0   

Tomislav @tomaz_urh 16. Okt 2007, 08:29

kupil sem eno zadevo
in plačal preko pay pal

sedaj pa mi prodajalec tarna da se mi ne upa poslat
ker nimam confirm addres v pay palu.....
vrednost nakupa pa je nad 500 funtov

v pay palu si nikakor ne morem confirm adress
kdo ve rešitev

lp
 0   

iztok @izo 16. Okt 2007, 08:34

a dnar je dobu, poslat pa noče? ta je tudi za odstrel..
za confirm se ne spomenm iz glave, do zdej sem mel samo nakupe knjig ipd, pa ni blo nobenih težav, pač po mejlu sem dobil potrjeno, to je vse (in potem zabaleženo na računu, seveda).
 0   

Tomislav @tomaz_urh 16. Okt 2007, 08:38

dnar sem mu poslal....
ma saj nimam občutka ta bi tip zajebaval, samo siguren hoče biti
da bo poslal na mojo pravo adresso, da mu ne bi mogel reči-da mi ni poslal.....

jaz tudi dosedaj nisem imel problemov, to pa je prvi nakup nad 500 funtov
pa zahtevajo confirm adress-ki bi jo morali dobiti od moje creditne cartice oziroma banke
(mastercard)-pa zgleda da slovenske banke oziroma nlb ne pošilja teh podatkov...
help
 0   

iztok @izo 16. Okt 2007, 08:45

pokliči na banko, ki ti je izdala kartico, mogoče so pozabili not adreso vpisat ipd.
samo ne vem, če je ta vpogled sploh možen direktno.

sicer sm tole našu

How do I confirm my address? Back to Top

To confirm your address, you will first need to add a credit card to your PayPal account. If your credit card company supports the Address Verification System, PayPal will check that the address you provided for your account matches the billing address that your credit card company has on file. You may be required to complete the Expanded Use enrollment process, to activate your credit card. Your address may be confirmed after the Expanded Use enrollment process has been successfully completed. Please note that because not all credit card companies are currently able to confirm an address, only some UK and Canadian addresses may be confirmed at this time.
http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/cps/account/VDCFrequentlyAskedQuestions-outside#confirmaddress
 0   

Tomislav @tomaz_urh 16. Okt 2007, 10:00

do tukaj sem i jaz prišel, več pa ne gre.....šhit
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 16. Okt 2007, 10:32

Je razlika med confirmed adress, ki ga menda imajo lahko le rezidenti Amerika Britanije in Kanade, in confirmed paypal account, ki ga lahko imajo vsi. Slednjega si lahko potrdil kmalu po vpisu kartice v PayPal in so ti z nje sposodili en ali dva eura. Za potrditev accounta si moral pregledati izpiske s tvoje kartice in vnesti paypal kodo, ki je izpisana pri znesku, ki si ga je paypal sposodil. Izgleda pa nekako takole: PAYPALXXXX, kjer je xxxx štirimestna koda.
[size=10:ac19f3ba61]Kdor kadi sto let, dolgo živi.[/size:ac19f3ba61]
 0   

bushman @bushman 16. Okt 2007, 11:35

Še ena varianta je možna, namreč, da imaš v PayPal vnesena dva različna nalova, enega s kreditne kartice, drugega pa kot domačega za dostavo. Podobno kot stalni in začasni naslov. Takrat je tudi varianta da nimaš Confirm address.
Sam še nisem imel izkušnje, da mi nekdo ne bi hotel poslati zaradi tega. Še posebej ker dobijo nakazilo takoj. Mogoče rabi par dni, da se prepriča, da je vse OK.
Ima pa MatH tudi prav, se spomnim, da sem moral eno kodo vnesti, čeprav mislim, da bilo tisto za verifikacijo kreditne kartice.
Ne preostane ti drugega, kot da se z njim lepo domeniš kako in kaj. Angleži so zelo previdni, ampak po lastnih izkušnjah z njimi nikoli nisem imel težav, vse se je dalo zmeniti.
Upam, da boš uredil v redu.
thumbsup
 0   

Nace @webmajstr 16. Okt 2007, 17:05

kakor so že rekli, preglej izpiske... ti more pisat PAYPALxxxx

pa znesek je tm od 0.5e do 2e nekje.. to kodo vpišeš notr in maš potrjen..

če pa tega nimaš še, morš pa v setingsih računa izbrat confirm, pa d ti pobere tist drobiž z kartice, pol pa dobiš izpisek s kodo...

Meni je delal..
 0   

Tomislav @tomaz_urh 17. Okt 2007, 08:35

Please note that because not all credit card companies are currently able to confirm an address, only some UK and Canadian addresses may be confirmed at this time.

razen britancev in canadčanov, preko creditne karte drugemu nobenemu
ne morejo po tej poti potrditi adrese.......

zgleda da je moj anglež res zelo previden.....po mailu sem mu m,oral poslati kopijo pasoša, moje adrese itd.....
danes mu moram še telefonirat...potem pa kot kaže bo previdnež le poslal

pas maters..... stars
 0   

iztok @izo 17. Okt 2007, 08:57

kaj češ, ebay je poln sleparjev. drgač pa sm jst pogledal mojo paypal prijavo, pa sem se očitno naknadno še "potrdil", kjer vpišeš svoj naslov ipd, sicer zaračunajo še nek evro al dva, vendar je najbrž fajn še to dodatno nardit, glih zarat takih primerov.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 17. Okt 2007, 14:10

končno sva se z englezerjem dogovorila in mi jutri pošilja.....
upam da bo vse ok

lp in hvala za pomoč

tom
 0   

Oracle @Oracle 17. Okt 2007, 14:28

jap, sem imel tudi jaz take probleme! sicer vedno pošiljam na moj naslov v UK, ampak ko sem za foro hotel pri istem dobavitelju naročiti neko zadevo v slovenijo, je zablokiral. ista varjanta, kot pri tebi. imajo oni dosti negativnih izkušenj in so raje previdni thumbsup
 0   

Tomislav @tomaz_urh 26. Okt 2007, 17:28

samo da povem da se je vse ok končalo,
zadevo ki sem jo kupil je že doma in je vse na srečo v redu.

torej pozornost velja, če se kupuje na 500 funti, nad namreč pay pal ne zavaruje,
pozor tudi na uncomfirm adress, ki jo lahko potrdiš tako,
da na pay pal pošlješ faks itd...

hvala še enkrat vsem za pomoč in nasvete!

lp
tom

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati