0   

manuel @valvazor 3. Okt 2007, 14:06

kupu sem nov računalnik trenutno imam visto 64bit-no in pojavil se mi je problem da nemorem skalibrirati monitorja ter to da so mi začele izginjat slike ali mi kdo zna kaj svetovat ali kdo imeu podbne izkušnje možnost imam damenjat sistem z XP-64 bit-nim kaj naj storim?????????????

havla za odgovore
 0   

J @Natrix 3. Okt 2007, 14:09

linux biggrin
Drugače pa med visto in XP.. XP je bolš
 0   

Matej @Ranko 3. Okt 2007, 14:12

XP_pod mus!!
 0   

Tanja @Seipai 3. Okt 2007, 15:02

XP.
Z Visto je še za počakat, vsaj dokler nimaš zagotovljene podpore za hardware, ki ga nameravaš uporabljat.

Sicer pa tudi jaz vedno bolj navijam za Linux... grin
If you´re going trough hell, keep going.
 0   

primoz75 @primoz75 3. Okt 2007, 17:11

Mac OS X devilish
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 3. Okt 2007, 17:18

primoz75 je napisal/a:
Mac OS X devilish

Ja, če imaš preveč denarja in hočeš bit trendy. Drugače pa XP oziroma Linux (se ga moraš najprej navadit).
 0   

nejc @eskiker 3. Okt 2007, 18:40

jes mam pa visto, pa kr dela, no upset

drgač pa mislem de so xp bolš ja...

aja visto mam pa zato ke sm kupu leptopa pa je bla že gor, pa sm probu pa ni neč hecal...
 0   

primoz75 @primoz75 3. Okt 2007, 18:42

Jaka83 je napisal/a:
primoz75 je napisal/a:
Mac OS X devilish

Ja, če imaš preveč denarja in hočeš bit trendy. Drugače pa XP oziroma Linux (se ga moraš najprej navadit).

premalo poznaš zadevo (glede cene)

kar se pa trendov tiče... upset
 0   

J @Natrix 3. Okt 2007, 18:47

Mac Os X niti ni tako drag, draga je mašinica da ga poganja grin
 0   

slavko @samotar1978 3. Okt 2007, 18:52

Wista še nekaj časa ne bo to kar so sedaj XP. Manjka programov in usega. Čez kako leto ali 2 ko bo takrat povprečen računalnik jo gnal BP... pa ko bo je bilo več na trgu bodo te težave preteklost kor na začetku pr XP.
 0   

Dušan @duleman 3. Okt 2007, 21:15

Hm, kako pa kupiti prenosnik brez viste? Namreč kupujem prenosnika in ima večina gor visto upset....saj bi kupil macbook sam pa dobim pri drugih prenosnikih za cca 200€ manj denarja isto konfigoracijo oz bi za to konfigoracijo moral dati cca 200€ zraven ki jih pa žal nimam...gre pa za 14,1" oz 13,3" laptope. Gledam sony 14,1 se opravičujem "valvazorju" za post
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 3. Okt 2007, 21:22

primoz75 je napisal/a:
Jaka83 je napisal/a:
primoz75 je napisal/a:
Mac OS X devilish

premalo poznaš zadevo (glede cene)

kar se pa trendov tiče... upset

Ti je že Natrix povedal zakaj je drago. In ja, sem probal OS X na svojem notesniku in zaradi nepodprte wireless mrežne nisem vztrajal na njem (drugače je lušten OS in na MAC mašini laufa tako kot mora, x86 mu pač dela težave oziroma obratno - ima pa to svojo ceno).

Sem pa probal tudi že več distribucij Linuxa (Red Hat, Fedora, Ubuntu, Suse, Debian, Gentoo, Slackware, Pingo, ... in mi je še najbolj všeč Ubuntu), Windowse itak in še kaj bi se našlo.

Vista laufa čisto vredu, če imaš über mašino (Dual core in vsaj 2GB rama). Če pišeš samo v Wordu je že giga rama zadosti. Čim pa poženeš kakšen Lightroom ali Photoshop se pa pesemca konča. Ravno iz tega razloga sem prednaloženo Visto z mojega notesnika vrgel dol in naložil XP-je+Ubuntu.
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 3. Okt 2007, 21:30

duleman je napisal/a:
Hm, kako pa kupiti prenosnik brez viste? Namreč kupujem prenosnika in ima večina gor visto upset....saj bi kupil macbook sam pa dobim pri drugih prenosnikih za cca 200€ manj denarja isto konfigoracijo oz bi za to konfigoracijo moral dati cca 200€ zraven ki jih pa žal nimam...gre pa za 14,1" oz 13,3" laptope. Gledam sony 14,1 se opravičujem "valvazorju" za post

Malo bolj poišči. Če iščeš po trgovinah ala Big-Bang oziroma BOF, potem seveda težko najdeš notesnike brez prednaloženega operacijskega sistema.
In tudi če dobiš Visto prednaloženo je ni noben problem cuknit stran in naložit kaj drugega - razlika v ceni je ponavadi minimalna (z ali brez OS-a).

Te smem vprašat zakaj rabiš tako majhen notesnik? 15,4" je povsem zadosti majhen za okrog nosit.

In še vedno trdim, da je MAC samo za imiđ oziroma za boostat EGO. Zarad tistega jabučka na ohišju jaz ne bi dajal cca 200€ več - raje dam boljši disk ali več rama v notesnik (vsaj nekaj koristi od 200€).
 0   

daylight @daylight 3. Okt 2007, 21:32

če kupiš prenosnik, ki ima naloženo visto lahko narediš t.i. downgrade in imaš čisto legalne win xp.
 0   

primoz75 @primoz75 3. Okt 2007, 22:05

duleman je napisal/a:

februarja sem gledal: Sony Vaio z 13,3'' monitorjem in z primerljivo konfiguracijo je v Mediaworldu v Trstu stal natanko 100 € več kot Macbook!

Macbooki so se v tem času nekoliko pocenili (in pohitrili)
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 3. Okt 2007, 22:15

Popravi me, če narobe gledam, ampak tole se meni zdi za dotične konfiguracije še vedno svinjsko drago:

KLIK

Recimo za konfiguracijo Intel Core2Duo T5500, 1GB DDR2 667 RAM, 160GB 5300rpm disk, GeForce 7300GO, WiFi, Gigabit mrežna, SD reader, 2h avtonomije, 15,4" ekran sem enkrat marca letos (se pravi približno pol leta nazaj) dal 1k€ z davkom, vse po reglcih v štacuni (brez vez in poznanstev). Za približno enako konfiguracijo bi po pol leta za MAC Book-a dal več kot 1k€. Oziroma, če sem natančen 1.603€ (z izjemo malenkost močnejšega procesorja pri MAC-u). Oziroma, če hočemo bit picajzlasti, bi dal pri MAC-u pol leta kasneje vsaj 100€ več za slabšo konfiguracijo kot jo imam (80GB disk verzija MAC booka).

Torej, kje je tu računica? Aja, jabuček je gor, to je tisto.
 0   

primoz75 @primoz75 3. Okt 2007, 22:17

Jaka83 je napisal/a:
duleman je napisal/a:

Malo bolj poišči. Če iščeš po trgovinah ala Big-Bang oziroma BOF, potem seveda težko najdeš notesnike brez prednaloženega operacijskega sistema.
In tudi če dobiš Visto prednaloženo je ni noben problem cuknit stran in naložit kaj drugega - razlika v ceni je ponavadi minimalna (z ali brez OS-a).

Te smem vprašat zakaj rabiš tako majhen notesnik? 15,4" je povsem zadosti majhen za okrog nosit.

In še vedno trdim, da je MAC samo za imiđ oziroma za boostat EGO. Zarad tistega jabučka na ohišju jaz ne bi dajal cca 200€ več - raje dam boljši disk ali več rama v notesnik (vsaj nekaj koristi od 200€).

alora: sam sem pred leti delal na Macu (powermacu) pa se nikoli nisem odločil za nakup...dokler...sem imel zadosti jebanja na PCju...nisem nek računalniški frik in mi je vsak poseg v Winse že šel zlo na k...sploh ko sem moral comp. komu nest vsake toliko da mi je winse ponovno naložil, pa spucal pa bla bla...(ok, saj vem da vas večina to obvlada v nulo, ko pa to skozi delate devilish ) sam nimam ne časa ne energije da bi to počel oz. se to naučil. delam več kot 8 ur na dan (tudi po 14 ur) + fotkanje...ne znese.

Kupil sem Maca. In reč preprosto dela. to je to. imidž gor, imidž dol. ok, saj ga verjetno več kot eden kupi glih zaradi imidža, ampak presneto hitro ugotovi da je Mac OS presneto boljši kot Win. Predvsem tisti ki na veliko pol brišejo Winse iz diska MAca...Jaz Winse nisem na njega naložil in mi niti na misel ne pride da bi to naredil.

Še zmeraj mam PC doma - desktopa. In to dobro mašino (ok, dokaj dobro - Pentium Duo procesor, se mi zdi da 2,4 GHZ, 1,5 GB rama, 250 GB diska, ok grafična, aja, imenski je - HP Compaq...) ampak ga moj Macbook Pro nese. tako po bench testu kot po preprosti uporabi. Lightroom laufa mnogo , mnogo bolje na Macu (ok, ima 2 GB rama, ampak kao slabši procesor), pa ne samo Lightroom. vse dela bolje. in dela. to je najbolj važno. vse nastavitve so v Mac OSu enostavne. ni inštaliranja. OS ima zelo uporabne programe. oz. je OS zelo bogato opremljen. delovanje je enostavno. Poznate iTunes? imate iPod? pol veste kakšna je filozofija Appla. Enostavno, funkcionalno. če pa se hoče kdo jebat, se še vedno lahko. jaz se ne. nimam časa...

Freewara je za Mac dosti, zadosti da se da dobit dobre programe zastonj.

tisti ki bo trdil da so Maci samo imidž maca še v rokah ni imel. ok , ga je mogoče imel, ampak ne njega ni delal...100% biggrin

pa še to: ko primerjate ceno Macov in ostalih PCjev...vzamite v roke primerljiv PC. recimo kak boljši Sony VAio. ne pa kakih poceni kitajskih izdelkov. primerjaj BMWja z Merđotom, ne BMWja z Jugotom grin
 0   

primoz75 @primoz75 3. Okt 2007, 22:22

Jaka83 je napisal/a:
Popravi me, če narobe gledam, ampak tole se meni zdi za dotične konfiguracije še vedno svinjsko drago:

KLIK

Recimo za konfiguracijo Intel Core2Duo T5500, 1GB DDR2 667 RAM, 160GB 5300rpm disk, GeForce 7300GO, WiFi, Gigabit mrežna, SD reader, 2h avtonomije, 15,4" ekran sem enkrat marca letos (se pravi približno pol leta nazaj) dal 1k€ z davkom, vse po reglcih v štacuni (brez vez in poznanstev). Za približno enako konfiguracijo bi po pol leta za MAC Book-a dal več kot 1k€. Oziroma, če sem natančen 1.603€ (z izjemo malenkost močnejšega procesorja pri MAC-u). Oziroma, če hočemo bit picajzlasti, bi dal pri MAC-u pol leta kasneje vsaj 100€ več za slabšo konfiguracijo kot jo imam (80GB disk verzija MAC booka).

Torej, kje je tu računica? Aja, jabuček je gor, to je tisto.

aha, pa FW 800 (keri PC ga ima?), pa front row (kaj je že to?) pa daljinc, pa web cam, 2 ure avtonomije?kaj še.....

ma ne primerjaj jabolk (he he) in hrušk... ni vse v številkah.

sicer sem primerjal pred časom:

Macbook 13,3, ene 1,83 GHZ, 1 GB ram, 80 GB disk, wifi, webcam, ...pa mac os z vsem softwerjem

in

Sony Vaio, 13,3, 1.66 GHZ, , tudi 1 GB ram, 100 GB disk, ni bilo web cam, pa sam winsi gor...

Apple 1.299, Sony 1.399

to je bilo v feb.
 0   

J @Natrix 3. Okt 2007, 22:24

Jaz bom kupil maca samo da pridem do konca Things to buy seznama ki je vsak dan daljši omg..
Mac je boljši za obdelavo multimedije nasploh in ima tud boljše programe za te zadeve...
Ampak nas je že zaneslo iz teme Vista vs. XP grin

Uglavnem XP je stokrat bolš zarad podpore, man rama požre, več programov in hardwara dela gor. Čez par let ko bo vista na istem nivoju bo pa boljša..
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 3. Okt 2007, 22:34

Mah pust ti Fony na mir Primož. Imajo lepe notesnike v lepem ohišju, dela pa enako kot katerkol HP, Fujitsu Siemens, Toshiba in tako dalje.

Sony ni dost za MAC-om kar se imiđa tiče. Sej ne rečem, da je MAC slab ... bi ga imel, če bi si ga lažje privoščil, ampak že od moje desktop ere dajem prednost razmerju cena/kakovost, kot pa blagovni znamki. Še vedno sem kupil tisto, kar se je v danem trenutku bolj izplačalo. Če bi dobil enako MAC konfiguracijo, kot jo imam trenutno v notesniku za enak denar kot sem dobil ta notesnik ni pomisleka, vzamem MAC-a.

Pa po resnici povej ... kolikokrat si uporabil Web-Cam, daljinca + front row (waw, še ena fancy zadeva za fleširat pred babam - tko kot kromirane ročke na avtomobilu) in imaš tudi dejansko napravo, ki podpira FW 800? Jaz ne primerjam jabolk in hrušk, jaz gledam kje dobim dejanske uporabne stvari in za kakšno ceno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati