0   

Marko @nikondigital 23. Okt 2007, 14:35

Vem, da je aparat že malce v letih, vendar sem se odločil, da zamenjam celoten sistem.

Kolega prodaja KM 7D in mogoče tudi KM 5D z objektivoma Minolta 17-35 f/2.8-4.5 in kit objektivom Minolta 18-70. Pregledal sem SF forum in razočaran opazil, da ta dva aparata nista ravno popularna.

Zato bi prosil lastnike (tudi bivše) teh mašin, da mi povedo, ali je nakup tega aparata dobra poteza. Na netu sem sicer našel nekaj testov za KM 7D, v katerih so bile zapisane kar lepe besede. Tudi testni posnetki (sploh pri višjih ISO vrednostih) so me presenetili.

Ima KM7D kakšne serijske napake, na katere moram biti še posebej pozoren?

Hvala za pomoč!
 0   

Aleš @lial 23. Okt 2007, 15:18

O popularnosti: KM 7D je bila v začetkih prodora DSLR-jev pregrešno draga, le proti koncu ji je cena drastično padla (iz 1800€ na 600€)
Bistvenih serijskih napak nima, uporabnost pa je več kakor dobra - praktično vse nastavitve so dostopne preko zunanjih gumbov/kolesc.
Razlika med 5D in 7D (imam obe) pa je predvsem pri občutljivosti ostrenja, kjer se 5D pozna novejši firmware. Seveda pa 5D tudi nima toliko zunanjih možnosti nastavljanja.
Pri obeh zelo uspešno deluje AS sistem, zagotovljena nestresnost posnetkov do 1/60, pri mirni roki tudi več.
Uporabnost objektivov je široka, delujejo praktično vsi z A-mount bajonetom, tudi najstarejši.
5 D ima serijsko napako, včasih se aparatu pri prvem posnetku 'zmeša' in ga ne posname. To napako brezplačno popravijo tudi izven garancije.

LP
 0   

Marko @nikondigital 23. Okt 2007, 15:24

Lial hvala. Torej lahko pričakujem, da bo kvaliteta slike na 5D primerljiva s kvaliteto 7D? Imata enak senzor? Kako je s šumom? Jaz vedno fotkam v RAW načinu.

Lial, ali se za 5D dobi baterijsko držalo? Cena za 5D je še veliko bolj ugodna. Kaj mi predlagaš?
 0   

Aleš @lial 23. Okt 2007, 15:54

Posnetki so praktično indentični, vsaj jaz razlik ne opazim. Pri 5D boš RAW (MRW) lahko na displeju povečeval, 7D tega še nima.
To da je petka opazno manjša, verjetno veš, če pa se dobi grip, pa ne vem, ga nisem nikoli iskal.

V vsakem primeru boš pozitivno presenečen.

LP
 0   

Marko @nikondigital 23. Okt 2007, 15:56

Ravno zaradi razlike v velikosti body-ja sprašujem. Grip bi ji res prav prišel.
Hvala za odgovore. Sedaj se bo treba odločit.

LP
 0   

Robert @rkovac 24. Okt 2007, 14:10

Za 5D original gripa nimaš, dajo pa se dobiti neki 3rd party gripi, ki pa so pravzaprav samo držala za baterije z gumbom za proženje (ostalih gumbov na teh gripih ni).
Originalni grip za 7D pa seveda vsebuje vse gumbe, kot jih ima aparat, je pa precej drag (rabljen čez 200 EUR, če ga sploh maš srečo dobit).

17-35 pa je precej boljši od 18-70, vendar razmisli tudi, če ti samo 2x zoom ne bo premalo.

Nekateri 7D imajo tudi napako, da (baje sicer zelo redko) prvo sliko ne posnamejo (če se prav spomnim, sem prebral na forumu na www.dyxum.com). Za katere serijske gre, ne vem, se mi pa to še na moji ni zgodilo.

Če je cena ugodna, raje vzemi 7D. Je bolj robusten, glede rokovanja je verjetno med boljšimi aparati nasploh, če boš kdaj želel grip, ga boš tudi lahko dobil.

Sam sem najprej imel 5D. Po dveh mescih sem jo zamenjal za 7D - pri 5D me je motilo edino to, da si za nekatere napredne nastavitve moral v meni. Pri 7D menija praktično ne rabiš, vse je na gumbih.
 0   

Stane Crnjak @staneC 24. Okt 2007, 16:05

Kot bivši lastnik KM 5D, lahko rečem le, da je to odličen stroj. Edina pomankljivost je samo 6MIO pikslov. Zna biti malo premalo. Ergonomija in dostopnost funkcj je pa še vedno lahko za zgled vsem v tem razredu. Pri sosedih en prodaja celoten sistem KM 5D, z bliskavico, objektivi, filtri. Tisto je moj bivši aparat z objektivi in ko je šel od mene, je bil v odličnem stanju. grin
 0   

Marko @nikondigital 24. Okt 2007, 18:05

Nagibam se k KM 5D, ker je cenejši in kot pravite nič slabši.

Sem pa danes preveril cene Sonyjevih objektivov, ki niso ravno nizke. Ali so njihovi vstopni objektivi kvalitetni?

Kakšen je Minoltin 18-70 KIT objektiv?
Kaj pa 17-35 2.8-4?
 0   

Aleš @lial 24. Okt 2007, 18:46

Sony-jevi objektivi so po izjavah in ocenah uporabnikov vrhunske kvalitete v svojem razredu. In žal, temu primerno dragi.
Glede kit objektiva je precej odvisno od sreče - moj je neverjetno dober, boljši, kakor bi smel po primerjavah biti.
!7-35 2.8-4, ki ga tudi imam pa me je nekoliko razočaral - 2.8 zaslonka gre vsega nekaj milimetrov, potem pa kar hitro zapira. Nenormalno velika sončna zaslonka pa je dodaten minus. Fotke narejene z njim so povprečne, v rangu malo nad kit-om. Vsaj moj primerek je tak, lahko da sem pri njem imel smolo.
Predlagam ti, da ob kit-u poiščeš Minoltin 70-300 ali pa 'legendarni' beercan
70-210 F4, ki res reže.

LP
 0   

Marko @nikondigital 25. Okt 2007, 07:13

Samo še to bi vprašal: ima kdo izkušnje s tem objektivom Tamron AF 18-200 mm F/3,5-6,3 XR Di II LD Aspherical (IF) MACRO Sony / Minolta?

Katero bliskavico naj kupim, da bo delala na avto-TTL? So Metzove dobre?

Hvala za vse odgovore in LP.
 0   

Aleš @lial 25. Okt 2007, 08:05

Tamrona ne poznam, v tem razponu uporabljam Sigmo.
Za sprehajalne potrebe zadošča.
Glede bliskavice pa: Minoltine 3600 HS(D) in 5600 HS(D), ter Sony-jeve HVL-F56AM in F36AM zanesljivo delujejo z vsemi opcijami, pri ostalih, tudi Metzovih pa lahko pričakuješ težave.
 0   

Robert @rkovac 25. Okt 2007, 08:11

nikondigital je napisal/a:
Katero bliskavico naj kupim, da bo delala na avto-TTL? So Metzove dobre?

Hvala za vse odgovore in LP.

Metzove so baje dobre, nimam pa izkušenj z njimi. Na 7D pa so težave s Sigminimi bliskavicami (500 DG Super in 500 DG ST), tudi z novimi (vsaj do tistih s serijsko 8xxxxxx niso delale), čeprav Sigma trdi, da so napako odpravili. TTL in ADI pri njih delata le v SlowSync načinu, težava pa je, da SlowSync ne dela v bounce načinu, torej lahko pozabiš posredno uporabo bliskavice (z odboji od stropa, sten). Kako delajo na Minolti 5D ali Sonyjevih alfah ne vem.
Minoltina 3600D (in ista od Sonyja - model 36) dela brez problemov, 5600D (oz. Sony 56) nisem probal.
 0   

Marko @nikondigital 25. Okt 2007, 09:22

Hvala za vse odgovore. Zelo sta mi pomagali pri odločitvi.

Omislil si bom KM 7D + grip, Tamronov objektiv 18-200 in Sonyjevo bliskavico HVL-56A (ki je v Avstriji 100EUR cenejša kot pri nas).

LP thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati