0   

Primož @PZUFIC 30. Sep 2007, 09:28

Kakšen polnilnik je za polenje baterij NiMh. KOliko stane ansmann Power Line6? thumbsup
 0   

Primož @PZUFIC 30. Sep 2007, 09:33

Jaz imam en star polnilec fener v katerem lahko polniš do 4 okrogle baterije in 2 9V.
Sam bi se rad kej posodobu pa me zanima cena polnilnikov ansmann.
 0   

Igor @Umetnik 1. Okt 2007, 19:34

Če te zanimajo tehnološke novitete si oglej tega:
http://www.batterylogic.co.uk/technoline/technoline-i-charger.asp
 0   

Peter @Focus 3. Okt 2007, 20:48

Ansmann Digispeed 4 ultra. 4 baterije 2400 Ah NiMH so napolnjene v 15 minutah!
 0   

nejc @jetforce 3. Okt 2007, 20:53

Pa misliš da je to dobro ?

Da so napolnjene v 15 minutah ?

Potem polni z polnilnim tokom:

9.6A kar pa je tudi zelo malo verjetno...

To je bolj bučka kot pa resnica,saj se pri takem toku baterije precej segrejejo in tudi lahko eksplodirajo.. Preverjeno grin
 0   

J @Natrix 3. Okt 2007, 21:07

Eno offtopic vprašanje ko smo že pri polnjenju baterij..
V kolikem času naj bi se napolnila baterija od EOS 350D? Men se napolne tma nekje 45 min, kar se mi zdi čudno...
 0   

Peter @Focus 4. Okt 2007, 19:35

Polnilnik je microprocesorsko controliran, vsaka celica ima samostojni nadzor. Previsoka temperatura baterij ob polnitvi se zmanšuje z vgrajenim ventilatorjem.
Polni se preko adapterja:
Input je min 36W
Output 15v ..2.4A

Povzetek:
Mikroprocesor nadzoruje polnilni tok in hlajenje baterij (obrati ventilatorja) z individualnim pristopom do vsake posamezne baterije. smile
 0   

Aleksander @discom 4. Okt 2007, 19:56

Focus je napisal/a:

Warranty 3 Years
Voltage Supply 100-230V
Charge Time 30 mins with 2400 mAh cells
Batteries Charged AA or AAA
Batteries Supplied 4x AA 2600 mAh

Po tehničnih podatkih podjetja Ansmann se 4 x 2400 mAh polnilne baterije polnijo 30 minut.Seveda lahko ta podatek tudi nekaj odstopa od napisanega - samo malo težje kar za polovico.
Ker,če bi bilo to res,bi se proizvajalec z veseljem pohvalil v tehničnih podatkih z boljšim (hitrejšim) časom polnjenja.

Pa še tu je zraven malo "natega".Govori se o podatkih za 2400 mAh baterije (30 min),priložene pa so 2600 mAh,ki seveda niso napolnjene v 30 min,ampak rabijo za to nekaj več časa.

Link:
http://www.digital-cameras.com/xpp-ansmann_digispeed_4_ultra_battery_charger.html#opt_specification

Še bolj natančni podatki:

Approximate Charge Times

AAA NiMH 800mAh 50 Mins
AA NiMH 1500mAh 23 Mins
AA NiMH 2200mAh 33 Mins
AA NiMH 2400mAh 36 Mins
AA NiMH 2500mAh 38 Mins
AA NiMH 2600mAh 40 Mins (priložene)

Link:
http://www.tantronics.co.uk/acatalog/info_2_chg_ans_ds4u_26.html

thumbsup

P.S.: Kot kaže tudi tukaj Fokus "pretirava" za kakih 50 %..... grin smile

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Peter @Focus 4. Okt 2007, 20:16

discom je napisal/a:
Focus je napisal/a:

Warranty 3 Years
Voltage Supply 100-230V
Charge Time 30 mins with 2400 mAh cells
Batteries Charged AA or AAA
Batteries Supplied 4x AA 2600 mAh

Po tehničnih podatkih podjetja Ansmann se 4 x 2400 mAh polnilne baterije polnijo 30 minut.Seveda lahko ta podatek tudi nekaj odstopa od napisanega - samo malo težje kar za polovico.
Ker,če bi bilo to res,bi se proizvajalec z veseljem pohvalil v tehničnih podatkih z boljšim (hitrejšim) časom polnjenja.

Pa še tu je zraven malo "natega".Govori se o podatkih za 2400 mAh baterije (30 min),priložene pa so 2600 mAh,ki seveda niso napolnjene v 30 min,ampak rabijo za to nekaj več časa.

Link:
http://www.digital-cameras.com/xpp-ansmann_digispeed_4_ultra_battery_charger.html#opt_specification

thumbsup

P.S.: Kot kaže tudi tukaj Fokus "pretirava" za 50 %..... grin smile

thumbsup

No jaz ta polnilnik imam. Meni se navedene baterije napolnijo v 15 minutah, dopuščam možnost, ker nisem testiral čiso praznih, da so že delno napolnjene.
 0   

Aleksander @discom 4. Okt 2007, 20:22

O.K.,to je možno.
Jaz sem samo predstavil tehnične podatke proizvajalca,ki se razlikujejo od tvojih Focus.
Ne glede na to pa je to še vedno zelo dober polninik baterij.V bistvu je edina njegova slabost,da ni univerzalni ampak samo za AA in AAA baterije.Kar pomeni da moraš imeti še enega če uporabljaš še druge polnilne baterije (9 V,C14...)

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Peter @Focus 4. Okt 2007, 20:28

discom je napisal/a:
O.K.,to je možno.
Jaz sem samo predstavil tehnične podatke proizvajalca,ki se razlikujejo od tvojih Focus.
Ne glede na to pa je to še vedno zelo dober polninik baterij.V bistvu je edina njegova slabost,da ni univerzalni ampak samo za AA in AAA baterije.Kar pomeni da moraš imeti še enega če uporabljaš še druge polnilne baterije (9 V,C14...)

thumbsup

To drži!
Mene sicer zadovoljuje saj ga uporabljam v glavnem za polnjenje baterij za bliskavico, ki je velik porabnik energije, ob fotoaparatu pa itak priložijo za njegovo baterijo polnilnik.
 0   

miran @fenix 7. Okt 2007, 22:56

mene je zadovoljil Pulsar2 poljskega freaka, veckratno nagrajenega podjetnika......
poglejte specifikacije kaj zmore sunny

http://www.elprog.com.pl/english/

zal, preden ne izprobas niti ne verjames.potem so razni Ansmanni , Voltkrafti,gp ji za primerjavo res za otrosko uporabo..
 0   

nejc @jetforce 8. Okt 2007, 15:23

fenix je napisal/a:
mene je zadovoljil Pulsar2 poljskega freaka, veckratno nagrajenega podjetnika......
poglejte specifikacije kaj zmore sunny

http://www.elprog.com.pl/english/

zal, preden ne izprobas niti ne verjames.potem so razni Ansmanni , Voltkrafti,gp ji za primerjavo res za otrosko uporabo..

Jaz pa uporabljam tega...

Robitronic Overloader

In mi dela super, dva ventilatorja, osvetljen lcd zaslon 12v napajanje za polnjenje iz avtomobilskega akkuta....
 0   

miran @fenix 8. Okt 2007, 18:21

tudi ok, manjka mu samo se LiFe. ki bodo kmalu zunaj smile

Ima moznost nadgradnje softwera?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati