Spletna razstava: Lepota zime

Spletna razstava: Lepota zime

Ker počasi korakamo proti koncu leta in smo že nadeli zimska oblačila, vas tokrat vabimo, da si ogledate izbor najboljših fotografij z zimsko tematiko, ki so jih posneli naši člani.

Leto 2011 nam je postreglo z dolgim obdobjem toplote. Poletje, ki se je začelo že tam nekje aprila, se kar ni in ni hotelo posloviti. Za vse, ki nas misel na mrzle in temačne zimske dneve potre, se je zdelo, da smo le prišli na svoj račun. Pa vendar se je tudi dolgo vroče poletje poslovilo in nam ponudilo še nekaj jeseni, barvite in slikovite, ki nas je pospremila v novo zimo. Mraz, megla, sneg, kratki dnevi, so vse prej kot razlog za veselje, a če pogledamo z druge, v našem primeru fotografske smeri, morda vse našteto niti ni tako napačno.

V pričujoči razstavi smo vam pripravili izbor del naših članov, ki prikazujejo lepote zime. Tako lahko vidimo, da pravzaprav ne gre za obdobje mračnosti, ampak za počitek. Narava, zgarana od naporov pomladi in rodovitne jeseni, si upravičeno vzame čas zase, čas, ko na njivah ni rastlinja in zelenega listja na vejah. A kljub temu, skozi svojo otrplo in zasneženo pokrajino, ponudi nov spekter barv in nabor motivov, ter nam odpre vrata v drug svet. Svet, ovit v jutranjo meglo, svet, ki se sramežljivo razkriva skozi svetlobo prvih jutranjih žarkov, ter lesketa v odbojih zaledenelih jezer in rek. Skozi objektiv fotografskega aparata zima ni čas otožnosti in nejevolje, pač pa obdobje številnih priložnosti, če jih le znamo poiskati. (Spisal: thunder_road)

Mrtva sezona I
Mrtva sezona I by resuRRection (Janez Mencinger)
Novo jutro
Novo jutro by Flore91 (Uroš Florjančič)
Zasanjano jutro
Zasanjano jutro by Sviri (Jernej Lasič)
Tvoje jutro
Tvoje jutro by Krucefix (Slavko Keršmanc)
Vzorec 1
Vzorec 1 by kenon (Miloš Markelj)
predzgodba
predzgodba by 3glav (Bor)
kresovi jutra
kresovi jutra by resuRRection (Janez Mencinger)
Dobro jutro
Dobro jutro by alexus (Aleš Komovec)
Megleno jutro
Megleno jutro by Rok (Rok Lešek)
jutro
jutro by blazius (blaž ocvirk)
bohinjska flota
bohinjska flota by resuRRection (Janez Mencinger)
Ko se prebudijo Zelenci
Ko se prebudijo Zelenci by alexus (Aleš Komovec)
Jamnik
Jamnik by bostjan85 (Boštjan Peterka)
Jutranji čari
Jutranji čari by Brusli (Matej Brus)
Mrtva sezona II
Mrtva sezona II by resuRRection (Janez Mencinger)
Jutro
KraljevstvO
KraljevstvO by BlackdoG (Martin Turk)
Jutro na Kredarici
Jutro na Kredarici by bostopor (Sandi Ražman)
Foggy morning
Foggy morning by marek (marek gerthofer)

 

Komentarji
Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki.
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati