0   

miha @mihaaa 11. Okt 2007, 21:10

pozdravljeni,...

evo eno off topic vprasanje.. mogoce bo kdo tle kaj vedel
torej dobil sem garmin mobile 10 kupljen pri slovenskem distributerju, v navodilih pise da je naprava kompatibilna z win mobile, palmos in symbianom (brez stevilke),.. zaradi tega sme seveda nabavil tudi 1g mmc kartico da bi slo vse gor,.. kartico zamenjal, vse prenesel in lepo dela,... ko pa hocem naloziti gor program Garmin mobile xt pa nikakor ne uspem,.. probal sem z pc suitom,.. gor hocem dat GMobileCard\Garmin\Apps\Symbian\res\GarminMobileXT mi rece nokia suite oz telefon (ko bi moral v telefonu potrditi instalacijo programa) da je datoteka okvarjena, ce hocem naloziti preko programa ki se zaganja z dvdjem ob startapu mi javlja kot da ne najde telefona oz kartice oz da le ta nima driverjev.. poskusal sem z namestitvijo kaksnih drugih programov (ne z gps povezani) in jih nainstalira ok (pc suite) ..
zanima me ce ima kdo kaj izkusenj s tem, kaksen nasvet ... ker v navodilih je omenjen symbian samo v 1 stavkutistemu ki ga zgoraj omenjam, medtem ko pozneje v navodilih opisuje instalacijo samo za windows mobile in palm os (mislim navodila so pravi biser )

no za kakrsno koli pomoc bom hvalezen,.. a ima mogoce kdo kaksno (za to kombinacijo) preizkuseno alternativo

lp
 0   

slavko @samotar1978 12. Okt 2007, 09:05

Probaj sneti z neta kako drugo verzijo programa Nokia pc Suite. Uporabljam N6230i za prenos podatkov GPRS in mam težave z N PC suite. V nekaterih verzijam mi sploh noče povezati računalnika BT z Nokio da lahk pridem na intenet. V drugi verziji pa mi teh težav ne dela, sam mi inštalira gonilnike ki jih rabim. Lahko pa povežem z N PC suite telefon in računalnik v vsaki verziji in urejam podatke v telefonu. Zgleda da se usake toliko časa pojavi kak hrošč not.
 0   

miha @mihaaa 12. Okt 2007, 15:06

evo d ase tle povem ce bo kdaj komu kaj pomagalo

.. zadevo sem resil po par urnih mukah... pa se vedno ni ok,...

torej staro kartico sme bekapal,.. prenesel na novo use dela tako kot je prej... potem nainstaliram program za pc k je bil na dvdju ,.. dela ok ,.. ulice v ljubljani vidne tkao kot je treba,... potem pa instalacija na mobitel.... AAAAAAAA ... (te aaaaa beri kot par ur zafrkavanja) in nic,... danes na drugem forumu dobim ene odgovore in mi en rece naj probam neki kar sm ze vceraj in grem prej ko napisem odgovor se 1x brat navodila in vidim da naj bo kartica v card readerju,.. (in da pri nekaterih teleofnih kartice lahko ostane v telefonu) .. no torej dam kartico v reader nainstaliram in dela,... aaaampak na telefonu so na zamljevidu ljubljane 4 ulce in obvoznica .. beri zelo nepodroben zemljevid... ampak zelooo ... nakar klicem na gamrin in mipove da imam v skatli dvd kjer je eastern europe detailed zemljevid (al neki tazga) kjer ni slovenije natancno opisane (ceprav na pcju je bila ljubljana recimo da zadovoljivo pokrita) in da rabim adria route (ki ga morma kupiti) ,.. poleg tega pa je seveda se dodaten problem da adria toute mobile oz za mobitele se ni in je v pripravljanju in naj ga poklicem cez par tednov...
torej da skratim,.. prodali so mi (oz tistim k so mi to kupli) neki tazga ko ce bi mi prodali bicikl brez koles

kolkor sem zasledil po forumih ta garmin ni prav zdruzljiv (pri symbianu) z drugimi programi (ker v windows mobile vem da dela z drugimi,.. ima kolega)... tkao da ce ima kdo kaksno idejo (po moznosti preverjeno) naj sporoci,..

aja nekje pise da 6630 ni podprta... ocitno je oz meni dela ... je pa res da v navodilih NIC ne pise od namescanja,... kako je to mozno pa ne vem... sma pi nas po moje

lp
 0   

grega @bord 19. Jan 2008, 17:32

lp, prosil bite če mi lahko razložiš kako ti je ratalo dati garmina na noko 6630, saj imam namreč sam ta telefon, in mi ne rata nikakor, imam pa nekakšno verzijo z interneta(torej nisem kupil!)

lp, bord
 0   

miha @mihaaa 19. Jan 2008, 18:02

garmina nokia sama najde,.. preko blue tootha,... sedaj ne vem kaj je problem pri tebi,.. ce imas problem z namestitvijo softvera gre pa tako...

najprej na kartico skopiras program (to pomeni da jo das VEN iz mobitel in v card reader.. pri meni se je to izkazalo za OBVEZNO) ko bos dal kartico nazaj v mobitel bo tam avtomatsko potekla instalacija.. torej se 1x ta garminov program sem instaliral drugace kot vse dosedanje na to nokio...
tu se ni konec, ker imas program ki pa nima zemljevidov in imas kot receno zgoraj samo par ulic gor za lj,... zato moras na racunalnik namestiti drug program (mislim da je map installer alki nekaj takega, namrec sedaj nisem doma) in tam oznacis katere dele evrope naj ti nalolozi,... no vsaj jaz sem dobil te zemljevide zraven gps modula,... ta zaemljevid ni prevec dober za slovenijo,.. namrec ulice s stevilkami ima pokrite ljubljano in maribor (mogoce se kaj pa da jaz ne vem) ostala mesta so samo pikice na zemljevidu,... za pokritost slovenije cro in bih moras dokupiti garmin adria route mobile,...

ce si dobival kaj iz interneta ti lahko ne dela ker imas slabo verzijo..
kolikor vem se da na 6630 in drugim gps modulom (za garmin ne vem) uporabljati tudi tom tom

lp
 0   

grega @bord 19. Jan 2008, 19:00

ja tom toma sedaj uporabljam, ki ima mb dokaj dobro pokrit, ampak nima številk...

ja garmin sem instaliral na kartico, vendar sem nekje prebral da jetreba pol nek fajl aktivirat, da ti program naloži še na telefon, ne samo na kartico...in ko sem ta fajl pognal, mi je telefon javo "pokvarjena datoteka",, ikona na telefonu se je pojavila, ampak mi je javlo da je premalo pomnilnika(da rabi vsaj 8mb), kartico imam 2gb

lp, bord
 0   

miha @mihaaa 19. Jan 2008, 20:04

pozdravljen,.. ja nisem ciguren ampak ce se ne motim meni ni bilo s filom nicesar aktivirati, imam tisti zemljevid ki je bil ze zraven modula v skatli..
mi je pa kdaj javljal da ni dovolj pomnilnika ampak to je pri meni bolj povezano ce mi npr nekaj zraven laufa,.. a ce si resetiral oz ugasnil ni nic pomagalo, mogoce bat ven iz mobitela (drugace pa jaz nisem noben mobi gps guru kot ti je verjetno ze jasno tak oda ne vem ceti bodo moji odgovori kaj pomagali)

je pa kot receno za slovenijo najboljsi od garminovih adria route mobile ki se jo ze da dobit

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati