0   

Milan @S57BMU 28. Okt 2007, 11:47

Pozdrav vsem.

Oglašam se prvič,čeprav sem že nekaj časa bralec.
Pred enim tednom sem se obrnil glede težave na teh.info@canon.si a nič odgovora,toliko o tehnični podpori confused
Torej:Sem lastnik tiskalnika canon pixma ip 4200 in sem zadovoljen imam pa eno težavo.
Za tisk fotografij uporabljam priloženo aplikacijo easy foto print,katero sem
tudi pred kratkim posodobil z uradne strani canon-a. Problem je v tem da ta
softwer prepozna le jpg format,jaz pa naredim kak posnetek tudi v raw formatu,potem obdelam v photoshop-u potem pa zadeve ne morem sprintati,vem da lahko pretvorim obdelano sliko v jpg a se mi zdi to slab kompromis.
Upam da obstaja kaka rešitev,kak plugin mogoče ali kaj drugega?
V photoshopu mi pa noče printati borderless,čeprav imam na printerjevem vmesniku nastavljeno pravilno,medtem ko pa v easy foto print pa to dela.

Hvala lepa že vnaprej za vašo pomoč.
 0   

horvi @horvi 28. Okt 2007, 16:32

... obdelano sliko brez problema prtvoriš v JPG, tako ne izgubiš skoraj nič ... več bi zgubil če bi RAW najprej pretvoril in nato obdeloval ...

lp, horvi
 0   

Milan @S57BMU 31. Okt 2007, 11:33

horvi je napisal/a:
... obdelano sliko brez problema prtvoriš v JPG, tako ne izgubiš skoraj nič ... več bi zgubil če bi RAW najprej pretvoril in nato obdeloval ...

lp, horvi

Hvala za odgovor,zaenkrat bom tako,obdelal raw kolikor ga pač bom in potem shranil kot jpg z najmanjšo stopnjo kompresije da bom lahko printal v caonon-ovem programu za tiskanje.

Lp.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati