0   

PRIMOŽ BABIČ @CYRIAX 9. Okt 2007, 16:35

V bližnji prihodnosti bom kupil stativ-tripod.Kje v Slo ga kupit, ali raje v tujini?
In kaj je po vaše najbolj pomembno pri stativu.Osebno bi mi bil najbolj koristen stativ za pokrajino, če je možno tudi za makro.Cena je tudi pomembna- al je za dober stativ vedno potrebno vse ločeno kupit (glava..),ali obstaja kak univerzalec?
Vsi podatki in predlogi koristni. smile
 0   

Bostjan @Archie 9. Okt 2007, 22:43

Povej limit v €? Povej ali ga misliš vozit ali nosit na lokacijo? Povej, če ga misliš nosit na potovanja (avion,...)? Povej koliko si visok? Povej kateri aparat in objektiv imaš namen vse gor šraufat? Povej v katerem letnem času ga imaš namen največ uporabljat?

No, potem ti bo možno malce bolj pomagat.

Sicer pa Gitzo, Manfrotto, Feisol, Silk (boljši modeli), Benro (kitajska kopija Gitza) v tem vrstnem redu in ne boš dosti falil.

LP!
 0   

PRIMOŽ BABIČ @CYRIAX 10. Okt 2007, 07:46

Limt je nekje do 200 E. Mogoče 250 E.V bistvu bi ga rabil bolj za potovanja in ga mislim nosit. Imam pa Canon 350d in, ne mislim it v kratkem na FF.
Uporabljal bi ga celo leto, mogoče malo manj pozimi.Predvsem pa uporabljam, macro canon 100,. usm, gor pa bi šraufal, predvsem za pokrajine in nekaj tudi telefoto. Seveda ne prave mrcine kot canon 300 2.8 usm is.
Hvala : smile
 0   

misfits @misfits 10. Okt 2007, 08:03

Jaz sem iskal takega, da je dokaj lahek, da se ga lahko spusti dovolj nizko za makro, da se lahko spodnji del palice odvije, najbolj primeren se mi je zdel: Velbon Sherpa PRO 640 sam pol rabiš pa še glavo pa je mal dražje
 0   

PRIMOŽ BABIČ @CYRIAX 10. Okt 2007, 11:09

Koliko je to malo dražje-? stars
 0   

misfits @misfits 10. Okt 2007, 11:13

odvisno kakšno glavo vzameš, mal poglej kakšne so cene
 0   

PRIMOŽ BABIČ @CYRIAX 10. Okt 2007, 11:37

Sem gledal sedaj malo cene na naših straneh.- npr. pri cumulusu se gibajo od .. pa do 300 in..E Sam pa nevem če paše na Velbon Sherpa PRO 640 . vsaka od teh glav . Včasih piše v oklepaju manfrodo- to pomeni da gre samo na stativ?!
Sicer pa kaj je najpomembneje pri glavi?Nikjer nisem zasledil da bi bilo kaj opisanega o glave. Pa zadnjič mi prodajalec v trgovini sam ni znal najbolje svetovat- meni ki sem navaden amater, kaj šele drugim.
 0   

Andreas @evovii 10. Okt 2007, 11:53

POzdravljeni,

Jaz mam Velbon ULTRA LUXi-F pa lahko rečem da sem z njim zelo zadovoljen. Uporabljam ga v kombinaciji z Pentax K10 thumbsup in lahko rečm, da je zelo stabilen. Prav tako pa ni prevelik za prenašat. Več: http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=100&manufacturer_id=281&product_id=1360020719

Lp
 0   

David @dlicen 10. Okt 2007, 12:20

Imam Velbon 450R in moram povedat, da sem precej presenečen, sploh glede na nizko ceno in vključeno glavo, torbo, itd. Zelo solidno. Moj model je sicer precej visok, so tudi nižji. Poglej pri beseničarju.
Predlagam, da greš z opremo v eno foto trgovino in sprobaš.
 0   

Sebastjan Penko @sebastjanp 10. Okt 2007, 13:52

Z Velbon 450R je po podatkih pri Beseničarju mogoče slikati iz najnižje pozicije 64.5 cm kar je le malce preveč za makro. Ali lahko to potrdiš?

@evovii
Kako pa se kaj obnese z K10D + BateryGrip?
Po podatkih naj bi bila nosilnost le 2kg...
Če imaš kaj časa
http://seba.hrastje.net/

"Linux is the future! Remember that."
 0   

David @dlicen 10. Okt 2007, 14:00

Seveda je vse odvisno kakšen objektiv imaš. Če je precej širokega kota, je 65 malo previsoko. A velbon ima modele, ki se tudi znižajo skoraj do tal, tale na primer.
 0   

Bostjan @Archie 10. Okt 2007, 15:26

Velbon sherpa 640 se zdi v tem € rangu dobra izbira. Sam bi pogledal tudi Manfrotto 055 PROB, ki omogoča horizontalno postavitev droga za glavo. Je pa v aluminij ali karbonski izvedbi s tro ali štiridelnimi nogami. Podobno velja za model 190 .. ki je lažje prenosljiv in dovolj stabilen za ne preveč težko kombinacijo.

Ultra-luxi od zgoraj je pa prenežen. Računaj, da boš slej ko prej nabavil težje ohišje in kak močnejši tele in boš takoj prek 2 kg.

Pri stativih pač velja..težje je boljše!
 0   

Peter Atanackov @Geo 10. Okt 2007, 18:18

Dej nehite no, Sherpa 450R, pa ni dober stativ! biggrin Moj ima kup napak, stos je da je galva kriva in se nagiba v eno smer in pol ko vrtis okol po osi je enkrat ravna, enkrat v eno stran nagnjena drugic spet v drugo in tisti rocaj za nastavljanje ima fuul prevec lufta, odsvetujem. Kupi rajsi kaksenega Manfrota, za 150+ eu, ne bo ti zal. Jaz bom moral zamenjat tega za boljsega in sm ga res brezveze kupil.

Ima pa ta sherpa 450R kar dober stativ, mogoce ce ti uspe dobit dobro glavo zraven bo vredu.

Matr si dela zdejle slabo reklamo, noben ga ne bo hotel kupit, ko ga bom prodajal laugh .
 0   

David @dlicen 10. Okt 2007, 18:58

Pa sej če si zvil glavo pri sherpa 450 jo lahko zamenjaš. Tudi z boljšo, če ti je originalna prešvoh. Razen če ti gor ne paše sedet. devilish
 0   

Peter Atanackov @Geo 10. Okt 2007, 20:13

Nism je zvil, taksna je ze bila glava.
 0   

David @dlicen 10. Okt 2007, 21:32

Zakaj pa nisi stativa vrnil, če je kriva???
 0   

Peter Atanackov @Geo 10. Okt 2007, 21:36

Ker sem to sele ugotovil pred mesecem ali pa dvema, vedno sem imel sicer slike narejene z krivim horizontom, pa se mislil da sem samo nesposoben in da nikol ne nastimam prav, zadnjic sem pa dal gor vodno tehnico in sm videl zakaj je vedno bilo krivo, zdaj mi ga pa sigurno ne bodo zamenjali, ker bodo rekli da sm to sam naredil in da tega garancija ne pokriva.
 0   

rey_ @rey_ 10. Okt 2007, 23:06

Poglej še za Slik PRO 330DX/340DX (razlika je samo v nogah- pri 330 se podaljšajo 2x, pri 340 pa 3x...skupna višina pa pride enaka).
330DX se mi kar dobro obnese s kombinacijo 350D+grip+Tamron 200-500mm.
 0   

Mitja Vodušek @Mixi 11. Okt 2007, 06:26

Glede na to, da sem sam namenjen kupit stativ in je ravno tema odprta me zanima ali ima kdo tak stativ, ki je dokaj nov, njegova oznaka pa je Manfrotto 190xpro . Tukaj je link http://x.manfrotto.com/. Baje je primeren za slikanje makro motivov, ker se spusti na nivo 8cm (baje). Je pa opcija njegov večji brat MAnfrotto 550xpro.

Sama cena takšnega stativa pa se giblje okolli 130E samo za stativ. Zraven pa je potrebno nabaviti še glavo.

LP

Mixi
 0   

Janja @zombie 31. Okt 2007, 20:33

Prosila bi za en nasvet glede nakupa stativa.
Mojega fanta bi rada presenetila z novim stativom, a nimam pojma kakšnega mu naj kupim....Brskam po internetnih straneh, berem forume, a se ne morem odločit kateri bi bil najboljši, ker sem totalni laik glede teh stvari. smile
Njegov fotoaparat je Panasonic- Lumix, F 55 (upam, da je dovolj podatkov glede fotoaparata). On stativa po moje ne bi preveč nosil okrog, bil bi bolj za domačo uporabo. Cena pa bi bila nekje do 100 €...lahko tudi več...
Res bi bila vesela vsakega nasveta!

Hvala! biggrin

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati