0   

Matjaz @mbbirdy 9. Jul 2004, 21:50

Če želite, da fotka ohrani zapis EXIF podatkov (v ACDSee-ju), jo v PS-ju namesto s Save for Web, posnemite s Save as (npr. v jpg). Še prej jo pomanjšajte na maks. velikost 1024x768 točk in morda dodajte še Unsharp Mask, nato pa posnemite z stipnjo stiskanja do 8, da bo zadostila pogojem SLO-FOTO galerije. LP m.
 0   

rado @rado 9. Jul 2004, 22:42

V PS fotka zmeraj ohrani EXIF dokler ji ne spreminiš formata kljub temu, da jo obdeluješ, samo zmeraj je treba uporabit, kot pravi mbbirdy save as in jo pustit v jpg. formatu.Jaz jo zmanjšujem z image size ukazom ,kjer jo tako zmanjša sorazmerno je treba imet vklopljeno constrain proportions , ko pritisneš save as pa te tako vpraša v kakšni kvaliteti jo boš shranil in ti odspodaj kaže kako velik je file, ki ga shranjuješ, vendar ji je pred shranjevanjem zmeraj potrebno spremenit ime , da ohraniš orginal , ker na kvaliteti se sigurno nekaj zgubi in bi bilo škoda dobre fotke , če bi jo dal printat ali razvijat v slabši kvaliteti , za pošiljanje na razne forume ali foto strani pa je ne bo toliko zdelalo , da bi se to tako strašno poznalo.
 0   

Matjaz @mbbirdy 9. Jul 2004, 23:09

rado je napisal/a:
V PS fotka zmeraj ohrani EXIF dokler ji ne spreminiš formata kljub temu, da jo obdeluješ, samo zmeraj je treba uporabit, kot pravi mbbirdy save as in jo pustit v jpg. formatu.Jaz jo zmanjšujem z image size ukazom ,kjer jo tako zmanjša sorazmerno je treba imet vklopljeno constrain proportions , ko pritisneš save as pa te tako vpraša v kakšni kvaliteti jo boš shranil in ti odspodaj kaže kako velik je file, ki ga shranjuješ, vendar ji je pred shranjevanjem zmeraj potrebno spremenit ime , da ohraniš orginal , ker na kvaliteti se sigurno nekaj zgubi in bi bilo škoda dobre fotke , če bi jo dal printat ali razvijat v slabši kvaliteti , za pošiljanje na razne forume ali foto strani pa je ne bo toliko zdelalo , da bi se to tako strašno poznalo.

ACDSee mi s Save to Web v PS-ju CS ne pokaže podatkov v Properties, če pa posnamem s Save as pa ne ... Tudi SLO-FOTO galerija mi potem ne prikaže exif podatkov. S PS 7.0 da, z verzijo CS pa ne sad .
 0   

rado @rado 9. Jul 2004, 23:28

Mislim da ta funkcija trenutno ne deluje, ker pred menjavo serverja mi je EXIF podatke zmeraj kazalo pa sem uporabljal CS, drugih pa sploh ne uporabljam tako, da ne vem kako je s tem v drugih programih.
 0   

Matev @Matev 10. Jul 2004, 00:35

fotošop ohrani exif tudi če sliko kompletno pobrišete in jo shranite pod drugim imenom z drugo ločljivostjo in drugo kompresijo

edino kar ne smete spreminjati je format datoteke (jpg, tiff itd....)
in pa save for web tudi ne ohrani nastavitev (ker se pač spremeni format s takim shranjevanjem - kjub temu da se izbere jpg)

zanimivo je celo to da ko se enkrat shrani v tif in nato nazaj ta tif v jpg se exif podatki zopet pojavijo

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati