0   

iztok @izo 16. Okt 2007, 17:02

sej enkrat sem že to neklaj omenjal, ko je dal zeiss objektive venza nikon mount (zdej so še posebej privlačni, ko majo končno ff), vendar se nekaj šušlja, da se zna zgodit tudi za canon (kar bi po mojem že takoj na začetku morali nardit, pa ne vem, kdo je bremzal, al zeiss al canon, po mojem slednji).
v glavnem, ne bi bilo šfoh videt tist arzenal zeiss optike (20, 24, 35, 85 ipd..) na kakšenm 5d-ju ipd, ker v široko je canon bl šfoh z res odlično optiko (no, seveda se najde kaj, samo od viška ne boli glava).
slin, slin..

p.s. seveda bo najbrž šlo za ne-af zadeve, ampak za kakšen studio/landsape oz delo na stojalu ipd itak af ne gra velike vloge, sploh pri širokokotnikih.

http://www.utiliser-lightroom.fr/2007/10/07/compte-rendu-du-salon-de-la-photo-2007/#more-206
"Enfin, une info qui risque d’intéresser les Canonistes, surtout ceux qui utilisent des boîtiers plein format et qui cherchent un grand-angle vraiment performant: j’ai eu la confirmation que Zeiss sortira en 2008 des optiques à monture EF, comme elle le fait déjà pour Nikon et Pentax. J’ai eu l’occasion d’apprécier la qualité de construction et l’onctuosité de la bague de MAP d’une optique série Z montée sur un D200…"
 0   

abo01 @abo01 16. Okt 2007, 17:05

Ahm, če bo to, bom začel kar sedaj varčevati za eno 20tko ali 24tko biggrin.
 0   

iztok @izo 16. Okt 2007, 17:08

za 20-tko nisem čist ziher, al je ali ni (do zdej se smatra tist zeiss 21mm za holy grail širokoktnikov, vsaj pr canonaših, hehe, cene pa cirka 4-5k € za rabljenega).
no, ti so do zdej

Carl Zeiss Lenses for SLR Cameras
SLR-lenses (ZF)
Wide Angle Lenses Ap. range CFD AOV Weight ZF ZK ZS
Distagon T* 2.8/25 2.8 – 22 0.17 81° 480 g
Distagon T* 2/28 2.0 - 22 0.24 74° 530g
Distagon T* 2/35 2.0 – 22 0.3 63° 530 g

Standard Lens
Planar T* 1.4/50 1.4 – 16 0.45 46° 330 g

Tele Lens
Planar T* 1.4/85 1.4 – 16 1 28.5° 570 g

Makro Lenses
Makro-Planar T* 2/50 2.0 – 22 0.24 45.5° 530 g
Makro-Planar T* 2/100 2.0 – 22 0.44 25° 680 g

http://www.zeiss.com/photo
 0   

rokin_ @rokin_ 16. Okt 2007, 17:35

Ja tisti, ki bo kupoval zeissa mora upoštevat, da ni nobene avtomatike, AF, zaslonko se tut samo na objektivu štima, merjenje svetlobe ni popolno (deluje samo tisto osnovno pri nikonu).

Sej cene pa niti niso tko visoke, ta 21-ka stane nova okrog 1200 eur, nevem kerga si mel ti v mislih izo. http://geizhals.at/eu/a249455.html
 0   

iztok @izo 16. Okt 2007, 18:07

to ni pravi mount, to bo to
link
mogoče sem v ceni za kakšnega tisočaka pretiraval, vendar se tudi do teh zneskov zna ustavit verjetno (sploh kak norc v usa, hehe) je precej iskan objektiv to.
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Okt 2007, 18:18

Sej ne vem zakaj bi rabli zeisse za canone, itak kupis canon nikon konverter in je, itak ni nobene avtomatike, tako da je cist vseeno smile.

Aja zeiss 100mm f/2 makro thumbsup, kje imas kak smajli kjer se mu sline cedijo!? biggrin
 0   

iztok @izo 16. Okt 2007, 18:27

ja, sej to je bolj za puriste ipd. vsak pipetkar bo znal povedat, zakaj zeiss, sploh ko vidiš primerjavo v detajlih na sliki. sej sam center slike ni nič kaj dosti bolj oster od boljših canonov ipd, ampak ko greš proti vogalom, se pa hitro vidi, kje je kdo doma (govorim bolj za širokokotnike, sploh za tist 21mm, omenjen prej).
 0   

rokin_ @rokin_ 16. Okt 2007, 19:55

izo je napisal/a:
to ni pravi mount, to bo to
link
mogoče sem v ceni za kakšnega tisočaka pretiraval, vendar se tudi do teh zneskov zna ustavit verjetno (sploh kak norc v usa, hehe) je precej iskan objektiv to.

Vem, da ni pravi mount, ampak cena bo verjetno precej podobna, ko-če pride za canona.
 0   

Tomaž Košmrlj @krzej 16. Okt 2007, 21:34

rokin_ je napisal/a:
Ja tisti, ki bo kupoval zeissa mora upoštevat, da ni nobene avtomatike, AF, zaslonko se tut samo na objektivu štima, merjenje svetlobe ni popolno (deluje samo tisto osnovno pri nikonu).

Nove verzije podpirajo tako AF, kot tudi avtomatsko zapiranje zaslonke.
ZA: Lenses for Sony Alpha Mount smile
 0   

Jure Dobelšek @JD23 16. Okt 2007, 22:06

Na mojem blogu sem ravno včeraj objavil članek o CZ planar 85mm 1.4 T*. Vendar je to tarejši model, ki ni apo pa asph pa ne vem kaj še vse... smile Je pa contax/yashica mount. No na 5D deluje odlično.
 0   

iztok @izo 17. Okt 2007, 07:27

krzej je napisal/a:
rokin_ je napisal/a:

Nove verzije podpirajo tako AF, kot tudi avtomatsko zapiranje zaslonke.
ZA: Lenses for Sony Alpha Mount smile

af nima noben, kolkr vem, najbrž pa podpirajo potrditev fokusa in imajo zapiranje zaslonke, kar pa je precej važno.
 0   

Tomaž Košmrlj @krzej 17. Okt 2007, 23:06

izo je napisal/a:

af nima noben, kolkr vem, najbrž pa podpirajo potrditev fokusa in imajo zapiranje zaslonke, kar pa je precej važno.

CZ objektivi za Sony/Minolta (ZA) so AF.

The ZA new interchangeable lenses from Carl Zeiss with the Sony Alpha bayonet offer superior imaging performance and high opto-mechanical precision coupled with auto focus technology from Sony.
 0   

iztok @izo 18. Okt 2007, 14:27

zanimivo, sicer pa dovolj logično, saj zeiss direkt sodeluje s sonyem, čeprav kolkr sem vidu teste, tisti sony zeiss objektivi, ki so namenjeni sony dslr-jem, niso dorasli svojem imenu (no, ne bom sklepal po enem testu, ampka vseeno).
ta serija pa naj bi bila vseeno "prava" zeiss zadeva, čeprav nisem ziher, da je za serija čisto na enakem nivoju kot ostali ne-af (za nikon in pentax). canon ne bo dal af patenta, to sem ziher, tako da vsaj upam na zapiranje zaslonke, e bodo že nardili za ef mount.
 0   

Tomaž Košmrlj @krzej 18. Okt 2007, 17:57

izo je napisal/a:
zanimivo, sicer pa dovolj logično, saj zeiss direkt sodeluje s sonyem, čeprav kolkr sem vidu teste, tisti sony zeiss objektivi, ki so namenjeni sony dslr-jem, niso dorasli svojem imenu (no, ne bom sklepal po enem testu, ampka vseeno).

Kakšna je bila ta primerjava? Novi zoom objektiv s starimi fiksnimi, novi fiksni - stari fiksni ? Sam nisem nikjer našel takega primerjalnega testa.

Novi fiksni AF objektivi so sicer ocenjeni odlično:
http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=300
http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=317

Dobre stare stvari so itak najboljše. Sploh po spominu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati