TX Jaka :)
5stop bracketing + focus stacking +local adj
ja te barve so vedno problem kje se ustavit...še posebi na teh ful barvitih telefonih ko folk večina gleda rata hitro preveč...sicer editiram na kalibriranem benkotu
si si dal duška ... včasih je skoraj nemogoče naredit harmonične realne barve. Čim začneš migat z drsniki že fotka razpade. Jaz že dolgo ne delam več HDR-jev. Bracketing tu pa tam. In takrat se raje igram z Luminance maskami. Ta HDR proces full popači oz deformira barve. Še vedno je to neka umetna inteligenca, ki ne more premagat dobro natreniranega prostega očesa. Jaz bi tu dal modrine v minus, vibrance v minus. Me moti tudi ta magenta/modra na cerkvi in zidku. Ok, dovolj sem kritiziral.
vsaka kritika je seveda dobrodošla ampak tole ni HDR....bracketing je namesto GND filtrov, ki jih ne uporbljam na scenah kjer ni lepega (beri ravnega) horizonta.
Bracketing uporabljam zato da lahko v LR in PS z luminance maskami in drugimi lokalnimi adjustmenti rešujem stvari.
focus stacking je pa za bit ziher da je vse ostro...tile listki so bli praktično pr objektivu
js bi reku še vedno da je vse stvar okusa tukaj...vsaj kar se barv tiče