0   

Rok @kakec 14. Okt 2007, 14:52

Pozdravljeni!

Situacija je nasledna:

Do sedaj sem bil zvest analogni fotografiji a vidim, da me je čas nekako prehitel in da bi z vsemi stroški, ki jih imam z nakupom filmov ter razvijanju le teh lahko kajkmalu prišel do cene kakega slr fotoaparata. Tako sem začel razmišljati, da pa ne bi bilo tako neumno kar kupiti kak digitalni slr fotoaparat.

Sedaj pa nevem kaj kupiti, namreč analogno opremo mam olympusovo ( poleg telesa še kar nekaj objektivov, cenverterjev, filtrov, flešov itd itd..) zanima me če se mi potem splača kupiti olympusov slr aparat, da bi lahko šezmeraj uporabljal obstoječo opremo in kako je z uporabo stare opreme na novih fotoaparatih? Ali naj kupim kak drug fotoaparat in če že katerega?

Hvala in lep pozdrav!
 0   

Tomo @vtomo 14. Okt 2007, 15:28

Za olymposov fotoaparat sicer ne vem, sem pa jaz isto šaltal na digitalnega iz analognega fotoaparata in sem kupil nikon d80. Z njim sem zadovoljen, in ko dobim nek vmesnik bom lahko gor uporabljal tudi stare Prostove objektive...

Je pa tu polno enih novih stvari ki jih je treba spoznat ko šaltaš za digitalca...
 0   

Branko Munda @mamomu 15. Okt 2007, 08:07

Če te zanima.

Pod oglasi prodajam popolnoma novega Nikona D80 z 18-135 objektivom!
Po res smešno niski ceni!!

Naknadno si kupiš samo M42 na nikon pretvornik un lahko uporabljaš vse stare ( odlične ) objektive.
 0   

ziga @ZiGGi 15. Okt 2007, 08:58

Obvezno presedlaj na olympusa in dokupi om adapter, tako boš lahko uporabljal vse tvoje analogne objektive na digitalu. Če se ti ne mudi preveč, premisli o novem olympusu e-3, ki je naslednik legendarnega e-1. Tukaj je nekaj fotografij:

http://www.dpreview.com/news/0703/07030507olympusp1pictures.asp

Menda bo pa čez 2 dni uradna objava, tako da splača se ti počakat. Če se ti pa mudi pa vzami e-510.
 0   

Primož @Zebdi 15. Okt 2007, 09:07

Ne vem sicer, koliko ti je to pomembno, ampak Olympusovi DSLRji imajo (kolikor je meni znano) format fotografije 4:3, ti pa si iz analognega sveta navajen 3:2...
 0   

Rok @kakec 15. Okt 2007, 18:19

hvala za mnenja, a pa ima kdo dejansko kake izkušnje s staro opremo na novih fotoaparatih, a štima use kot je treba?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati