Tipala v digitalnih fotoaparatih ostajajo enakih velikosti, ločljivost pa se iz leta v leto povečuje, kar pomeni, da postajajo točke vse manjše. To zmanjšuje dinamični razpon in povzroča zrnatost. Večja ločljivost prinaša tudi zajetnejše datoteke, ki zahtevajo večjo procesorsko moč. To pa po Olympusovem mnenju ni vredno tega, da uporabniki večino posnetkov razvijejo do velikosti 10×15 cm. Vsekakor potreba po več milijonih točk ostaja, vsaj v profesionalni fotografiji, vendar je Olympusova vizija osredotočena na ljubiteljske fotografe. Tisti, ki potrebujejo več, naj se po Watanabejevem mnenju odločijo za digitalne fotoaparate polnega formata z večjimi tipali.
Watanabe je še omenil, da je prihodnost razvoja v sistemih samodejnega ostrenja v zrcalno-refleksnih fotoaparatih, ki bodo v prihodnosti temeljila na tipalih in zaznavanju kontrastov. To tehnologijo že danes uporabljajo v kompaktnih digitalnih fotoaparatih, vendar se bo preselila tudi v višji razred naprav in po odzivnosti prehitela trenutno uveljavljeno fazno tehnologijo.
no, na 4/3 senzorju verjetno prej prostora zmanjka za pixle kot na ff, hehe, imajo pa po svoje seveda prav. oly mora iskat trg drugje.