0   

Marjan Sever @BaTeMaN 25. Okt 2007, 11:29

Ojla...

Že en mesec berem reviewe... katero kamero bi kupil (pričakovanje širjenja družine itd.).
Najprej sem bil noro ogret za AVCHD kodek in posledično razmišljal cele dneve o Panasonic HDC-SD1 in o Canon HV20. Potem pa sem bral in razbral, da je to res zadeva prihodnosti.. namreč trenutno nimam niti HD televizije... kaj šele kak blue-ray zadeve...

V glavnem... DVD zadevice in stvarce s trdimi diski.. me nekako ne prepričajo... majo svoje pluse in minuse...

Zato je ostal dober star medij... MiniDV (še vedno najceneje, zelo razširjen, lahko editiranje - dobra programska podpora, ni nekih izgub, arhiviranje je malenkost zanesljivejše kot moderni mediji, niso predrage).
Ampak tu pa je odločitev TEŽKA! V ožji izbor sta se prebila:
Panasonic NV-GS 320
Sony-DCR-HC 96

Ampak tudi ta dva imata kr veliko MINUSOV...

Prosim svetujte mi,... rad bi čim več - za čim manj smile Morda gledam v napačno smer...
Ampak če kupim SD1, sem odprl le vrata do novih 2000EUR investicij, za kar je trenutni čas NAJBOLJ NAPAČEN.

Hvala za bilokako "argumentirano" mnenje, še bolj pa je zaželjeno mnenje nekoga, ki zadeve ima, namreč reviewov sem prebral mnogo...
Hvala,

Marjan
 0   

tone sekne @tonccy 26. Okt 2007, 08:31

Nisem ravno nekdo ki zadevo ima, pa vendar.
Prav v smeri full HD nakupa camcorderja sem tudi sam že nekaj časa razmišljal.
Plusi: Kvaliteta, kvaliteta, kvaliteta...
Minusi: Potrebuješ cel full HD sistem (TV, predvajalnik...)
Za kakšno resno obdelavo posnetkov potrebuješ računalnik ki je zellloooo zmogljiv. Kakšen software ki bo te enke in nule mlel v realnem času je spet zgodba zase.
Torej, jaz sem nakup ze nekaj mesecev prestavil, ker imam doma eno mini DV kamero, ki pa jo komaj upam prijeti v roke, ker mi stalno vleče trak noter. Enkrat sem dal zadevo na servis, plačal 120€, delalo je pa en mesec. V glavnem sovražim mini DV.
Zaključek: če bi bil na tvojem mestu bi v tujini kupil eno full HD na SD kartice. Obstajajo že 8 ali celo 16 GB. Ko boš imel full HD TV boš gledal lepe posnetke. Ko pa boš imel full HD TV in mini DV posnetke , boš pa žalosten.

Ni ti lahko.

L.P.
 0   

Marjan Sever @BaTeMaN 26. Okt 2007, 10:35

Ma imam 3 predračune iz Nemčije za Panasonic HDC-SD1.
Moj absolutni favorit. Ugovori, zakaj preprosto ne kupim,... je, da gre s tem za verižno reakcijo nakupovanja.
http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-HDC-SD1-Camcorder-Review.htm
Prava zverina... lep dizajn... zanemarljivi minusi... skratka...
Cena v Nemčiji in Sloveniji (300EUR razlike) seveda pravi, da je treba kupovati v tujini. Je pač tako.

Hočem najt neko rešitev... ampak... na vsaki kameri me nekaj moti,.. zdaj že imam par GB samplov na disku... od kamere do kamere... in razlike so skoraj neverjetne... magari če gledaš posamični niti ne izgleda slabo, ko pa vidiš primerjavo med modeli... sploh variante z 32x zoomom in novejše z 10x je neverjetno... mah... rad bi ostal pri Canonu, ampak ne bo šlo. sad
 0   

Aleš @lial 26. Okt 2007, 12:52

BaTeMaN je napisal/a:
... V glavnem... DVD zadevice in stvarce s trdimi diski.. me nekako ne prepričajo... majo svoje pluse in minuse...
Marjan

Se opravičujem za vskok s stranskim vparašanjem: kaj so minusi kamer s trdimi diski, ki so te prepričali?
Tudi sam že nekaj časa gledam prav te modele in če ti ni odveč...

LP

Aleš
 0   

Marjan Sever @BaTeMaN 26. Okt 2007, 13:49

biggrin

Minusi disk kamer; govorim lahko samo o tem kaj sem prebral.
- baje so preobčutljivi - veliko servisa,.. po dveh letih, ko ni več garancije...
- baje so kamere opazno težje...
- kodek s katerim se snema (mpeg2 se mi zdi) ima izgube...
- AVCHD kodek je baje ful boljši zdaj,... ampak s tem grem raje na SD kartice... 4GB je nekje 40minut... pa še baterija dlje živi... ampak tudi tu je problem .. editiranje baje.. ampak se ureja...
- Leica je baje bolja od Zeiss.. zato sem usmerjen v panasonic kjer je pač SD1.. ki je na SD...
- Canon HG10 je edini camcorder, ki mi je všeč z diskom in malenkost predrag...
- ne maram JVC in ne maram SONY smile slabe izkušnje na drugih področjih (avtoakustika, televizorji, akustika)...

Upam, da sem ti nekako odgovoril... smile
 0   

Aleš @lial 27. Okt 2007, 14:13

Hvala!

LP

Aleš

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati