0   

Andrej @enageM 5. Jul 2004, 13:06

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšne kakovosti (in uporabnosti) so objektivi, ki so "navadno" v kompletu z ohišjem fotoaparata. Samo za primer tale link od Nikon-a:
http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?SID=65c5e79f2927be9fdd82e4641b30c03c&catalogue_cat_id=2655&product_id=289
ali podobno pri Canon-u:
http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?SID=65c5e79f2927be9fdd82e4641b30c03c&catalogue_cat_id=2655&start=20&product_id=967
Poudarek je na objektivih, ne na fotoaparatih. In še, če se odločim za ločen nakup, (se pravi telo posebej, objektiv posebej), kakšnega širokokotnega oz.zoom objektiv, mi priporočate?
LP
 0   

slowenien @slowenien 5. Jul 2004, 15:43

Ti objektivi so vec al manj jajce ,no ne povsem neuporabni samo so plastik fantastik.Moje mnenje je pac tako ce mas si kupi en pro objektiv pa mas do smrti mir res da stane to okrog 1300 evrov samo ni potrebe vec da bos menjal.Ker si tega pac nemre vsak privoscit pa zato nekje v srednjem razredu glej druga ni :wink:
 0   

Andrej @enageM 6. Jul 2004, 07:50

No, verjamem da so za tiste, ki se resno ukvarjajo(te) s fotografijo, tile objektivi res bolj tako, tako...Ampak z vidika amaterske uporabe, a se res tako vidi razlika v kakovosti med dvema slikama, posnete z različno dragima objektivoma? Poleg plastičnega nastavka za pritrditev objektiva, kaj je še tista bistvena pomankljivost KIT objektivov, napram dražjim? Ne se smejat mojim vprašanjem, namreč s temi stvarmi sem se šele dobro začel srečevat...Opažam da imajo dražji objektivi poleg podatka goriščnice (npr.:24-85), tudi še eno oznako (svetlobno vrednost), ki je (št. oznake) manjaša pri dražjih, kot pa pri "običajnih KIT" ? Zakaj je ta podatek tako pomenben?
In še če mi lahko kaj več poveste naslednjem objektivu... Prijatelj ima na svoji eos 50e sledečega: canon 24-85, 3.5-4.5 ultrasonic. No, to da je bolj širokokoten od 28-85 mi je jasno, vendar kaj je še tisto, zakar ima ceno 100.000sit?
 0   

Aleš @shark 6. Jul 2004, 10:26

Tud sam sem na začetku sliku s kit objektivi, pa sem bil čist zadovoljen - dokler sem sliku folk pa tko mal brez veze. Ko se pa začneš enkrat malo bolj resno s tem ukvarjat, pa prodaš une objektive pa kupš kej bolšga!
Če maš že vredu body, pa en dobr film, ja pol radš tud en dobr objektiv.
tako, da se ti absolutno splača posebej body in posebej objektiv kupit.
Pa tud vsi objektivi z dobro svetlobno jakostjo (pomembno v slabih vremenskih pogojih -pri slabi svetlobi, zvečer...) niso dragi - npr. Canon ef 50/1.8 - super objektiv pa stane 25000 sit. Res da ima plastičen bajonet, ampak ga verjetno ne boš po tleh metal.
Če pa kupuješ zoom objektive Glej vsaj srednji razred - solidni objektivi za solidne cene, npr. 28-105/3.5-4.5 USM ali 24-85/3.5-4.5 USM, ki si ga omenil. Je dober objektiv, ki ima previsoko ceno. Je pa res da rabljenega dobiš za cca.40000sit (ga je glih prijatel prodau).
Tako, da se izogibaj KIT verzij ala 28-90/4-5.6 ker ti bo žal - ti iz lastnih izkušenj povem.
Kar pa se bodyjev tiče ti priporočam canon eos 50/50e ali 33/30 - razlika med temi in npr. 300/300v je velika, v ceni rabljenih pa ne.
LP
 0   

Andrej @enageM 6. Jul 2004, 12:36

Našel sem oglas za zgoraj omenjeni objektiv (Canon 24-85), naj bi bil malo rabljen, cca 5 filmov itd... za 85k sit? Oz. z dvema filtroma in torbico za 95k sit... Kaj menite, preveč?
 0   

slowenien @slowenien 6. Jul 2004, 12:54

to mores cez mejo nekje kupit pri nas ne vem kake so cene gori pa novega takega dobis za 300 evrov vsaj kolko sem gledal
 0   

Aleš @shark 6. Jul 2004, 14:49

V rokah sem imel rabljenega, odlično ohranjenega, testiranega za 40000 sit!!!!!!!!!! Ja, 85k je absolutno PREVEČ
v Salamonovem oglasniku ga trenutno nekdo prodaja za 60000, pa probi še mal ceno zbit pa bo :wink:
 0   

odi7850 @odi7850 7. Jul 2004, 14:51

enageM je napisal/a:
..Opažam da imajo dražji objektivi poleg podatka goriščnice (npr.:24-85), tudi še eno oznako (svetlobno vrednost), ki je (št. oznake) manjaša pri dražjih, kot pa pri "običajnih KIT" ? Zakaj je ta podatek tako pomenben?......

Vecja kot je svetlobna vrednost objektiva vec imas moznosti fotografiranja pri slabsih svetlobnih pogojih. Objektivi so tako "debelejsi", saj morajo biti lece temu primerno vecji premer in normalno tudi cena, ki pa ni samo ta pogoj........

Npr: objektiv s svetlobno vrednostjo 1:1,4 - ima vecjo svetlobno vrednost, kakor objektiv 1:5,6........

LP, Odi.
.
. Dobro luc vsem......
 0   

slowenien @slowenien 7. Jul 2004, 14:53

Ja pa tud eno slabost majo bolj je objektiv svetlobno mocn bolj je slika mehka :wink:
 0   

odi7850 @odi7850 7. Jul 2004, 20:31

Ja, pri "slabsih" objektivih je to bolj izrazito. Pri objektivih za Hasselblada ni tega problema, razen globinske ostrine, ki pa je fizikalni pojav......
.
. Dobro luc vsem......
 0   

slowenien @slowenien 7. Jul 2004, 20:53

Jaz mislim da tista Leica 1:1.0 ni ravno slab objektiv,sredni format pa je itak ze druga zgodba se ne poglablam tolko sploh ne vem ce obstaja kak primer pod 2.8
 0   

Andrej @enageM 8. Jul 2004, 15:31

Ne bom odpiral nove teme, zato bom napisal kar tukaj. Na kaj je potrebno biti pozoren, pri nakupu rabljenih objektivov? In še, kakšen se vam zdi canon-ov 28-135 USM (3,5-5,6 Ultrasonic) objektiv, ter koliko je vreden rabljen cca. 2 leti star? Rad pa bi odgovor čim prejeje...

Hvala!
LP
 0   

odi7850 @odi7850 8. Jul 2004, 19:51

Pri nakupu rabljenih objektivov, lahko kupis "macka v zaklju".....Pogledas ga lahko vizualno, da nima mehanskih poskodb, da mu mehanski deli delujejo- se gibljejo. Pogosta napaka na objektivo je prav zaslonka, da ne funkcionira, se ne odpira popolno, ali se ne vraca v svojo lego. Ce je bil objektiv na visoki temperaturi, se tudi dogaja zamastitev lamel zaslonke. Paziti moras, da nima poskodavanih lec - praske, odrgnine, poskodovan antirefleksni sloj itd....Objektivi pri izpostavljeni mocni direktni svetlobi, npr dalj casa v sonce se lahko poskodujejo. itd Pregledat vse vijake, da ni bil ze slucanjo odprt......Da vsi gibljivi deli tecejo brez zatikanja......Da ni prahu v njem, lahko ga tudi napade plesen, ce je bil hranjen v vlagi......Ce je mogoce je najbolje ga poskusat, da posnames testne fotke, tu lahko opazis se morebitne ostale opticne napake. (vinjetiranje, nepravilno fokusiranje in ostolo nedelovanje).
.
. Dobro luc vsem......
 0   

Aleš @shark 8. Jul 2004, 20:14

EnageM: glede objektiva ti žal ne morem svetovati, lahko pa pogledaš na fredmiranda.com - kar se mene tiče najboljša stran za fotografijo, in tam prebereš kaj si fotografi s celega sveta (večinoma američani) mislijo o tem objektivu.
Glede cene ti pa težko svetujem, probaj ga dobiti čim ceneje :wink:
 0   

slowenien @slowenien 8. Jul 2004, 20:34

Americani so poglavje za sebe najbolse je to v roke dobit en film al pa kartico skoz spustit pa si svoje mnenje ustvarit tak je najbolse ker lahko ti neki xy pise kak je to super leca pol ko jo bos v roke prijel pa razocaranje sledi kaj pa vem moje mnenje je to :wink:
 0   

Aleš @shark 8. Jul 2004, 22:27

Že že, ampak, če nisi glih strokovnjak na tem področju lahko isto stvar slikaš z L objektivom pa še z enim navadnim KIT objektivom, pa ne boš vidu razlike. Zato mislm, da je včasih dobr od koga druzga kej zvedt, k dejansko ve kaj more gledat.
 0   

slowenien @slowenien 8. Jul 2004, 23:26

To pa ni glih tak kot si reko jaz dokler nisem mel dobrih objektivov sem mislo da sem slep :wink:
 0   

Andrej @enageM 9. Jul 2004, 07:28

Hvala za odgovore. Žal nimam nobenega znanca, prijatelja, ki bi se malo bolj spoznal na te stvari. Zato tudi nimam nikogar, ki bi ga kaj vprašal...
 0   

Andrej @enageM 10. Jul 2004, 13:38

Evo, kupil sem svojo prvo analogno SLR kamero. In sicer eos 50e in objektiv canon 28-105 3,5-4,5 USM...Vse v zelo dobrem stanju. Kakšen komentar?
 0   

daylight @daylight 10. Jul 2004, 15:33

dobr nakup smile

to si kupil na bolhi ne? mislim da sm vidu en tak oglas. pa še poceni je bil biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati