-1 leta 1978). Vsi so imeli navoj filtra 55mm!!! Za današnje čase nepojmljivo. Imam še redek objektiv RF5.6/250. To je po mojem vedenju najbolj širokokoten zrcalni objektiv, kar jih je bilo v prosti prodaji. Imam še tudi X-300 in letos sem poslikal en film (komentar je odveč).
Z x-700 sem slikal Jureta Franka na OI v Sarajevu, ko je prismučal medajlo, pa tudi Zurbrigna, ko je zahaklal kol.
Lp J

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati