0   

Matej @Touli 26. Sep 2007, 10:06

Mogoče kdo ve kako je z adapterji, če se kupi omenjen fotoaparat v ZDA?

Hvala že vnaprej in lep dan,

Matej
 0   

Janez Šturm @jj65 26. Sep 2007, 11:20

Samo kabel od brivnika rabiš za napajanje polnilca, ki je 110-240V~50-60Hz. Vse ostalo je identično kot v EU. Kabel lahko tudi kupiš v vsaki elektro štacuni. Voham duh Martina Krpana!!!
Lp J
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 26. Sep 2007, 12:27

Ha itak da bojo ljudje tole čez nosil masovno - halo cena je 1300 EUR VS 500 EUR več v EU???

Za kozlat........razumem da je 20% DDV sam potem bi cena morala biti MAX 1650 EUR, tako pa......

Pri objektivih ista zgodba.
 0   

Matej Ružič @mat 26. Sep 2007, 13:27

DDV (20%) plus carina (za EU nekje med 5 in 10 %) plus potni stroški pa že pride vse skup čez 1700 EUR!! In seveda si pri uvozu/švercanju iz ZDA še brez garancije!!! Če še kdo misli da se splača.... Pri tem da so najcenejše internetne ponudbe v EU že 1620 EUR.

LP
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Sep 2007, 14:23

mat po moje pa obstaja nikon mednarodna garancija!

Po moje pride malo cenejse ce narocis iz Amerike, ker je dolar trenutno malo vredn.
 0   

Matej Ružič @mat 26. Sep 2007, 14:31

Saj malo ceneje verjetno res pride. ampak če se zaradi končne majhne razlike (50-100€) splača hecat z vsem tem?

Jah glede na izkušnje, ki so jih nekateri povedali že za EU garancijo sem mal skeptičen...

Lp
 0   

Alien @Alien 26. Sep 2007, 14:31

Glede mednarodne garancije je na nikon.si ravno članek z naslovom "INFORMACIJE O SIVEM UVOZU". Med drugim piše:

Dobave izdelkov iz sivega uvoza, ki prihaja iz čezmorskih dežel (Severna in Južna Amerika), še posebej pa z Daljnega vzhoda, vsekakor niso usklajene in odobrene na ravni korporacije Nikon. Zato dobro preverite poreklo izdelkov, preden se odločite za drag nakup take opreme.

Če prav razumem je sprejemljiva le EU garancija.
 0   

Andrej @fotokaj 26. Sep 2007, 14:57

Za telesa Nikonovih fotoaparatov je priznana EU garancija, za objektive, fleše... pa mednarodna, torej svetovna garancija.
 0   

Andrej @blur 31. Dec 2007, 00:59

fotokaj je napisal/a:
Za telesa Nikonovih fotoaparatov je priznana EU garancija, za objektive, fleše... pa mednarodna, torej svetovna garancija.

hm... meni so iz BH foto napisali da njihova USA garancija ne velja v EU.

spraševal sem po objektivih.

lp
 0   

Andrej @blur 5. Jan 2008, 22:38

no torej kaj je sedaj res...?!
ali velja garancija za leče pri nas ali ne?

ekola tole je povzetek obrazložitve, da garancija v EU ne velja:

".....The Nikon USA limited warranties are not valid in the EU. I recommend the grey market lenses when available for you since you would be paying extra with the "USA" lenses for a service that is not red! eemable by you......."

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati