0   

neptun @neptun 10. Okt 2007, 12:20

A kdo ve kako postavit layer v spodnji desni kot slike če velikost slike ni znana in layerja ne premikamo z miško. Zadevo rabim za batch.

Včas se je to dal z image ready, sam CS3 ga nima več.
 0   

Jernej @Horse 10. Okt 2007, 12:52

Men se je to zdej dogajal, ko sem s path-i telovadu, tko da je verjetno kakšna kombinacija klika , kontrola, alta in šifta, mogoče še D-ja... smile to je nažalost vse kar kokr ti lahko pomagam. Se mi je pa to dogajal na CS3-ku...
 0   

neptun @neptun 11. Okt 2007, 09:37

ok sm našel:

Select all (CTRL+A)
Layer > Align Layers to Selection > ...
 0   

sebastijan @olympuS3ba 17. Nov 2007, 11:47

Lp vsem na forumu. Sem nov zato bi začel kar z vprašanjem glede photoshopa.
In sicer me zanima, kako lahko naredim/obdelam fotografijo, da bom lahko različne detajle imel v barvah/črno belem motivu.
npr. slika avtomobila je barvna, ozadje pa črno belo. Hvala
 0   

Aleš @lial 17. Nov 2007, 12:03

Kar se da natančno z laso tool označi avtomobil, klikni select-inverse in potem v image-adjustments klikni na desaturate. In to je za začetek dovolj.

LP
 0   

Jernej Lasič @Sviri 17. Nov 2007, 12:43

z laso toolom, še bolje pa z krivuljami (pen tool). Pa ne pozabi selekciji malo zmehčati robove (feather), da ne bojo robovi preveč ostri.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

sebastijan @olympuS3ba 17. Nov 2007, 14:04

tnx, kje pa je ta laso tool?
 0   

sebastijan @olympuS3ba 17. Nov 2007, 14:28

sm že najdu, sam tole je pa skor misija nemogoče. Kako vam to rata, a maste tko mirne roke?
 0   

Aleš @lial 17. Nov 2007, 14:39

Uporabi nekajkratno povečavo fotke, pa bo lažje grin
 0   

Fredy Jagodič @JAG 17. Nov 2007, 16:04

predlagam, da skopiraš orginal layer (CTRL+j), na kopiji spremeniš v B&W (jaz najrajši s pomočjo ' Channel Mixer'). S pomočjo maske želen barvni del zopet prikažeš (tako da rišeš s črno po maski), če zmanjšaš opacity, lahko prilagodiš intenzivnost barv.

Probaj, saj bo šlo...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati