0   

janez @yanes 5. Okt 2007, 13:39

Lep pozdrav!

Včeraj sem po pošti prejel zgoraj omenjeni objektiv (spletna trgovina Pixass).
Žal ga zaradi službenih obveznosti še nisem uspel temeljito stestirat, sem pa po nekaj zelo nahitro narejenenih posnetkih malo razočaran nad ostrino.

Tukaj so trije linki do treh fotografij in vas prosim za mnenje o tem, če je ostrina zadovoljiva za omenjeni objektiv.

http://shrani.si/f/P/wA/4w5BBI7W/img3276.jpg (iso:100, 1/100s, f/11, 70mm)
http://shrani.si/f/24/o/3iYAT0Xq/img3277.jpg (......, f/4,....)
http://shrani.si/f/1h/5K/uBZrMPL/img3267m.jpg

Slike so samo pretvorjene iz RAW v JPEG brez dodatnih popravkov.

Sam sem še precej zelen glede dslr fotografiranja, to je moj prvi bolj resen objektiv in niti ne vem kaj naj pričakujem in če sem mogoče preveč pričakoval.
Zato vas lepo prosim za nasvete.

Pa še to....kako je z nastavitvami kontrastov, saturacije, ostrine in teh stvari že na samem fotoaparatu? Ali imate vi te nastavitve nastavljene za vsak objektiv posebej ali imate vse na default in potem te stvari popravljate izključno v računalniških programih? Jaz imam vse na default in se sprašujem, če je mogoče tu problem premajhne ostrine?

Se zavedam, da je tole precej laično vprašanje, pa kaj čemo....vsi se učimo!

Hvala vsem za odgovore!

Lp
 0   

janez @yanes 5. Okt 2007, 13:47

Pozabil sem še napisat, da sem slikal s Canon 400D body-jem...
 0   

Hakan @Hakan 5. Okt 2007, 13:47

sej ostrina ni slaba. Ampak probaj fotka rajš en sam objekt, npr. fotkaj avto ki je parkiran ali pa kaj takega.
 0   

misfits @misfits 5. Okt 2007, 13:50

te 3 slike se tebi ne zdijo dovolj ostre? bigeek po moje so vredu

glede ostrenja, če slikaš v raw, pol itak pri vsaki fotki posebaj lahko nastaviš ostrino (odvisno od objektiva, motiva...), tak jaz delam
 0   

janez @yanes 5. Okt 2007, 13:59

http://shrani.si/f/c/eT/2HGWxz48/img3279.jpg

Hakan, bo tole v redu?

Misfits, saj pravim, da niti ne vem kaj naj pričakujem....super, če so dovolj ostre!
 0   

Branko @brejn 5. Okt 2007, 14:02

Hoj!

Po mojem je ostrina kar v redu,poizkusi si vzeti malo več časa in dobro
preizkusi objektiv!
Kar se tiče nastavitev na fotoaparatu je pa stvar vsakega posameznika-ponavadi
si narediš tako nastavitev kar ti ustreza...
Aparat in navodila v roke in gremo! upset
 0   

janez @yanes 5. Okt 2007, 14:05

Navodila mam kar dobro naštudirana, samo zanima me kako imate te stvari nastavljene ljudje, ki se že dlje časa s fotografijo ukvarjate kot jaz...
 0   

iztok @izo 5. Okt 2007, 14:06

kot prvo, ozračje ni blo ravno kristalno čisto, fokus tudi težje najde kontrast na takšnem motivu, kot si ga ti slikal, kjer je precen enakih tonov ipd, na f4 sliki ti je očitno fokus malce zbezljal na bolj ovsetljeno drevo v ospredju (sploh, če si imel vklopljeno avtomtiko in vse af točke), sicer pa je ostrina dobra tudi na ozadju (in tudi pr ostalih fotkah, vsaj zdi se mi).
sej so boš navadil an opremo in uporabo, pr fotkah iz cmos dslrjev (ki so danes v večini očitno oz. so postali standard, ker hočjo vsi imet malo šuma pr visokem isu) je to, da zgleda nešarpana fotka malce mehko, običajno, pač rezultat raznih filtrov pred senzorjem ipd.
prednost L objektiviv (oz. podobnih pr ostalih proizvajalcih) je poleg ostrine tudi v zelo dobrem kontrastu na slikah (to je recimo kr zaščitno znak L serije), hitrem in nselišnem delovanje fokusa (velika prednost, probaj malce kakšen hiter objekt slikat z njim) in tudi zelo malo aberacij (modri ali vijolčni robovi predmetov v močnem kontrastu oz. kontrasvetlobi), to me moj 70-200 zmeraj presenti, kako skoraj ni tega opazit na fotkah. kr probaj slikat recimo veje drevesa v kontraluči z enim povprečnim poceni objektivom in tem 70-200 recimo.
p.s. jst mam tudi vse na nuli in rajš potem v obdelavi dodelam sliko (krivulje, barve, ostrina ipd). že pa hočeš direkt jpeg fotke iz fotiča, pa pač nastaviš malce več ostrine, kotrasta ipd, da so bolj všečne.
aja, pa baje se malce pozna na ostrini, če je is vklopljen ali ne (sicer na pamet govorim, ampak je že blo slišat). če imaš pač dovolj svetlobe, lahko is izkopiš, ker so časi dovolj kratki za ne streseno fotko in še enkrat, baje da je ostrina malce boljša kot z vklopljenim is-jem.
probaj pač.
 0   

iztok @izo 5. Okt 2007, 14:08

yanes je napisal/a:

Hakan, bo tole v redu?

Misfits, saj pravim, da niti ne vem kaj naj pričakujem....super, če so dovolj ostre!

to je to, ostro ko britev (če ni dodana ostrina). ne se sekirat, dela grin
 0   

Bojan Stepancic @bododo 5. Okt 2007, 14:10

vidim da si konvertiral v CS2-ju moraš vedeti da je potrebno ostriti v konverterju in sicer kar precej....

Raje naredi probo samo v jpg-ju in nastavi ostrenje v aparatu na max, prav tako tudi kontrast... 350 ima zelo mehke fotografije sama po sebi.
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 5. Okt 2007, 14:10

yanes je napisal/a:

Hakan, bo tole v redu?

Ni ti treba kej skrbet... poglej si še enkrat svojo tole fotko biggrin thumbsup
 0   

janez @yanes 5. Okt 2007, 14:15

Super... zelo ste me razveselili s svojimi odgovori!

Slike so kot sem rekel...takšne kot so prišle iz aparata, brez dodatne ostritve ali česarkoli.

Izo...program je bil P in sredinska točka ostrenja. Itak, pa da ni bilo idealno vreme za testirat...samo moral sem nekaj slikat in vas vprašat za mnenje, ker se na svoje izkušnje še ne morem zanašat...

Hvala vsem...
 0   

Aleš @lial 5. Okt 2007, 14:32

Več ostrine bi bilo že preveč... grin Tako da kar veselo v fotkanje in kasneje malo več obdelave, razrezalo ti bo ekran.

LP

Aleš

P.S.: da nisi morda to prilepil zato, da bi jezil draguljarja focus-a? laugh
 0   

janez @yanes 5. Okt 2007, 14:43

Ha ha... laugh
 0   

jan @jan_p 5. Okt 2007, 14:45

lial dobra laugh Rofl
 0   

J @Natrix 5. Okt 2007, 14:52

350ka je res premehka cry zdi pa se mi da manjka tud dost kontrasta...

Tako ostrino bi mogli met kit objektivi
 0   

janez @yanes 5. Okt 2007, 14:58

Kit objektivi na boljšem body-u?
 0   

J @Natrix 5. Okt 2007, 15:28

na 350ki, seveda pa tudi na boljšem bodyu yes
 0   

iztok @izo 5. Okt 2007, 15:45

lial je napisal/a:
Več ostrine bi bilo že preveč... grin Tako da kar veselo v fotkanje in kasneje malo več obdelave, razrezalo ti bo ekran.

LP

Aleš

P.S.: da nisi morda to prilepil zato, da bi jezil draguljarja focus-a? laugh

70-200f4 is (pa tudi ne is, čepav malo manj) slovi med najbolj ostrimi zumi in ne samo v canonovem arzenalu.
 0   

Peter @Focus 5. Okt 2007, 19:45

No ker ste že omenjali "draguljarja" Focusa , vam Focus pravi, da bi on namesto EF 70-200mm f/4L IS USM raje kupil EF 70-200mm f/2.8L USM (cena je nekje podobna), pa še filtri bi bili kompatibilni z EF 17-40 f/4 L USM (dragulj, ki ga pač moraš imeti)

Na fredmiranda pravijo da je kvaliteta optike na EF 70-200mm f/2.8L USM boljša, pa še dosti hitrejši je (ob f/2.8 skoraj ne rabiš IS).

grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati