0   

brbo @brbo 18. Okt 2007, 14:18

Živjo,

zanima me, ali kdo od vas fotografira v dežju/pršu zunaj (terenska foto-jaga čez dan)? Govorim seveda o slikanju "na zalaz" in ne stacionarno.

Koliko je res pomembno, da imaš vremensko odporen fotoaparat oz. tudi objektiv?
Ali je dovolj le pelerina za objektiv in fotoaparat?

Kako je drugače z vlago v objektivih, stikih in na senzorju?

Vnaprej hvala.

LP
 0   

andyz @andyz 18. Okt 2007, 14:36

Canon EOS serija 1 in objektiv Canon serija L.

Drugače pa tudi kakšen kompakt in polivinil in malo sreče.
 0   

maMile @maMile 18. Okt 2007, 15:33

Jest sem z Olympusom E-1 že parkrat slikov v orenk nalivu. Fotič je (vsaj pomoje) prestal mokroto brez negativnih posledic. Takisto objektiv (14-54)!
 0   

rey_ @rey_ 18. Okt 2007, 15:55

fantje preberte še 1x kaj brbo sprašuje! grin
 0   

brbo @brbo 18. Okt 2007, 19:46

andyz:
sem na nikonu, pa itak premalo denarja za ta rang, pa tudi 70-300vr in 50-500 imam že, tako da ne bom menjaval

maMile:
a 14-54 je zaprt zoom? potemtakem je na tvojem sistemu šibka točke le bajonet al kako? a si ga moral sušiti potem? ker to pri meni odpade, nočem riskirat zame težkih $$$ ;-)

so pa povrh vsi moji objektivi zoom, in "nosijo" vlago noter, sej to me skrbi med drugim.

LP
 0   

maMile @maMile 18. Okt 2007, 21:05

Ni zaprt zoom. Tudi za bajonet ne vem, če je šibka točka. Vglavnem v dežju ni problema. Tudi pozimi včasih ko prideš od zunaj (pod ničlo) notri se nabere tak kondenz, da je aparat čisto moker. V obeh primerih ga pač pustiš, da se posuši.

Tvoja 70-300 in 50-500 verjetno nista za dež in jest ne bi probaval. Imaš pa razne 'palerince'. Mal so sicer nerodne, obvarujejo pa le.
 0   

Peter Atanackov @Geo 18. Okt 2007, 21:19

brbo, kupi kaksno palerino, po mojem mnenju je dobolj dobro, ce ne pa nikon d200 in d300 smile .
 0   

brbo @brbo 18. Okt 2007, 21:23

> Tudi pozimi včasih ko prideš od zunaj (pod ničlo) notri se nabere tak kondenz, da je aparat čisto moker. V obeh primerih ga pač pustiš, da se posuši.

e, to mene skrbi predvsem

LP
 0   

Peter Atanackov @Geo 18. Okt 2007, 21:38

Mah to pa ni taka zadeva, jaz pustim cele noci fotoaparat tik nad tlemi ko je na stojalu in zjutraj dobesedno zece od nejga, pa mu nikol nic ni blo, pa sem to delal z 300d-jem in d70. In vedno imam zarošene lece. Sej ne pravim da je to pravilo, lahko je samo to da sem do zdaj imel sreco.

Ce bi jaz rabil slikat v dezju bi kupil palerino.

Pri zaroševanju stekla malo pomaga uf filter, ker se namesto stekla filter zarosi in je tanjsi in se zato tudi hitreje odrosi.
 0   

J @Natrix 18. Okt 2007, 23:10

men tud 350D še ni crknil, pa je tudi že kar nekaj noči zunaj preživel
 0   

Miki @Miki 19. Okt 2007, 07:05

A je Olympus res tako dober aparat naredil, da je treba vse njegove pluse relativizirat.
Posel=Specialni rat devilish

Skratka ves razvoj in dražja oprema so popolnoma nepotrebna navlaka, če le človek ima palerino. To za PRO, z aamaterje je dovolj dežnik.
 1   

Rotto Router @Router 19. Okt 2007, 08:34

Jst mam takle recept - ni lih lepo za pogledat, ampak dela pa:
vecja polivinil vrecka. Na dnu odrezes luknjo. Vrecko nataknes cez objektiv in body tako, da skozi odrezano luknjo vtahnes soncno zaslonko objektiva. S pravo kolicino selotejpa na stiku vrecka-zaslonka poskrbis, da vse ostane na mestu. Pri bodyju je pa vrecka se vedno dovolj velika da notr vtaknes roke in lepo drzis objetiv, ter zoomiras.

To je to ... 100% wasserdicht, prezivelo ze vec neurij brez posledic.
Zahvala: LazyBones
 0   

Luka Rener @djbeat 19. Okt 2007, 09:48

Router, problem je, ce imas kit objektiv, kjer se vse vrti okoli bigrazz bigrazz
 0   

S @futzy 19. Okt 2007, 10:59

Dostikrat se mi zgodi to na terenu... Samo imam 1D in L objektive. Tako da ob prsenju NI panike... Ce pa lije pa nujno palerija.

Predvsem namenske, ki pokrijejo cel body z objektivom.

Lahko uporabis kaksne take:
http://www.stormjacket.com/ (univerzalne)

oz. jaz mam najrajs te (se ne spomnim tocne firme, ki jo imam ampak zgleda tako):
http://cgi.ebay.de/Rain-Cover-Regenschutz-fuer-Canon-EOS-400D-350D-300D-30D_W0QQitemZ200161532810QQihZ010QQcategoryZ11381QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Pa nasvet:
Soncno zaslonko vedno na objektivu! Da ne tece po leci in v notranjost direkt;)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati