0   

John @Rozzy 3. Okt 2007, 09:02

Lepo pozdravljeni

Sem začetnik v digitalni fotografiji. Zelo rad slikam zato sem pred kratkim zamenjal fotoaparat. Prej sem imel Olympus c40, sedaj pa sem si kupil Fujifilm FinePix S6500 fd - vem malo denarja malo muzike a za začetek mislim , da bi moralo biti dovolj.

Gledam slike na galeriji in vidim vaše umetnine. Sedaj moje vprašanje. Kje oz. kam lahko pošljem svojo sliko, da bi nekdo potem ocenil kaj delam narobe, oz. kaj narediti, da bi slika izgledala boljše in mi povedal moje napake ter napačne nastavitve.

Že pri sami nastavitvi fotoaparata pred slikanjem imam probleme. Program AF ima tri možnosti nastavitve in sicer C, S, MF - kaj izbrati in kaj je za kaj dobro?

Nato izbira programa AUTO, P, S, A, M - sedaj slikam na P.

Izbira ISO - ponavadi naravo slikam z ISO400 vidim pa da vsi ostali skoraj slikajo z ISO200 ali ISO100. Kdaj uporabiti ISO800 in kdaj ISO100?

Hvala za odgovore in pomoč - naslednja dilema sledi drugič.

Vsak začetek je težek.
 0   

slavko @samotar1978 3. Okt 2007, 11:56

Preberi si kako knjigo o fotografiji, Oskar Karel Dolenc je pred leti eno dobro napisal/prevedel. Tehnika je tehnika, ne glede ali maš tipalo ali pa film. Nekaj v zvezi z fotografijo je naslov devilish

ISO: iso 100 manj šuma, uporabno pri več svetlobe, iso 800 več šuma, uporabno pri manj svetlobe. Poenostavljeno.

AUTO, P, S, A, M
Maš ziher razloženo v navodilih. deal
Auto: vse aprat naredi, primerno za začetnike
P: zaslonka, čas osvetliteve se ti sam nastavi, maš nekaj več možnosti pri nastavitevah
S,M, eno je nastavitev časa osvetlitve, drugo je zaslonka
M, popolnoma ročna nastavitev časa osvetliteve in zaslonke, če res veš kaj delaš ali pa hočeš narediti kaj po svoje Rofl

Se da dobiti tud cajtng na netu pa si preberi stare številke če boš težko do knjige prišle.
 0   

Aleksander @aleks_oni 3. Okt 2007, 12:19

Za začetek ti svetujem, da prebereš nekaj literature. Kar pa je prvo....priročnik fotoaparata preberi nekaj krat!!

nato fotografirat in fotografirat, vmes seveda v knjižnico po gradivo o fotografiji, še kakšen tečaj fotografije. potem pa fotkat in fotkat....zagotovo bo ratalo.

vaja dela mojstra!
 0   

John @Rozzy 3. Okt 2007, 12:23

Najlepša hvala za odgovore
Vaja dela mojstra a le če mojster dela vajo!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati