0   

Stane Crnjak @staneC 27. Okt 2007, 13:35

Že nekaj časa uporabljam FireFox in mi je všeč. Sem pa včeraj po dolgem času spet probal Opero. bigeek Ne da je hitrjša, ampka za FF je raketa! To leti da ne moreš verjet! Če bi jo lahko nastavil tako kot pri FF, da imam ob odprtju brskalnika izbrane spletne strani v posebni vrstici in mi ne bi bilo treba hoditi v "priljubljene", bi bila pa sploh zmagovalka.
 0   

rey_ @rey_ 27. Okt 2007, 13:39

Pri operi imaš "Speed Dial"....tam si nastaviš 9 strani in ko odpreš brskalnik jih imaš takoj na izbiro in ni treba hodit pod priljubljene.
 0   

Stane Crnjak @staneC 27. Okt 2007, 13:50

Hvala Rey. Sem pa najdel "personal tab", kar je točno to, kar sem želel. thumbsup
 0   

Keks @Cerixed 28. Okt 2007, 13:37

firefox for me biggrin
v glavnem prej sm 2 leti uporabljal opero.
nato sem presel na firefox brez neznanega razloga xD
 0   

Grega Podobnik @sajko 28. Okt 2007, 13:45

Stane, v Operi lohka pustiš odprte tiste strani, ki jih obiskuješ pa ti sploh ni treba druzga kot odpret browser smile

Jest drugač uporabljam oba, tako Opero kot FF, predvsem za to ker nekatere strani še vseeno niso za prikaz Operi.
[url]http://blog.grega.info[/url]
 0   

slavko @samotar1978 28. Okt 2007, 13:53

Uporabljam FF z dodatki.Prej pa IE. Ki ga žal morem na nekaterih forumih no
 0   

Aleš @lial 28. Okt 2007, 14:00

sajko je napisal/a:
Jest drugač uporabljam oba, tako Opero kot FF, predvsem za to ker nekatere strani še vseeno niso za prikaz Operi.

Lahko daš link do kakšne, ki ne deluje pravilno v Operi?
Sicer pa predlagam še komu da pogleda koliko je njegov brskalnik točen pri prikazovanju s tole grafiko
Krivda, da kakšna stran ne deluje pravilno je v primeru Opere zanesljivo na strani izdelovalca.
@Stane, si zoom že uporabil?
LP
 0   

Grega Podobnik @sajko 28. Okt 2007, 14:10

Lial: naj bo primer Stanetov blog (in pa še par ostalih blogov začuda vsi hostani na bloggerju), kjer Opera ponavadi naredi zmešnjavo. Nevem ali je to povezano s kakim modulom/scripto na blogu, vendar se zadeva prikaže hudo mimo (header je 3 strani višje kot prvi post, dočim je celotna stran razpotegnjena skoraj v neskončnost). Je pa zanimivo da se zadeva ne zgodi vedno.

Pa še dosti Javascript zadevc dela ji dela probleme (ponavadi se sesuje/ustavi zadeva - pri plačevanju položnic v Kliku zna bit neprijetna zadeva), ne vedno vendar so. Tu najdem prednost FFja, ki prikaže brez problema.

Uporabljam pa zadnjo verzijo in sem razen zgoraj nastetih zadev čisto predan Operi.
[url]http://blog.grega.info[/url]
 0   

Aleš @lial 28. Okt 2007, 15:38

Hvala. Sem se bal, da boš citiral Foto-naravo, kjer ga galerija kar krepko lomi grin grin in prav zato zadnje čase Opero uporabljam le še za kontrolo narejenih strani.
Stanetov blog pa mi je odprlo normalno.

Potem pa sem šel čez vajine bloge z validatorjem in vodiš z 343:160 grin grin grin

Mal heca.
Bolj resno - takoj na začetku Stanetovega bloga manjka 'marginhight', kar Opera kaznuje...

LP
 0   

Stane Crnjak @staneC 28. Okt 2007, 17:55

Sem se že spraševal, zakaj ga Opera "svira" pri mojem blogu. Ampak pri moji formi nimam vpliva na to, kako naj izgleda. Včasih je bolje, če nisi preveč natenačen grin Tudi pri Picasinem Web albumu pri Operi dobiš obvestilo, da Opera ni najprimernejši brskalnik. Pa Gmail zgleda malo funny grin

PS
Zoom sem že probal.
 0   

Aleš @lial 19. Nov 2007, 22:19

Imam problem:
lisičke sicer ne uporabljam za druge namene, kakor pri preskušanju novo narejenih spletnih strani, prav zato sem šele danes ugotovil, da mi flash dodatki ne delujejo. Program vztrajno zahteva namestitev quicktime-a, za tega pa mi še na misel ne pride da bi ga spustil v mašino (spema imam tudi brez tega poln predal)
Ali morda kdo pozna rešitev? Upgrade lisice ni rodil sadov. Bo deinstalacija in ponovna namestitev pomagala? Na Slo-tech so pred časom ugotavljali da ni nič bolje...

Hvala za kakšen namig!

LP
 0   

Marko @Prelc 19. Nov 2007, 22:26

Kar se tiče prikazovanja spletnih strani v Operi, FFju in IEju, je vse odvisno od izdelovalca strani. smile
Sicer pa imajo Opera in FF dokaj enake standarde. IE je pa nek nov svet, zato se ga izogibajte, izbrišite,... smile
 0   

Aleš @lial 20. Nov 2007, 08:04

Prelc je napisal/a:
Kar se tiče prikazovanja spletnih strani v Operi, FFju in IEju, je vse odvisno od izdelovalca strani. smile
Sicer pa imajo Opera in FF dokaj enake standarde. IE je pa nek nov svet, zato se ga izogibajte, izbrišite,... smile

Hvala za namig, čeprav (žal) je le malo resnice v zapisanem.
Pri izdelavi in kasnejši objavi spletnih strani redno uporabljam validator in seveda pred tem preskusim kompatibilnost z različnimi brskalniki. Tako da problem ni bil pri meni.
Standardi v Operi in FF niso niti primerljivi, kaj šele enaki. Že preprosti 'acid' test to jasno pokaže. IE 7 pa se lahko kosa z obema in je iz verzije 6 dosegel velik napredek. Toliko o tem.

Problem z lisičko pa sem rešil, morda bo moj recept koristil še komu: deinstalacija obeh verzij, ki sem jih imel na disku, ročno čiščenje registra in ponovna instalacija zadnje verzije. To sedaj deluje.

LP
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 20. Nov 2007, 08:07

Vsak brskalnik je za nekaj dober. Ampak ne razumem zakaj se ne prilagodijo eni standardizaciji spletnega jezike, ker tole je postala že čista zmešnjava.

Če hočeš delat spletno stran moraš preverit pravilno prikazovanje v IE 6, IE 7, Firefox, Opera in še kak se najde. stars
 0   

Aleš @lial 20. Nov 2007, 08:21

Res je

stars
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 20. Nov 2007, 10:42

Jst sm hardcore Opera fan, ampak na macu imam tudi Safari, ki pa se na PCju ne obnese preveč. Na macu je hiter kot strela. Če moraš iz MSN messengerja na brzino pogledat kak link, je bistveno hitreje kar safarija imet privzetga, za daljše stvari pa počakaš opero da se zažene (oz. jo imaš kar cel cajt odprti)

Speed dial pa zmaga! (Slo-foto na poziciji 8)
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Stane Crnjak @staneC 24. Nov 2007, 08:34

No, pa je FireFox naredil štalo. Danes zjutraj zaštartam "lisičko" in mi je najprej čudno, da sem namesto slo Googla imel privzeto stran od FF. Hmm. Pogledam še malo. Opaaa. bigeek Manjka tudi osebna vrstica z zaznamki. Pogledam med zaznamke... Jih ni! Prazno! bigeek bigeek Pobrisano. Nada. Zero. Nula. Ima kdo kakšno pametno razlago?
 0   

primož @red_eye 24. Nov 2007, 08:40

Res je da je cela štala glede brskalnikov, lahko pa na začetno stran napišeš za: "ogled rabiš npr. firefox, ki ga dobite tu...", pa je problem rešen na z ene strani eleganten način zdruge pa precej neprijeten za določene uporabnike devilish
 0   

Stane Crnjak @staneC 24. Nov 2007, 08:59

Ni to problem. Težava je v računalniku samem. FF je zgubil vse "priljubljene". Obnaša se, kot da bi ga ravnokar namestil.
 0   

Aleš @lial 24. Nov 2007, 09:00

Stane, predlog ti ne bo všeč: naloži IE 7 in bo mir.
Tudi sam zadnje mesece uporabljam ta bilov umotvor, predvsem zato, ker imam - mir.
Opera je vsak teden pričela s teženjem za novo, najnovejšo verzijo, lisička mi je 'dala vetra' že pred leti, tako da...

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati